"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

odsłuchaj lektora

Choroba Scheuermanna

Choroba Scheuermanna, zwana także młodzieńczą kifozą jest chorobą polegającą na pogłębieniu i usztywnieniu kifozy kręgosłupa. W jej przebiegu dochodzi do obumierania tkanki kostnej spowodowanego zaburzeniami ukrwienia danego obszaru kręgosłupa.

 

Tkanka ta regeneruje się, jednak powoduje to zniekształcenia kości (kręgów), polegające na przyjmowaniu przez trzony kręgów oraz krążki międzykręgowe klinowatego kształtu, co w efekcie daje deformację kręgosłupa w postaci znacznie pogłębionej kifozy. Choroba ta dotyczy około 1% osób młodych, między 10 a 14 rokiem życia, w podobnej ilości chłopców jak i dziewczęta. Przyczyna choroby Scheuermanna nie jest do końca poznana. Przypuszcza się, iż jednym z czynników jej występowania może być czynnik genetyczny.

 

Młodzieńcza Kifoza - choroba Scheumanna

Rys.1 Młodzieńcza Kifoza - choroba Scheumanna

 

Choroba Scheuermanna rozwija się zwykle powoli, a jej przebieg trwa około trzech lat. Jednym z pierwszych, zauważalnych objawów choroby Scheuermanna jest deformacja postawy polegająca na powiększeniu kifozy oraz garbieniu się. Towarzyszyć im może także ograniczona ruchomość kręgosłupa, skolioza, ból pleców oraz szybka męczliwość mięśni tułowia. Dolegliwości bólowe pojawiają się zwykle podczas długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej lub stojącej, ale także podczas długotrwałego chodu. U pacjenta z takimi objawami wykonuje się zdjęcie rentgenowskie w celu potwierdzenia diagnozy, ponieważ na nim widoczne są zmiany powstałe w obrębie kręgosłupa. W bardzo zaawansowanych postaciach omawianej choroby może dojść do znacznego zaokrąglenia pleców, co może powodować ucisk na klatkę piersiową oraz brzuch, a tym samym na serce, płuca, żołądek. Powodować to może ból, duszność oraz zaburzenia ze strony układu pokarmowego.

 

Skolioza kręgosłupa

Rys.2 Skolioza

 

Ponieważ chorobę Scheuermanna charakteryzuje obumieranie tkanki kostnej oraz chrzęstnej, zalicza się ją do grupy jałowych martwic. W zależności od miejsca występowania rozróżnia się trzy postacie choroby:

  • piersiową - występującą najczęściej, w przebiegu której obserwuje się plecy okrągłe;
  • piersiowo-lędźwiową - w przebiegu której obserwuje się plecy płaskie;
  • lędźwiową - występującą najrzadziej, w przebiegu której obserwuje się plecy płaskie.

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info