"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy dłoni i palców

Ręka składa się zwykle z 27 kości. Wyróżnić można trzy odcinki: nadgarstek, 5 kości śródręcza i palce. Kości nadgarstka ułożone są w dwa szeregi: bliższy i dalszy, każdy tworzony przez 4 kości. Szereg bliższy, czyli proksymalny, tworzą kości łódeczkowata, księżycowata, trójgraniasta oraz leżąca na niej od strony dłoniowej kość grochowata. W skład szeregu dalszego wchodzą: kość czworoboczna większa, czworoboczna mniejsza, główkowata oraz kość haczykowata. Mechanika ręki jest dość specyficzna. Jeżeli jedna kość zaczyna źle funkcjonować odbija się to automatycznie na mechanice kości pozostałych.

 

Budowa stawów dłoni i palców

 

Ręka zawdzięcza swą ruchomość wielu stawom, do których zależą:

  • staw promieniowo-nadgarstkowy - jest stawem elipsoidalnym utworzonym przez połączenie kości promieniowej z bliższym rzędem kości nadgarstka. Wzmocniony jest więzadłem promieniowo-nadgarstkowym
  • staw śródnadgarstkowy - to połączenie kości nadgarstka. Możliwe ruchy to zgięcie dłoniowe i grzbietowe, odwodzenie promieniowe i łokciowe, obwodzenie.
  • połączenia stawowe szeregu bliższego kości nadgarstka
  • połączenia stawowe szeregu dalszego kości nadgarstka
  • stawy nadgarstkowo - śródręczne i międzyśródręczne - są stawami płaskimi o minimalnej ruchomości. Wyjątkiem jest staw dotyczący kciuka, w którym możliwe są ruchy odwodzenia i przywodzenia, przeciwstawienia i odprowadzenia, obwodzenia.
  • stawy palców ręki - są stawami kulistymi, w których ruch obrotowy jest niemożliwy

 

Najczęstsze schorzenia ręki

 

Choroba zwyrodnieniowa w obrębie ręki dotyczy:

  • stawu promieniowo - nadgarstkowego
  • stawu nadgarstkowo - śródręcznego kciuka
  • stawów międzypaliczkowych

 

Zmiany zwyrodnieniowe w okolicy stawu promieniowo-nadgarstkowego najczęściej rozwijają się w wyniku urazów tej okolicy. Zmiany zwyrodnieniowe objawiają sie w postaci guzków Heberdena umiejscowionych na grzbietowo - bocznej powierzchni palców II - V stawów miedzypaliczkowych dalszych.

 

 

Guzki w okolicy stawów miedzypaliczkowych bliższych to guzki Boucharda.

 

Zwichnięcia stawów palców ręki to przede wszystkim zwichnięcia w stawach międzypaliczkowych bliższych, które powstają na skutek urazu powodującego przerost stawu.

 

Reumatoidalne zapalenie stawów obejmuje najczęściej symetrycznie nadgarstki i stawy ręki do międzypaliczkowych bliższych włącznie. Schorzeniu towarzyszy ból, stan zapalny i deformacje, ograniczenie ruchliwości, następnie niszczenie stawów, a nawet zanik mięśni.. To choroba autoimmunologiczna. Najczęściej atakuje osoby 30-, 40-letnie, lecz także i starsze, przede wszystkim kobiety, które chorują czterokrotnie częściej niż mężczyźni.

 

Przykurcz Dupuytrena. Występuje przykurcz palców w pozycji zgięciowej, któremu współtowarzyszy guzkowe zgrubienie powięzi dłoniowej. Jest to schorzenie dość często występujące u mężczyzn obejmujące zazwyczaj 4 i 5 palec dłoni. Charakterystyczne są włókniste guzki w obrębie powięzi dłoniowej. Jest to schorzenie o etiologii genetycznej, częstsze u osób starszych.

 

 

Przykurcz Dupuytrena

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info