"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej

Zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej (enthesopathia epicondyli medialis humeri) zwane jest także łokciem golfisty lub rzadziej łokciem oszczepnika. Jest to zespół bólowy tkanek miękkich położonych w przyśrodkowej okolicy stawu łokciowego. Schorzenie to najczęściej spowodowane jest mikrouszkodzeniami powstającymi na skutek przeciążenia. Prowadzą one do uszkodzenia ścięgien mięśni zginaczy przyczepiających się do przyśrodkowego nadkłykcia kości ramiennej (głównie mięśnia nawrotnego obłego i mięśnia zginacza promieniowego nadgarstka).

 

Na zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej najczęściej cierpią osoby często powtarzające ruchy nadgarstka przeciwko oporowi np. w pracy, jak stolarze czy mechanicy, ale także gracze w golfa, baseball, badminton czy squash. Zdarza się, iż występuje u osób, które doznały innych urazów w obrębie kończyny górnej. Jednostka ta dotyczy głównie osób między 45 a 60 rokiem życia, częściej mężczyzn niż kobiety.

 

Łokieć golfisty

Głównym objawem łokcia golfisty jest ból pojawiający się w przyśrodkowej części stawu łokciowego zwłaszcza podczas zginania nadgarstka oraz pronacji przedramienia. W okresie zaawansowania zmian chorobowych ból ten występuje także w spoczynku oraz towarzyszy mu znaczne osłabienie siły mięśniowej. W 60% przypadków objawy te dotyczą ręki dominującej.

 

 

Początek choroby w 30% jest ostry, nagły, pojawiający się na skutek pojedynczego wysiłku prowadzącego do mikroskopijnego rozerwania ścięgna, natomiast w pozostałych 70% początek jest przewlekły, występujący jako skutek nagromadzonych mikrourazów i przeciążeń przyczepu ścięgnistego do nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej. Zmiany te prowadzą do powstania zwapnień oraz miejscowej martwicy, a także do odczynu zapalnego oraz zmian zwyrodnieniowych. W przypadku pojawienia się typowych dla łokcia golfisty objawów wskazany jest odpoczynek, unikanie dalszych przeciążeń (zwłaszcza ruchów powodujących dolegliwości bólowe), ograniczenie aktywności fizycznej, a w następnej kolejności poprawa techniki gry oraz pełna rehabilitacja nakierowana m. in. na wzmocnienie mięśni.

 

Ponieważ tuż poniżej nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej znajduje się miejsce, w którym przebiega nerw łokciowy, u połowy pacjentów mających łokieć golfisty współistnieje neuropatia tego nerwu.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info