"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

odsłuchaj lektora

Rozmiękanie kości - osteomalacja

Osteomalacjato choroba zwana także rozmiękaniem kości lub rzadziej krzywicą dorosłych. Jej powstanie i przebieg wywołane są niedostateczną mineralizacją kości, zbyt małym odkładaniem się soli wapnia w kościach, co prowadzi do ich osłabienia oraz znacznej utraty wytrzymałości. Przyczynami powstania takiego stanu są niedobór witaminy D oraz wapnia, nieprawidłowa dieta, zbyt mała ekspozycja na słońce, współwystępowanie takich chorób jak marskość wątroby czy niewydolność nerek. Osteomalacja występuje stosunkowo często, jednak znacznie rzadziej jest prawidłowo diagnozowana i wykrywana.

 

Osteomalacja stawu biodrowego

Rys.1 Osteomalacja stawu biodrowego

 

Przebieg osteomalacji klinicznej dzieli się na fazę początkową oraz zaawansowaną. W początkowej fazie rozwoju choroby pojawiają się takie objawy jak rozlane, uogólnione bóle kostne, szybka męczliwość mięśni, zmniejszenie siły mięśniowej, trudności z przejściem z pozycji leżącej do pozycji stojącej, trudności z poruszaniem się, zwłaszcza podczas chodzenia po schodach, chód kołyszący, zwany także 'kaczym chodem'. W kolejnej fazie choroby, zaawansowanej występują już odkształcenia kości, zniekształcenia spowodowane występowaniem samoistnych złamań, kifotyzacja kręgosłupa, szpotawość kończyn dolnych, obniżenie wzrostu oraz znacznie zmniejszona wytrzymałość kości objawiająca się większą podatnością na urazy.

 

Osteomalację diagnozuje się przede wszystkim na podstawie dokładnie zebranego wywiadu, zwłaszcza pod kątem chorób współistniejących. Uzupełnia się go o badania radiologiczne i laboratoryjne, a także wykonuje się biopsję kości oraz densytometrię. W badaniu radiologicznym zmiany widoczne się dopiero w zaawansowanej postaci choroby.

 

 

Leczenie rozmiękania kości

Leczenie osteomalacji opiera się przede wszystkim na odpowiedniej diecie bogatej w witaminę D, naświetlaniu promieniami UV, a także właściwym leczeniu chorób współistniejących (zwłaszcza dotyczących wątroby i nerek). Ważne jest tez zapobieganie upadkom prowadzącym do urazów i złamań.

 

Podział osteomalacji obejmuje jej postać niedoborową, związaną ze zbyt małym dostarczaniem witaminy D w diecie, zaburzonym jej wchłanianiem w przewodzie pokarmowym lub nadmiernym wydalaniem wapnia w przepadku współistnienia chorób nerek oraz postać metaboliczną związaną z nieprawidłowym przekształcaniem witaminy D.

 

Osteomalacja jest chorobą występującą u osób dorosłych. Jej odpowiednikiem u dzieci jest krzywica, która również prowadzi do występowanie poważnych zniekształceń kości.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info