"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

odsłuchaj lektora

Dysplazja stawu biodrowego

Dysplazja stawu biodrowego jest wrodzoną lub nabytą w okresie noworodkowym bądź niemowlęcym nieprawidłowością budowy stawu biodrowego. Termin ten obejmuje wady dotyczące wszystkich elementów tworzących staw biodrowy, zarówno kostnych, np panewki stawu, jak i więzadeł.

 

Najczęściej występującym obrazem omawianej wady jest nieprawidłowo wykształcona panewka stawu biodrowego, która w zbyt małej części pokrywa głowę kości udowej, towarzyszy jej także nieprawidłowo ukształtowany koniec bliższy kości udowej. Dysplazja stawu biodrowego jest najczęściej występującą wadą wrodzoną, częściej występuje u dziewczynek (około 80% przypadków), niż u chłopców. Przyczyny jej powstawania i rozwoju nie są znane. Przypuszcza się, że na powstanie dysplazji stawu biodrowego mogą mieć wpływ czynniki genetyczne, hormonalne (mające wpływ na napięcie więzadeł i torebki stawowej) lub pozycja ułożenia płodu w macicy (ułożenie nóżek w zgięciu, przywiedzeniu i rotacji zewnętrznej).

 

Dysplazję stawu biodrowego diagnozuje się poprzez wykonywane u każdego dziecka w pierwszym miesiącu życia badania klinicznego, obejmującego objaw przeskakiwania (objaw Ortolaniego), objaw wyważania (objaw Barlowa), stopień odwiedzenia stawów, ich stabilność, długość nóżek oraz ułożenie fałdów udowych, pachwinowych i pośladkowych. Badanie to uzupełniane jest o USG, na podstawie którego stwierdza się jeden z kilku typów stawów biodrowych wg Grafa, począwszy od zdrowego, prawidłowo ukształtowanego stawu, poprzez staw niedojrzały, nieprawidłowy, biodro dysplastyczne, aż po biodro zwichnięte.

 

W przypadku stwierdzenia dysplazji stawu biodrowego najczęściej stosuje się leczenie zachowawcze, polegające na prawidłowym ustawieniu głowy kości udowej dziecka, poprzez odpowiednie, szerokie pieluchowanie (aby nóżki dziecka ułożone były w pozycji "żabki"), stosowanie poduszki Frejki, uprzęży Pawlika, szyny Koszli bądź wyciągów. Wskazane jest także układanie dziecka w pozycji leżenia na brzuchu. Możliwe jest także ręczne nastawienie głowy kości udowej. Nie leczone biodro dysplastyczne może dawać dolegliwości bólowe, uczucie przeskakiwania, może powodować trudności podczas chodu, a w konsekwencji może prowadzić do szybszego zużycia się stawu objętego wadą oraz stawów sąsiednich, w tym głównie stawów krzyżowo-biodrowych i kolanowych.

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info