"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

odsłuchaj lektora

Wrodzona stopa końsko-szpotawa

Wrodzona stopa końsko-szpotawa należy do najczęściej występujących zniekształceń układu ruchu. Szacuje się, iż w Europie dotyczy ona około 1-3/1000 dzieci, 2-3 razy częściej dotyczy chłopców niż dziewczynek. Przyczyny tej wady nie są do końca poznane. Przypuszcza się, że głównym czynnikiem są uszkodzenia takie jak nieprawidłowe ułożenie płodu w macicy lub predyspozycje genetyczne, które zaburzają czynność rdzenia kręgowego w jego dolnym odcinku, powodując nierównomierne napięcie mięśniowe w dystalnych odcinkach kończyn dolnych oraz zwłóknienie tkanki łącznej w tym rejonie. Prowadzi to do przemieszczenia kości i końsko-szpotawego ustawienia stopy, które charakteryzuje końskość, czyli podeszwowe zgięcie stopy, szpotawość, czyli odwrócenie stopy, zwane także supinacją oraz przywiedzenie przodostopia.

 

Zmianom tym towarzyszy także przede wszystkim wydrążenie podłużnego sklepienia stopy oraz palce młotkowate, a w dalszej kolejności także zmniejszenie i skrócenie stopy, skrócenie podudzia, przeprost w stawie kolanowym oraz uszkodzenie nerwu strzałkowego, a także przykurcz ścięgna Achillesa, mięśnia piszczelowego tylnego, przykurcz mięśni zginających i odwracających stopę. Zmiany te powodują zaburzenie chodu o charakterze chodu szczudłowego, w którym brak jest naturalnego odbicia. Główne zniekształcenie w tej wadzie znajduje się w obrębie kości stępu, których pozycje są nienaturalne i wymuszone. Kość skokowa stopy końsko-szpotawej ustawiona jest w zgięciu podeszwowym, kość łódkowata przemieszczona jest przyśrodkowo, a pięta przywiedziona i odwrócona. Wada ta najczęściej występuje obustronnie, jednak może też występować jednostronnie, lub też współwystępować z innymi wadami.

 

 

Wrodzona stopa końsko-szpotawa występuje w jednej z kilku odmian klinicznych:

  • postać habitualna, zwana także ułożeniową - stopa ta jest najmniej zniekształcona, ma zachowaną normalną wielkość i smukły kształt, w pełni ulega biernej korekcji;
  • postać idiopatyczna - stopa ta jest mniejsza niż poprzednia i nie w pełni ulega biernej korekcji;
  • stopa krótka, szeroka i sztywna - stopa ta jest krótka i szeroka, charakteryzuje ją widoczne ustawienie szpotawe i końskie, w bardzo niewielkim stopnie stopa ta ulega biernej korekcji.
  • Na podstawie stopnia korektywności stopy końsko-szpotawej wyróżnia się cztery jej typy:
  • typ I miękki-miękki, w którym stopa jest korektywna,
  • typ II miękki-twardy,
  • typ III twardy-miękki,
  • typ IV twardy-twardy.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info