"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

odsłuchaj lektora

Zniekształcające zapalenie kości - choroba Pageta

Choroba Pageta, zwana także zniekształcającym zapaleniem kości jest przewlekłą, nieuleczalną chorobą kości o charakterze metabolicznym, w przebiegu której zmianie ulega struktura kości i znacznie zmniejsza się jej wytrzymałość, co powoduje powstawanie zniekształceń, deformacji i większe ryzyko złamań.

 

Choroba ta po raz pierwszy została opisana w 1876 roku przez Jamesa Pageta i stąd też wzięła się nazwa choroby. Dotyczy ona głównie ludzi po 40 roku życia, nieznacznie częściej mężczyzn niż kobiety. Występowanie choroby u osób młodych jest obserwowane bardzo rzadko. Przyczyna choroby nie jest znana. Przypuszcza się, że może ona mieć podłoże genetyczne. Czasami pojawienie się choroby Pageta kojarzone jest z przebytą infekcją wirusową.

 

Początkowymi objawami choroby Pageta są bóle kości i stawów oraz zwiększona ciepłota ciała w tych okolicach, osłabienie siły mięśniowej, drętwienie i mrowienie kończyn. Objawy te są mało specyficzne, tak więc dla postawienia pełnej diagnozy wykonuje się serię badań laboratoryjnych i obrazowych. Najważniejszymi z nich są morfologia oraz badanie rentgenowskie. Wykonuje się także biopsję kości, scyntygrafię, tomografię komputerową kości oraz rezonans magnetyczny kości. Zmiany chorobowe najczęściej dotyczą  kości miednicy, kości krzyżowej, ramiennej, kości udowej, piszczelowej, kości czaszki oraz lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Wraz z rozwojem choroby zmiany pogłębiają się prowadząc do zniekształceń i deformacji sprzyjających złamaniom oraz powstawaniu zapaleń stawów. Uszkodzenia w miejscach objętych procesem chorobowym zwykle przebiegają z obfitym krwawieniem. Choroba Pageta może także doprowadzić do zwyrodnień stawów. W przypadku, gdy procesem chorobowym zajęte są kości długie mogą one ulec wygięciu, co powodować będzie nieprawidłowe ustawienie powierzchni stawowych. Gdy chore kości ulegają pogrubieniu zmniejszona zostaje przestrzeń stawowa oraz niszczeniu ulegają powierzchnie stawowe, co powoduje dodatkowy ból oraz prowadzi do rozwoju zmian zwyrodnieniowych.

 

 

W niektórych przypadkach choroba Pageta przebiega bezobjawowo, a wykrywana jest przypadkowo w trakcie badanie rentgenowskiego wykonywanego np. po złamaniu kości.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info