• Produkt
 • Badania kliniczne
 • Twoje stawy
 • Vademecum wiedzy
 • Napisali o nas
 • Opinie
 • Pytania i odpowiedzi
 • Tel. +48 32 226 65 08 pn-pt 8:30-16:00
  kom. 793 196 111 pn-pt 16:00-18:00

  sob 9:00-13:00

  Dla kogo HYALUTIDIN HC Aktiv?

  Hyalutidin HC Aktiv przeznaczony dla osób, u których z wiekiem zmniejsza się zawartość kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny (mazi stawowej),narażonych na nadmierne przeciążenia stawów, podejmujących intensywny wysiłek fizyczny, dla osób aktywnie uprawiających sporty, oraz profesjonalnych sportowców. Zaleca się stosowanie przynajmniej jednego opakowania tj, 1000ml Hyalutidin HC Aktiv w ciągu roku.

   

  Czym jest i z czego się składa HYALUTIDIN HC Aktiv?

  Produkt stanowi uzupełnienie codziennej diety. Kwas hialuronowy i siarczan chondroityny polecany jest szczególnie dla osób podejmujących intensywny wysiłek fizyczny, których stawy ulegają większym obciążeniom i potrzebują większej ilości składników mazi stawowej, oraz osób u których z wiekiem zmniejsza się zawartość kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny (mazi stawowej). 30-dniowe przyjmowanie preparatu zapewnia odpowiednią suplementację i dostarcza składników stanowiących naturalny budulec stawów. 

  więcej informacji

  Jak działa HYALUTIDIN HC Aktiv?

  Preparat Hyalutidin HC Aktiv występuje w postaci smacznego, łatwego w zastosowaniu płynu. Zawiera kompleks HCK, który stanowi połączenie kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny. Te dwa podstawowe składniki płynu uzupełniają naturalne zasoby kwasu hialuronowego i chondroityny w organizmie. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem płynu synowialnego czyli mazi stawowej, natomiast siarczan chondorityny wchodzi w skład chrząstki stawowej.

   

   

  Kwas hialuronowy stanowi element budulcowy chrząstki hialinowej( szklistej). Aby chrząstka mogła prawidłowo funkcjonować wymaga ciągłego uzupełnienia kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy posiada właściwości higroskopijne- wiąże wodę, a tym samym nawilża powierzchnię chrząstki stawowej, chroniąc ją przed wysychaniem. Kwas hialuronowy zawarty w suplemencie Hyalutidin HC Aktiv po spożyciu trafia do układu trawiennego skąd zostaje odprowadzony do układu krążenia. Dalej przekazany jest do poszczególnych tkanek; skóry, oczu, kości, zastawek sercowych, płytek między stawowych i oczywiście do wszystkich stawów.

   

  Kolejnym, a zarazem niezbędnym składnikiem masy chrząstek jest mukopolisacharyd chondroityny. Siarczan chondroityny wchodzi w skład chrząstki stawowej. Chrząstka stawowa pokrywa powierzchnię stykających się ze sobą kości i zapobiega ich ścieraniom.
   

  Dodatkowo produkt wzbogaca dietę w witaminę E, która chroni komórki przed stresem oksydacyjnym czyli niszczącym działanie wolnych rodników. Tylko stawy dobrze odżywione zachowują właściwe funkcjonowanie. 

   

  Kondycja stawów zależy min. od stopnia zużycia chrząstki stawowej, natężenia ruchów w obrębie stawów, wieku, a u niektórych osób od zmienności stanów pogodowych. Maź stawowa dostarcza chrząstkom ważnych składników odżywczych i ułatwia ruchy stawów zmniejszając ich tarcie. 

   

  Uwaga! Mimo, że na rynku znajdują się produkty z kwasem hialuronowym i chondroityną, występują one jako monokomponenty. Badania potwierdzają, że każdy z tych składników nie działa skutecznie jako monokomponent, ale tylko w odpowiednim połączeniu jako kompleks. Takie połączenie zastosowano w HYALUTIDIN HC Aktiv. *Wg META Badań Chondroityna i Glukozamina wykazują takie samo działania jak podczas stosowania Placebo.

   

  Wykres pokazuje tygodniowe zmiany w uzupełnianiu mazi stawowej oraz mobilizację

  organizmu do zwiększenia produkcji kwasu hialuronowego i jednoczesne obniżanie stanu

  zapalnego w stawach podczas spożywania preparatu Hyalutidin HC Aktiv.

   

  Produktu zbadany kliniczne wg Kwestionariusza WOMAC (Western Ontario and McMaster University), przeprowadzone w Niemieckim Ośrodku Transplantacji Chrzastki i Kości / Oddział Ortopedi Klinicznej w Vogelsang-Gommern oraz Uniwersytecie Medycznym Hanoi w Wietnamie.

  więcej informacji

  Informacje praktyczne

  Składniki: wodny rozwtór kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny ( kompleks HCK ), cukier, witamina E (octan DL- alfa tokoferylu), substancja konserwująca - sorbinian potasu.

  Uwaga dla diabetyków: produkt zawiera cukier, 30 ml preparatu odpowiada 1,3 WW ( wymienikom węglowodanowym). 

   

  Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia: 30 ml 

  przed spożyciem butelkę należy wstrząsnąć! Zaleca się stosować przez minumim 30 dni. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zróżnicowany sposób odżywania i zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

   

  Ostrzeżenie: nie należy stosować w przypadku alergii lub nietolerancji na którykolwiek ze składników produktu. W przypadku przyjmowania jakichkolwiek leków, przed zastosowanie produktu najlepiej skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem. Produkt nie jest zalecany kobietom w ciąży lub karmiącym. Pojawienie się osadu nie stanowi wady jakościowej suplementu. 

   

  Skład zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu ( 30 ml) witamina E 15 mg ekwiwalentu alfa tokoferolu ( = 125% ZDS*). Kompleks kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny 450 mg,

   

  Zawartość netto opakowanie: (2 butelki płynu po 500 ml)

   

  Dawkowanie:

  Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia: 30 ml 

  przed spożyciem butelkę należy wstrząsnąć! Zaleca się stosować przez minumim 30 dni. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zróżnicowany sposób odżywania i zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

   

  Sposób przechowywania:

  Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza w suchym i zacienionym miejscu. Opakowanie należy szczelnie zamykać. Nie stosować po upływie daty minimalnej trwałości.

   

   Tabela wartości odżywczych  w 100 ml  w 30 ml
   Wartość energetyczna  820 Kj/195 kcal  246 Kj/58 kcal
   Białka  0,0 g  0,0 g
   Węglowodany  43,3 g  13,0 g
   Tłuszcz  0,0 g  0,0 g

   Witamina E w postaci octanu DL- ala

   tokoferolu - 0,015g.*

   50,0 mg  15,0 mg = 125%*
   Hyaluron-Chondroitin-Komplex  1500,0 mg  450,0 mg

   

  więcej informacji

  Zanim kupisz zapytaj

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji, chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
  Wystarczy zadzwonić do nas pod numer:

   

  +48 32 226 65 08

   

  Dowiedz się więcej
  na temat produktu

  dowiedz się więcej

  Twoje stawy
  w dobrej formie

  zobacz film

  Zobacz opinie
  o Hyalutidin

  przejdź