"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Badania kliniczne HANOI

 

hanoi-medical-university.png

Badania Kliniczne odbyły się w szpitalu przy Uniwersytecie Medycznym w Hanoi we Wietnamie.

 

Badanie kliniczne: Analiza cech choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego oraz ocena efektywności zastosowania doustnej terapii kwasem hialuronowym w leczeniu osób w podeszłym wieku cierpiących na cukrzycę.

 

Pracownik naukowy: Magister, doktor, profesor nadzwyczajny Pham Thang, dyrektor kliniki gerontologii w Wietnamie, Uniwersytet Medyczny w Hanoi.

 

Niniejsze badanie zostało przeprowadzone z wykorzystaniem suplementu diety o nazwie DuoVital produkowanym przez firmę Gramme-Revit GmbH. DuoVital jest suplementem diety zawierającym kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny. Nazwa handlowa Duo-Vital to nazwa obowiązująca na rynkach azjatyckich. Produkt HYALUTIDIN HC Aktiv to nazwa handlowa obowiązująca na rynku Polskim, Słowackim, Czeskim, Francuskim, Fińskim, Irlandzkim, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Obydwa produkty mają identyczny skład chemiczny.

 

Analiza skuteczności działania kwasu hialuronowego w postaci doustnej (preparat Duo Vital) i bezpieczeństwo jego stosowania w terapii choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego w grupie osób starszych cierpiących na cukrzycę.

 

1.2.5. Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów (OA)

  • Metody niefarmakologiczne
  • Terapia z zastosowaniem leków

 

1.3.2. Rozwój terapii opartej na suplementacji zastrzykami uzupełniajacymi płyn maziowy

W chwili obecnej zastosowanie zastrzyków z kwasu hialuronowego bezpośrednio do stawów jest bardzo rozpowszechnione w placówkach zdrowotnych wyposażonych w wyspecjalizowany sprzęt, i przynosi korzystne efekty początkowe. Jednakże zastrzyki dostawowe mogą dostarczać kwas hialuronowy jedynie do stawu gdzie został on zaaplikowany, podczas gdy w większości przypadków ból występuje równocześnie w wielu stawach. Ponadto, zastrzyki dostawowe mogą być aplikowane jedynie przez personel wyspecjalizowany w zabiegach mięśniowo-szkieletowych, w sterylnych pomieszczeniach w pełni wyposażonych w sprzęt medyczny, podczas gdy wciąż istnieje ryzyko udaru lub infekcji.

 

W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi technologii naukowej kwas hialuronowy jest już produkowany w postaci preparatu doustnego. W tej formie może być on stosowany jako składnik odżywczy, wchłaniany przez system żołądkowo - jelitowy a następnie uwalniany do krwi i dostarczany do całego ciała. Zatem zastosowanie doustnych preparatów kwasu hialuronowego jest wygodne, łatwe w użyciu i ma szersze działanie niż zastrzyki dostawowe.

 

1.3.3 Przygotowanie doustnych preparatów kwasu hialuronowego (Duo-Vital)

Kwas hialuronowy wraz z chondroityną współdziałają ze sobą w celu zapewnienia ochrony tkanki chrzęstnej i dostarczaniu jej składników odżywczych. W tym zestawie działanie chondroityny jest znacznie skuteczniejsze niż oddzielnie.

 

3.1. Ogólna charakterystyka osób badanych

Wiek Liczba pacjentów chora na cukrzycę %
50-59 39 14,4
60-69 128 47,4
70-79 87 32,3
większe lub równe 79 16 5,9

Tabela 3.1: Zróżnicowanie pacjentów z cukrzycą według wieku.

 

4.2 Występowanie problemu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego u osób starszych z cukrzycą

Zachorowalność na chorobę zwyrodnieniwej stawu kolanowego wśród osób w podeszłym wieku, chorych na cukrzycę, wynosi, zgodnie z wynikami naszych badań, 90,4%. Zaobserwowano zatem, że zapadalność na chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego u pacjentów z cukrzycą (powyżej 50 roku życia) ma znaczenie statystyczne znacznie wyższe niż zachorowalność na tę chorobę ogólnie wśród osób starszych.

 

4.4.2. Skuteczność doustnego zastosowania kwasu hialuronowego w terapii choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego u osób w podeszłym wieku cierpiących na cukrzycę typu 2

  • objawy bólu: liczba pacjentów z obniżonym odczuwaniem bólu wyniosła 24, co stanowi 85.7% pacjentów
  • objawy sztywności i bólu stawów: nastąpiła poprawa (co stanowi 75% badanych)
  • funkcje motoryczne stawu kolanowego: u 92.8% pacjentów nastąpiła poprawa tych funkcji

 

Choroba zwyrodnieniowa stawów (OA)
Płeć Wskaźnik występowania OA Tak Nie
Kobiety 90,4 151 16
Mężczyźni 90,3 93 10

 

Rekomendacje i zalecenia

Na podstawie przeprowadzonych badań przedstawic możemy nastepujące zalecenia:

 

  • Zaleca się wykonać badanie radiologiczne kolana u pacjentów z cukrzyca w wieku powyżej 50 lat w celu opracowania dla każdego pacjentowa zestawu reguł dotyczących regularnych ćwiczeń
  • Zaleca się przyjmowanie doustnego preparatu z zawartością kwasu hialuronowego już na samym początku wystapienia choroby zwyrodnieniowej stawów

Zarówno choroba zwyrodnieniowa stawów jak i cukrzyca charakteryzuje się występowaniem tych samych czynników ryzyka: wiek i waga. Choroba zwyrodnieniowa stawów nie jest powodem cukrzycy, i odwrotnie, jednakże u diabetyków cierpiących na bóle stawów z racji pasywnego trybu życia oraz otyłości występują duże trudności w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru. Dlatego też prawdopodobieństwo równoczesnego wystąpienia obu chorób wzrasta u osób otyłych i w podeszłym wieku.

 

Wyniki badań do pobrania

Wersja polska skrócona

 

English short version   English scientific version

 

Zobacz również wyniki badań klinicznych WOMAC

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności