"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

odsłuchaj lektora

Choroba zwyrodnieniowa stawu skroniowo-żuchwowego

Staw skroniowo-żuchwowy, zwany rzadziej stawem żuchwowym jest jednym z bardziej złożonych stawów organizmu człowieka, a zarazem jednym z najczęściej używanych (bierze udział w ruchach wykonywanych podczas mówienia, jedzenia, żucia gumy czy ziewania). Są to dwa symetryczne stawy, prawy i lewy, w których ruchy zachodzą równocześnie.

 

Zmiany zwyrodnieniowe stawu skroniowo-żuchwowego, podobnie jak innych stawów powstają zwykle na skutek urazu lub przeciążenia. Przeciążenie związane może być np z zaciskaniem zębów, natomiast uraz stawu skroniowo-żuchwowego najczęściej spowodowany jest wypadkiem samochodowym lub pobiciem. Wpływ na powstanie omawianych zaburzeń może mieć także ciągły stres powodujący nadmierne napięcie mięśni, także w spoczynku, które prowadzi do zmian ustawienia i ukształtowania powierzchni stawowych, a także nieprawidłowa postawa ciała, braki w uzębieniu czy nieprawidłowo dobrane protezy zębowe.

 

W powstawaniu zmian zwyrodnieniowych stawu skroniowo-żuchwowego rolę odgrywają także czynniki genetyczne oraz płeć. W początkowym okresie rozwoju zmian zwyrodnieniowych objawy są niespecyficzne. Głównym objawem procesu zwyrodnieniowego obejmującego staw skroniowo-żuchwowy jest promieniujący ból, zazwyczaj o charakterze ostrym. Ból ten, podobnie jak w przypadku występowania zmian zwyrodnieniowych obejmujących inne stawy, nasila się podczas obciążania stawu oraz wykonywania w nim ruchów zarówno czynnych, jak i biernych. Powodować to może ograniczenia ruchomości. Ból może występować także podczas dotyku (palpacji) okolicy stawu. Zmianom zwyrodnieniowym omawianego stawu rzadko towarzyszą trzaski i przeskakiwanie, częściej ich przyczyną jest przemieszczenie krążka stawowego.

 

Na zdjęciu radiologicznym stawu skroniowo-żuchwowego objętego zmianami zwyrodnieniowymi widoczne może być spłaszczenie lub nierówności głowy żuchwy, spłaszczenie guzka stawowego oraz panewki, osteofity oraz nadżerki kostne.

 

 

Zmiany zwyrodnieniowe stawu skroniowo-żuchwowego często mogą współwystępować ze zmianami zwyrodnieniowymi innych stawów organizmu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info