"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

odsłuchaj lektora

Zespół algodystroficzny

Zespół algodystroficzny, zwany także zespołem odruchowej dystrofii współczulnej, kompleksowym regionalnym zespołem bólowym (KZBR) lub zwany wcześniej zespołem Sudecka - od nazwiska niemieckiego chirurga, który jako pierwszy opisał ten zespół - jest grupą objawów chorobowych występujących w obrębie kończyny górnej lub rzadziej w obrębie kończyny dolnej objawiających się przede wszystkim bólem i obrzękiem chorej kończyny, a także plamistym zanikiem struktury kostnej widocznym na zdjęciu radiologicznym, zaburzeniami krążenia krwi i zmianami skórnymi spowodowanym zaburzeniami odżywiania tkanek. Zespół ten dotyczy głównie ludzi dorosłych, częściej kobiet niż mężczyzn, najczęściej około czwartej dekady życia.

 

Kompleksowy regionalny zespół bólowy w znacznej większości przypadków jest powikłaniem pourazowym, występującym głównie po złamaniu kości promieniowej, rzadziej po innych złamaniach lub urazach przebiegających z uszkodzeniem nerwów. Ryzyko wystąpienia omawianego zespołu, nawet bez wystąpienia urazu, zwiększa obecność niektórych chorób, np. takich jak: choroba niedokrwienna serca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, uszkodzenia mózgu i/lub rdzenia kręgowego, zespół cieśni nadgarstka, a także innych czynników, jak np. występowanie zakażeń, stan po przebytym zabiegu chirurgicznym, przyjmowanie leków przeciwgruźliczych, zbyt ciasno założony opatrunek gipsowy, niewłaściwie unieruchomiona kończyna po urazie oraz palenie papierosów. Zdarza się, iż zespół odruchowej dystrofii współczulnej pojawia się z przyczyn nieznanych.

 

 

Zespół Sudecka - przebieg

Przebieg zespołu algodystroficznego składa się klinicznie z trzech głównych faz. Faza pierwsza jest okresem ostrym choroby. Występuje wówczas silny, piekący ból obejmujący obszar znacznie większy niż współwystępujący uraz. Skóra w tym rejonie jest bolesna i wrażliwa. Wykazuje także zaczerwienienie spowodowane nadmiernym przekrwieniem, wzmożoną potliwość, podwyższoną temperaturę ciała oraz obrzęk. Druga faza przebiegu omawianego zespołu, rozpoczynająca się około 3 miesiąca od wystąpienia urazu jest fazą dystrofii. Dolegliwości bólowe w tej fazie ulegają osłabieniu, a skóra w tym rejonie staje się chłodna i połyskliwa na skutek niedokrwienia. W fazie tej występują zaniki mięśniowe. W badaniu radiologicznym pojawia się wspomniane wcześniej plamiste odwapnienie kości prowadzące do osteoporozy. W trzeciej fazie, atrofii, pogłębiają się wcześniejsze objawy. Pojawiają się także przykurcze stawowe, ubytki chrząstki stawowej oraz zwłóknienie torebek i więzadeł stawowych. Zmiany w tym okresie są już nieodwracalne.

 

Przebieg zespołu odruchowej dystrofii współczulnej może zatrzymać się na każdym etapie jego rozwoju. Jeżeli nastąpi to w pierwszej lub drugiej fazie objawy mogą całkowicie, samoistnie ustąpić. Lepsze rokowanie jest w przypadku wystąpienia zespołu algodystroficznego w obrębie kończyny dolnej niż kończyny górnej.

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info