"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Badania kliniczne WOMAC

SlowMed

Badanie (WOMAC) skuteczności preparatu złożonego, zawierającego kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny (Hyalutidin HC Aktiv) w leczeniu uzupełniającym artroskopową interwencję w przypadku uszkodzeń chrząstki stawu kolanowego.

 

SlowMed Instytut Badawczy we współpracy z Niemieckim Ośrodkiem Transplantacji Chrząstki i Kości Gommern.

Lazik, S. Gutschow, S. Luther, M. Erdmann, J. Woltersdorf

 

Niniejsze badanie zostało przeprowadzone z wykorzystaniem suplementu diety o nazwie DuoVital produkowanym przez firmę Gramme-Revit GmbH. . DuoVital jest suplementem diety zawierającym kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny. Nazwa handlowa Duo- Vital to nazwa obowiązująca na rynkach azjatyckich. Produkt HYALUTIDIN HC Aktiv to nazwa handlowa obowiązująca na rynku polskim. Obydwa produkty mają identyczny skład chemiczny.

 

Materiały i metody

W ramach klinicznego badania interwencyjnego dotyczącego skuteczności preparatu złożonego DuoVital, zawierającego kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny jako leczenia wspomagającego zbadano grupę pacjentów z ograniczeniami funkcji ruchowych wskutek strukturalnych uszkodzeń stawu kolanowego. Wszyscy pacjenci poddali się zabiegowi artroskopowemu. Badanie odbywało się przed i po zabiegu w dobranych losowo grupach kontrolnych. Jako narzędzie oceny zastosowano kwestionariusz oceny bólu WOMAC. Dla porównania poszczególnych terminów badania zliczono sumy punktów według skali WOMAC. W dalszej części oceny sprawdzono, czy następowały istotne zmiany ilości punktów w odniesieniu do średnich wartości grupowych.

 

Wyniki

Na podstawie porównania grupy eksperymentalnej z grupą kontrolną we wszystkich terminach badania wykazane zostały istotne różnice pomiędzy grupami. Uczestnicy badania wchodzący w skład grupy eksperymentalnej, którzy oprócz zabiegu artroskopowego przyjmowali dodatkowo suplement diety zawierający kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny, po operacji zgłaszali wyraźnie mniej ograniczeń funkcji ruchowych aniżeli uczestnicy badania wchodzący w skład grupy kontrolnej. W grupie eksperymentalnej częściej udawało się zmniejszać bóle.

 

Wnioski

Przeprowadzone badanie wykazało, że w przypadku zbadanych uczestników eksperymentu występuje statystycznie istotny wpływ suplementu diety zawierającego kompleks kwasu hialuronowego i chondroitynę na zmniejszanie bólu. Daje to zatem podstawę do wniosku, że dzięki połączeniu leczenia w postaci zabiegu artroskopowego i przyjmowania preparatu złożonego, zawierającego kompleks kwasu hialuronowego i chondroitynę można osiągać lepsze wyniki w zakresie łagodzenia bólu aniżeli w przypadku leczenia w postaci samej operacji artroskopowej. Zastosowanie ww. Suplementu diety może być zatem traktowane jako uzasadnione leczenie uzupełniające do zabiegu operacyjnego.

 

Uczestnicy badania

Grupa eksperymentalna n=25 Wiek (w latach) SD 40,68 ± 9,76
Grupa kontrolna n=25 Wiek (w latach) SD 36,72 ± 13,32

Tabela nr 1. Wiek i odchylenie standardowe danych pacjentów

 

Pacjenci wykazywali zwyrodnienia chrząstki [3] stopnia I w postaci powierzchownych rys i pęknięć oraz rozmiękczenia chrząstki oraz stopnia II o maksymalnej głębokości uszkodzenia < 50% grubości warstwy chrząstki (tab. 1). Dodatkowo obok zwyrodnień chrząstki szklistej stwierdzono również uszkodzenia chrząstki włóknistej.

 

Wyniki badań do pobrania

Wersja polska skrócona   Wersja polska naukowa

 

English short version   English scientific version

 

Zobacz również wyniki badań klinicznych Hanoi

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności