"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Choroba de Quervaine'a

Choroba de Quervaine'a, podobnie jak łokieć golfisty lub łokieć tenisisty należy do tzw. entezopatii. Jest to zapalenie i pogrubienie pochewki ścięgnistej otaczającej ścięgna przebiegające w tzw. pierwszym przedziale prostowników, czyli:

 

  • ścięgno mięśnia odwodziciela długiego kciuka
  • ścięgno mięśnia prostownika krótkiego kciuka

 

Co wywołuje chorobę de Quervaina i kogo dotyczy?

Choroba ta najczęściej dotyczy kobiet pomiędzy 30 a 45 rokiem życia, głównie wykonujących pracę w stałych, wymuszonych pozycjach lub piszących liczne SMSy przy użyciu jedynie kciuka, a więc przeciążających wspomniane powyżej ścięgna. Choroba ta, zwana jest także czasami 'kciukiem matki', ponieważ obserwowana jest u młodych matek podnoszących małe dzieci.

 

Przyczyny

Konkretna przyczyna powstawania choroby de Querveine'a nie jest do końca znana. Przypuszcza się, że oprócz wspomnianych powyżej przeciążeń na rozwój choroby mogą mięć także wpływ:

  • przebyte urazy
  • sumujące się mikrourazy
  • współwystępowanie innych chorób, takich jak na przykład RZS (reumatoidalne zapalenie stawów), w przebiegu którego występuje proces zapalny.

 

Objawy

Objawem choroby de Querveine'a jest przede wszystkim:

  • ból
  • obrzęk
  • wysięk występujący u nasady kciuka na grzbietowej powierzchni ręki.

Ból może występować ciągle lub pojawiać się nagle, zwłaszcza w trakcie wykonywania ruchu zgięcia w stawie śródręczno-paliczkowym kciuka oraz ruchów w stawie nadgarstkowym; może promieniować wzdłuż przedramienia. Ścięgna są bardzo napięte a pochewka pogrubiona, co jest wyraźnie widoczne. Towarzyszyć mu mogą przeskakiwania oraz charakterystyczne trzaski występujące podczas wykonywania ruchów. Wraz z rozwojem choroby narastające objawy powodują znaczne ograniczenia funkcji ręki oraz utrudniają wykonywanie podstawowych czynności dnia codziennego.

 

Diagnostyka

Pomocne w rozpoznaniu choroby są szybkie i proste testy. 

  1. Pierwszy z nich polega na wyprostowaniu i odwiedzeniu kciuka i złożeniu pozostałych palcy. Podczas tego testu osoby u których występuje zespół de Quervaina będą odczuwałys ilny ból w okolicy nadgarstka
  2. Drugą alternatywą jest test Finkelsteina -  polega  na ułożeniu kciuka na dłoni, oraz ułożenie pozostałych palcy tak aby go przykrywały. Następnie dłoń udgina się w kierunku łokcia. Jeśli osoba odczuwa ból w okolicy wyrostka rylcowatego kości promieniowej, jest to jednoznaczne potwierdzenie choroby.

 

Profilaktyka

Nie ma wielu źródeł informacyjnych na temat profilaktyki choroby de Quervaina. Zaleca się jednak proste ćwiczenia i unikanie wymuszone pozycji długotrwałej która może negatywnie wpływać na funkcje aparatu ruchu. Ponieważ sama przyczyna choroby nie jest do końca znana nie ma także jednoznacznie wskazań do konkretnych ćwiczeń. Niezbędna jest konsultacja ze specjalistą.

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info