"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Pytania o kondycję stawów

Odpowiedz sobie na 10 pytań dot. kondycji stawów. Przekonaj się, czy Twoje stawy wymagają dodatkowego wsparcia?

 

1. Czy dokucza Ci ból w stawach?

Przyczyn bólu stawów może być wiele. Sam bóże kilka odmian. Inny będzie ból stawów w przypadku występowania stawu zapalnego, a inny, gdy doszło do urazu mechanicznego stawów. Ból występujący w RZS jest samoistny. Przeczytaj więcej na temat bólu stawów,aby lepiej zidentyfikować rodzaj i przyczynę bólu.

 

2. Czy masz problemy z ruchomością stawów?

Jeżeli zauważyłeś, że wyprostowanie i zgięcie stawu stwarza problemy, możże być objaw choroby reumatycznej. Degeneracja stawu i zmiany zwyrodnieniowe mogą ograniczać łatwość wykonywania ruchów czynnych i biernych bez oporu i w warunkach odciążenia.

 

3. Czy odczuwasz poranną sztywność stawów?

Poranna sztywność stawów to jeden z bardziej charakterystycznych objawów RZS. W początkowej fazie choroby sztywność trwa krótko. Postęp choroby sprawia, że sztywność może się utrzymać długi czas, nawet kilka godzin. Ze względu na towarzyszący sztywności ból, a także na problemy z wykonywaniem normalnych czynności, sztywność jest bardzo uciążliwa. Zgodnie z kryteriami Amerykańskiego Towarzystwa Reumatologicznego poranna sztywność w RZS trwa ok. godziny przez okres 6 tygodni.

 

4. Czy masz problemy z zaciskaniem pięści?

Jeżeli problemem jest także wykonywanie innych czynności typu odkręcanie słoika, zapinanie guzików czy zgniatanie, to znaczy, żłabienie stawów może być spowodowane chorobą reumatoidalną. W RZS charakterystycznym objawem jest również zanik mięśni, który może prowadzić do niesprawności dłoni.

 

5. Czy choroba RZS jest obecna w Twojej rodzinie?

Badania potwierdzają, że RZS nie jest chorobą genetyczną, ale istnieje predyspozycja do występowania choroby RZS u członków rodziny.  Oznacza to, że jeżeli osoby blisko spokrewnione np. nasi rodzice lub dziadkowe cierpieli na dolegliwości reumatyczne, powinniśmy ze szczególną ostrożnością obserwować pojawienie się objawów mogących świadczyć o chorobie reumatycznej. Fakt, że nasz rodzic chorował na RZS nie oznacza, że my również zachorujemy. Jednakże ryzyko wystąpienia choroby jest dużo wyższe. Warto więc przeprowadzić wywiad z najbliższymi i dopytać się o występowanie chorób reumatycznych w rodzinie.

 

6. Czy prowadzisz niezdrowy tryb życia?

W tej kategorii mieści się ogromna ilość złych nawyków i przyzwyczajeń, które sprawiają, że kondycja naszych stawów ulega pogorszeniu. Na niezdrowy styl życia wpływa niezbilansowana dieta, w której występuje niedobór potrzebnych składników odżywczych. Nadużywanie alkoholu czy palenie papierosów także nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Do nawyków, które negatywnie wpływają na kondycję stawów możemy zaliczyć zgarbioną postawę ciała, chodzenie w butach na wysokich obcasach czy też noszenie ciężkich torebek.

 

7. Czy czujesz się osłabiony lub zmęczony?

Chorobie reumatycznej towarzyszy także długotrwałe poczucie osłabienia i zmęczenia. Bardzo częże podwyższoną temperaturę ciałłaszcza w początkowym stadium choroby, gdy jeszcze typowe objawy nie są widoczne mogą pojawić się tzw. objawy ogólne. Ból mięśni, zmniejszony apetyty, lekka utrata masy ciała, stan podgorączkowy – to objawy, które przypominają bardziej grypę, jednak mogą świadczyć o początku choroby reumatycznej.

 

8. Czy stawy nadgarstków / rąk są opuchnięte?

Bardzo często ograniczonej ruchomości towarzyszy także obrzęk w okolicach stawu, który jest wynikiem wysięku zapalnego. Obrzęk może dotyczyć większej liczby stawów i utrzymywać się przez kilka tygodni bez przerwy. W takiej sytuacji istnieje duże ryzyko występowania choroby reumatycznej. Poza obrzękiem mogą pojawić się charakterystyczne guzki reumatoidalne.

 

9. Czy występują u Ciebie czynniki zwiększające ryzyko osłabienia stawów?

Warto pamiętać, że RZS to choroba autoimmunologiczna, a więc związana z nieprawidłowym działaniem układu odpornościowego organizmu. Dlatego osłabienie organizmu może sprzyjać powstawaniu tzw. chorób z autoagresji. Do czynników takich możemy zaliczyć:

  • nadmierna masa ciała otyłość obniża wytrzymałość stawów,
  • praca w przeciążających warunkach – na skutek wykonywania powtarzalnych czynności może dojść do przeciążenia stawów. 
  • aktywność fizyczna prowadząca do przeciążenia stawów nieprawidłowo dobrane ćwiczenia lub też nadmierna ich intensywność mogą doprowadzić do przeciążeń stawów. Negatywne skutki może mieć także unikanie rozgrzewki lub wielokrotne powtarzanie tych samych serii ćwiczeń. Takie działania w konsekwencji bardzo mocno osłabiają stawy.
  • palenie papierosów papierosy mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na RZS, a także przekładają się na cięższy przebieg choroby.
  • stres może wywołać objawy reumatyczne, a także wpływa na szybszy rozwój choroby reumatycznej.

 

10. Czy wyniki badania RF wyszły pozytywnie?

Badanie czynnika reumatoidalnego (RF) jest bardzo ważne na etapie diagnostyki. Warto jednak pamiętać, że wysoka wartość RF może oznaczać nie tylko RZS, ale także inne choroby np. nowotwór, toczeń rumieniowaty, infekcje wirusowe lub dolegliwości wątroby. Dlatego też konieczne jest przeprowadzone kompleksowej diagnostyki w celu ustalenie przyczyn występujących dolegliwości.

 

Dbaj o swoje stawy – diagnostyka i suplementacja

Jeżeli na przynajmniej 4 pytania odpowiedziałeś pozytywnie, powinieneś rozważyć wprowadzenie do swojej diety suplement na stawy Hyalutidin. Preparat ten uzupełniając składniki budujące stawy wzmacnia je i pomaga im odzyskać utraconą ruchomość. Pozytywna zmiana po zastosowaniu już jednego opakowania (1L płynu) może być odczuwalna nawet do roku czasu.

 

Szybka diagnostyka w kierunku RZS ma kluczowe znaczenie dla zatrzymania rozwoju choroby. Jeżeli właściwe rozpoznanie zostanie dokonane w pierwszych 12 tygodniach od pojawienia się pierwszych objawów choroby, wówczas występują największe szanse na zatrzymanie choroby. Dlatego też nie zwlekaj z wizytą u reumatologa. Jeżeli zauważyłeś u siebie niepokojące objawy świadczące o osłabieniu stawów sięgnij po suplement na stawy Hyalutidin. Sprawdź, kiedy warto rozpocząć suplementację i zadbaj o kondycję swoich stawów, zanim będzie za późno. 

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Pierwsze objawy choroby reumatycznej Pierwsze objawy choroby reumatycznej

Na choroby reumatyczne cierpi prawie co czwarty Polak. Konsekwencją nieleczonych chorób reumatycznych może być trwałe inwalidztwo, a nawet skrócenie życia o 10 lat.* W obliczu tych konsekwencji, bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie choroby...

Wizyta u reumatologa - jak się przygotować? Wizyta u reumatologa - jak się przygotować?

Niewystarczająca dostępność opieki i świadczeń specjalistycznych w Polsce sprawia, że warto optymalnie wykorzystać każdą wizytę u lekarza specjalisty. Odpowiednie przygotowanie się do konsultacji reumatologicznej, pozwoli lepiej wykorzystać ten czas i uzyskać ważne dla nas informacje. Skorzystaj z porad, jak przygotować się do wizyty u lekarza reumatologa.

Kiedy warto stosować suplement na stawy? Kiedy warto stosować suplement na stawy?

W zależności od przyczyn, które wywołują ból stawu, powinniśmy zastosować odpowiednie środki wzmacniające stawy. Sprawdź w jaki sposób możesz poradzić sobie z dolegliwościami związanymi z chorobami zwyrodnieniowymi, uszkodzeniami...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności