• Produkt
 • Badania kliniczne
 • Twoje stawy
 • Vademecum wiedzy
 • Napisali o nas
 • Opinie
 • Pytania i odpowiedzi
 • Tel. +48 32 226 65 08 pn-pt 8:30-16:00
  kom. 793 196 111 pn-pt 16:00-18:00

  sob 9:00-13:00

  Start » Twoje stawy » Kwas hialuronowy

  Kwas hialuronowy

  Podstawowy kamień budowlany "mazi" stawowej.

  Kwas hialuronowy stanowi element budulcowy chrząstki hialitowej. By chrząstka mogła się regenerować i prawidłowo funkcjonować wymaga ciągłego uzupełniania ubytków kwasu hialuronowego, który przeciwdziała jej wysychaniu. W odróżnieniu od aplikowania zastrzykiem kwasu hialuronowego w okolice stawu dotkniętego zwyrodnieniem, obecnie kwas hialuronowy może być przyjmowany w prostszy sposób, w formie płynnej jako syrop.HYALUTIDIN HC Aktiv jako jedyny produkt na rynku zapewnia taki spósób uzupełnienia niedoborów kwasu hialuronowego i chondroityny.

   

  Kwas hialuronowy aplikowany w tej formie, jak również inne składniki odżywcze zawarte w suplemencie, wprowadzony zostaje do układu trawiennego i odprowadzony do układu krążenia. Dalej przekazywany zostaje wszędzie tam, gdzie występuje jego niedobór - do tkanek, skóry, oczu, kości, zastawek sercowych, płytek międzystawowych i oczywiście do stawów. Ciecz stawowa ponownie otrzymuje kwas hialuronowy, który swoją ilością może nawet przewyższać tę dostarczaną wcześniej do organizmu w formie zastrzyku.

  Kwas hialuronowy jest kluczowym składnikiem chrząstki

  Nasze stawy (jak np. łokcie i kolana) są otoczone błoną, zwaną błoną maziową, która stanowi kapsułę wokół końców kości. Ta membrana wydziela płyn o nazwie mazi stawowej. Zasadniczo płyn maziowy znajduje się w jamach stawowych. Posiada wiele funkcji, w tym służąc jako smar, amortyzator i nośnik substancji odżywczych. Płyn ma zatem zasadnicze znaczenie dla ochrony stawów i kości. Chrząstka jest zanurzona w płynie stawowym i jest włóknistą tkanka łączna. Chrząstka jest jałowa, czyli nie zawiera naczyń krwionośnych. Maź stawowa to jedyny sposób, w jaki składniki odżywcze mogą być dostarczane do chrząstki i odpady mogą być usunięte. Dlatego maź stawowa jest tak ważna. Z niższą niż odpowiednia ilością kwasu hialuronowego, składniki odżywcze nie mogą być przenoszone do tych komórek i odpady nie mogą być z nich wyeliminowane.

  Podstawowe funkcje kwasu hialuronowego

  Kwas hialuronowy jest obecny w każdej tkance organizmu. Jest najbardziej skoncentrowany w mazi stawowej, która obmywa stawy, w ciele szklistym w oku, oraz w skórze. Retencja wody i wiązanie jej w macierzy zewnątrzkomórkowej jest jedną z najważniejszych funkcji biologicznych kwasu hialuronowego.

  Korzyści wynikające z suplementacji kwasu hialuronowego

  Kwas hialuronowy pomaga poprawić zdrowie stawów - szczególnie przez amortyzację w stawach i poprawę jakości płynu stawowego.

   

  Kwas hialuronowy jest dla osób, które potrzebują zwiększenia elastyczności stawów, zwłaszcza kolan,nadgarstków i palców, poprzez przywrócenie amortyzacji stawów.

   

  Kwas hialuronowy jest dla mężczyzn i kobiet, którzy zaczynają odczuwać pierwsze oznaki starzenia lub dla osób starszych, cierpiących na zdiagnozowane schorzenia stawów.

  Odżywcza suplementacja kwasem hialuronowym

  Kwas hialuronowy zwykle uzyskiwany z grzebieni kogutów ma zbyt duży rozmiar chemiczny dla efektywnej absorpcji przez przewód pokarmowy. Przy bezpośredniej ekstrakcji z grzebieni kogutów masa cząsteczkowa wynosi 1,2 do 1,5 milionów daltonów (Da). Tak więc mogą one być jedynie wstrzykiwane bezpośrednio do stawu. Jednak kwas hialuronowy zawarty w HYALUTIDIN HC Aktiv został opracowany przez zespół naukowców z firmy Gramme-Revit w Niemczech. Opracowali oni specjalną regulację procedury fermentacji kwasu hialuronowego, co daje mniejszą masę cząsteczkową cząsteczki. Korzystanie z tych niższych wariantów wagi cząsteczkowej w HYALUTIDIN HC Aktiv umożliwia wchłanianie w przewodzie pokarmowym w dużym stopniu, a tym samym efektywne wykorzystanie w miejscach niedoboru w organizmie. Pozwala to na podawanie kwasu hialuronowego doustnie jako suplementu diety.

  Kwas hialuronowy struktura chemiczna:

  Kwas hialuronowy (hialuronian) jest naturalną substancją, która znajduje się we wszystkich żywych organizmach i ma prostą strukturę chemiczną. Jest częścią rodziny glikozaminoglikanów. Hialuronian został opisany pod koniec 1970 jako cząsteczka "maziowa" (jest to określenie śluzowatej, bezkształtnej masy), wszechobecny polimer węglowodanowy, który jest częścią macierzy zewnątrzkomórkowej. Kwas hialuronowy to polimer dwucukrów, które same składają się z kwasu D-glukuronowego i D-N-acetyloglukozaminy. Polimery mogą wahać się w wielkości od 5000 do 20.000.000 Da in vivo. Średnia masa cząsteczkowa w ludzkim płynie stawowym to 3 - 4 milionów Da, a kwas hialuronowy oczyszczony z ludzkiej pępowiny to 3,14 mln Da.

   

  Kwas hialuronowy to główna część chrząstki stawowej. Jego zdolność do wiązania i wchłaniania wody jest odpowiedzialna za sprężystość chrząstki (odporność na ściskanie) i smarowanie stawów.

   

  Hyalutidin Hyalutidin
  Hyalutidin

   


  powrót

  Dowiedz się więcej
  na temat produktu

  dowiedz się więcej

  Twoje stawy
  w dobrej formie

  zobacz film

  Zobacz opinie
  o Hyalutidin

  przejdź