"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

odsłuchaj lektora

Choroba zwyrodnieniowa stawu ramienno-łopatkowego

Choroba zwyrodnieniowa stawu ramienno-łopatkowego, podobnie jak inne osteoartrozy jest postępującym i nieodwracalnym procesem, w przebiegu którego uszkodzeniom ulegają powierzchnie stawowe, a następnie okoliczne tkanki miękkie. Choroba dotyczy najczęściej osób po 50 roku życia, których warunki pracy znacznie obciążają obręcz kończyny górnej. U osób młodych natomiast występowanie zmian zwyrodnieniowych stawu ramienno-łopatkowego, związane jest głównie z uprawianiem sportu.

 

Budowa stawu barkowego

Rys.1 Budowa stawu barkowego

 

W przeciwieństwie do zmian zwyrodnieniowych innych stawów, których przyczyna zwykle ma charakter pierwotny, w przypadku stawu ramienno-łopatkowego do zmian zwyrodnieniowych najczęściej dochodzi wtórnie. Do głównych przyczyn mogących spowodować powstanie zmian zwyrodnieniowych omawianego stawu należą przede wszystkim przebyte urazy, nagromadzone mikrourazy lub przeciążenia, występująca niestabilność stawu, przebyta jałowa martwica głowy kości ramiennej lub choroby takie jak reumatoidalne zapalenie stawów czy dna moczanowa.

 

Objawy zwyrodnienia stawu ramienno-łopatkowego

Głównym objawem towarzyszącym zmianom zwyrodnieniowym stawu ramienno-łopatkowego jest ból. Zwykle jest to ból niespecyficzny, rozlany, odczuwany w całej kończynie górnej, aż do nadgarstka. W porównaniu do zmian zwyrodnieniowych występujących w innych stawach jest on stosunkowo mniejszy, ponieważ najczęściej uszkodzenie dotyczy słabo unerwionej i unaczynionej tkanki chrzęstnej. Chorobę tę, niedającą objawów bólowych określa się jako chorobę zwyrodnieniową nieaktywną. W początkowym okresie choroby ból może występować tylko po znacznym obciążeniu stawu lub zwiększonej aktywności fizycznej, a po odpoczynku może ustępować. Początkowym objawem choroby dostrzeganym przez pacjenta jest ograniczenie ruchomości stawu oraz osłabienie mięśni, co może wpływać na upośledzenie czynności całej kończyny górnej. W badaniach obrazowych stawu ramienno-łopatkowego objętego zmianami zwyrodnieniowymi widoczne jest zmniejszenie przestrzeni stawowej, występowanie wyrośli kostnych zwanych osteofitami oraz zagęszczenie warstwy kostnej tuż pod warstwą chrzęstną.

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info