"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

odsłuchaj lektora

Jałowa martwica kości

Jałowa martwica kości, zwana także aseptyczną martwicą kości lub aseptyczną nekrozą kości jest zespołem chorobowym, w której część tkanki kostnej ulega obumarciu i oddzieleniu, co prowadzi do zniekształceń i wtórnych zmian zwyrodnieniowych. Zmiany te często dotyczą także tkanki chrzęstnej. Przyczyną powstania tego typu zmian najczęściej są zaburzenia w ukrwieniu występujące głównie w nasadach kości u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu, spowodowane przeciążeniem, mechanicznym uciskiem naczyń krwionośnych lub urazami. Kiedy jednak przyczyny choroby nie można jednoznacznie wskazać określa się ją jako idiopatyczną. Choroba ta często występuje także u mężczyzn przed 50 rokiem życia. Przyczyną wówczas także są zaburzenia krążenia krwi, które prowadzą do spadku ukrwienia oraz niedotlenienia tkanki kostnej, a w konsekwencji do jej martwicy i oddzielenia.

 

Na ujawnienie się jałowej martwicy kości szczególnie narażone są osoby cierpiące na choroby reumatyczne, głównie na reumatoidalne zapalenie stawów oraz toczeń rumieniowaty, a także osoby długotrwale przyjmujące glikokortykosteroidy oraz nadużywające alkoholu.

 

Objawy jałowej martwicy kości

Objawy jałowej martwicy kości mogą pojawić się nagle, np. na skutek urazu lub narastać powoli. W tym drugim przypadku objawy początkowej fazy choroby są mało specyficzne. Występuje wówczas ból, często promieniujący, nasilający się podczas obciążania danej części ciała oraz nieustępujący w nocy. Wraz z rozwojem choroby dolegliwości te nasilają się prowadząc do powstawania przykurczy stawowych oraz występowania krótkotrwałej sztywności porannej. W przebiegu jałowej martwicy kości występują także zamiany radiologiczne, na podstawie których wyróżnia się cztery fazy choroby oraz stawia się właściwą diagnozę. Pierwszą fazę choroby stanowi tzw. stadium początkowe, w który nie występują jeszcze żadne zmiany widoczne na zdjęciu radiologicznym. W drugiej fazie, zwanej także stadium kondensacji tkanka kostna ulegająca martwicy zagęszcza się. W kolejnej fazie, stadium fragmentacji, tkanka objęta martwicą oddziela się od pozostałej części kości. Ostatnia, czwarta faza, zwana zejściową charakteryzuje się występowaniem zniekształceń, zwężeniem szpary stawowej oraz nierówności powierzchni stawowych będących skutkiem przebytej martwicy.

 

Aseptyczna martwica kości

Jałowa martwica kości może rozwinąć się w każdej kości. Dotychczas rozpoznane jest jej około 40 odmian zależnych od miejsca występowania. Do najczęstszych lokalizacji należy głowa kości udowej (choroba Perthesa), guzowatość piszczeli (choroba Osgooda - Schlattera), głowa II kości śródstopia (choroba Freiberga - Köhlera), płytki graniczne trzonów kręgów (choroba Scheuermanna), kość łódkowata (choroba  Köhlera), kość księżycowata (choroba Kienböcka), nasada kości piętowej (choroba Haglunda), bliższa przyśrodkowa część nasady kości piszczelowej (choroba Blounta, określana także jako piszczel szpotawa), głowa kości ramiennej (choroba Pannera) oraz kość łódeczkowata (choroba Preisera).

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info