"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

odsłuchaj lektora

Uogólniona wiotkość stawów

Uogólniona wiotkość stawów, zwana także zespołem hipermobilności konstytucjonalnej (ZHK) lub zespołem nadruchomości opisana została po raz pierwszy w latach 6-tych ubiegłego stulecia. Jest to zespół zaburzeń mających swoje pochodzenie w tkance łącznej, która jest w tym przypadku niewydolna. Zaburzenie to jest wrodzone i objawia się zwiększonym zakresem ruchów w stawach oraz wiotkością aparatu więzadłowego stawów. Objawom tym towarzyszyć mogą także inne zmiany ze strony układu mięśniowo-szkieletowego oraz tkanki łącznej.

 

Etiologiczne zespół nadruchomości zaliczany jest do chorób dziedzicznych z grupy zaburzeń tkanki łącznej. Występują tu zaburzenia w proporcjach kolagenu I i III. Hipermobilność jest dziedziczona dominująco oraz sprzężona z płcią żeńską.

 

Częstotliwość występowania zespołu hipermobilności konstytucjonalnej wynosi około kilkanaście procent populacji. Zaburzenie to częściej dotyczy kobiety niż mężczyzn, najczęściej występuje u rasy żółtej, rzadziej u rasy białej i czarnej. Dotyczy głównie osób młodych i u nich też najbardziej widoczne są objawy nadruchomości.

 

 

Hipermobilność stawów

Klinicznie zespół hipermobilności konstytucjonalnej charakteryzuje się objawami pochodzącymi ze strony narządu ruchu, ale nie tylko. Najbardziej charakterystycznym objawem omawianego zespołu jest możliwość wykonywania ruchów w stawach w zwiększonym zakresie, co spowodowane jest nadmierną wiotkością więzadeł i torebek stawowych. Do najczęstszych z nich należy możliwość wykonania skłonu w przód z położeniem całych dłoni na podłodze, zakładania dłoni na dłoń na plecach, przyciąganie kciuka do przedramienia. Zaburzeniom tym towarzyszy zwykle ból, głównie w obrębie stawów kończyn dolnych, najczęściej o charakterze rozlanym, któremu mogą towarzyszyć obrzęki oraz podwichnięcia stawów. Uogólniona wiotkość stawów często jest także przyczyną nieprawidłowej postawy ciała, w której występuje np. kifotyzacja tułowia, przeprost stawów kolanowych, a także wady stóp, jak np. płaskostopie i paluch koślawy. Osoby dotknięte tym zespołem często wykazują także trudności z długotrwałym utrzymywaniem jednej pozycji, tendencje do nadmiernej ruchliwości, wiercenia się oraz uczucia braku pewności i stabilności w stawach. Ze względu na hipermobilność stawów oraz związaną z tym zmianę sylwetki ciała osoby te często wykazują niepewność podczas chodzenia i biegania, mają skłonność do przewracania się, mają gorszą koordynację ruchową niż rówieśnicy. Osoby z zespołem nadruchomości cechuje zwykle szczupła, wątła sylwetka ciała, która często wraz z upływam lat przechodzi w postać otyłą o obniżonej tolerancji obciążeń, u której ruch powoduje zmęczenie oraz dolegliwości bólowe. Wraz z występowaniem nadruchmości stawów zwiększona jest także rozciągliwość skóry, która zwykle jest cienka oraz tendencja do wcześniejszego występowania zmarszczek oraz rozstępów, a także skłonności do powstawania nierównych blizn, a nawet tworzenia się bliznowców. U osób tych częściej występuje także inna choroba tkanki łącznej - fibromialgia. Mogą także częściej niż u innych występować inne choroby i zaburzenia, jak np. zwiększona kruchość naczyń krwionośnych, skłonność do żylaków i przepuklin, a także zaburzenia ze sfery psychicznej, jak np. nerwica czy depresja.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info