"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

odsłuchaj lektora

Zniekształcające zapalenie kości - choroba Pageta

Choroba Pageta, zwana także zniekształcającym zapaleniem kości jest przewlekłą, nieuleczalną chorobą kości o charakterze metabolicznym, w przebiegu której zmianie ulega struktura kości i znacznie zmniejsza się jej wytrzymałość. To powoduje powstawanie zniekształceń, deformacji i większe ryzyko złamań.

 

Przyczyny i występowanie

Po raz pierwszy została opisana w 1876 roku przez Jamesa Pageta i stąd też wzięła się jej nazwa. Dotyczy głównie osób po 40 roku życia, nieznacznie częściej mężczyzn niż kobiety, a u młodych jest obserwowana bardzo rzadko. Przyczyna choroby nie jest znana. Przypuszcza się, że może ona mieć podłoże genetyczne. Według przeprowadzonych dotychczas badań wynika, że około połowa przebadanych miała w pierwszej linii pokrewieństwa osoby cierpiące na chorobę Pageta. Czasami pojawienie się choroby Pageta kojarzone jest także z przebytą infekcją wirusową.

 

Czy wiesz że Hyalutidin HC Aktiv dzięki specjalnej formule kompleksu pomaga przywrócić wysoką jakość mazi stawowej?

 

 

Objawy

Początkowymi objawami choroby Pageta są:

 • bóle kości i stawów 
 • zwiększona ciepłota ciała w tych okolicach
 • osłabienie siły mięśniowej
 • drętwienie i mrowienie kończyn

 

Najczęściej ogniska chorobowe wystepują w:

 • czaszce
 • kości krzyżowej
 • miednicy
 • kości udowej
 • kości piszczelowej
 • kości odcinka lędźwiowego

 

Objawy są mało specyficzne, dla postawienia pełnej diagnozy wykonuje się serię badań laboratoryjnych i obrazowych. Najważniejszymi z nich są:

 • morfologia
 • badanie rentgenowskie
 • biopsja kości
 • scyntygrafia
 • tomografia komputerową kości
 • rezonans magnetyczny kości

Czasami choroba Pageta przebiega bezobjawowo, a wykrywana jest przypadkowo w trakcie badania rentgenowskiego wykonywanego np. po złamaniu kości. 

 

 

Jak choroba Pageta wpływa na kondycję stawów

Wraz z rozwojem choroby zmiany pogłębiają się prowadząc do zniekształceń i deformacji sprzyjających złamaniom a także powstawaniu zapaleń stawów. Uszkodzenia w miejscach objętych procesem chorobowym zwykle przebiegają z obfitym krwawieniem. Choroba Pageta może także doprowadzić do zwyrodnień stawów. Utrzymujący się stan zapalny wpływa na jakość płynu stawowego, tym samym na odżywienie chrząstki stawowej. To może spowodować przedwczesne zużycie stawu. W przypadku, gdy procesem chorobowym zajęte są kości długie mogą one ulec wygięciu, co powodować będzie nieprawidłowe ustawienie powierzchni stawowych. Gdy chore kości ulegają pogrubieniu zmniejszona zostaje przestrzeń międzystawowa i niszczeniu ulegają powierzchnie stawowe. To powoduje dodatkowy ból i również prowadzi do rozwoju zmian zwyrodnieniowych.

 

Czy wiesz że wystarczy już 30 dni stosowania preparatu Hyalutidin HC Aktiv aby stawy były zabepieczone na cały rok?

 

 

Profilaktyka

Przyczyna choroby nie jest znana. Nie ma też specjalnych zaleceń które mogą zapobiegać pojawieniu się choroby. Istotne jest zgłoszenie się do specjalisty w możliwie jak najkrótszym czasie od wystąpienia pierwszych objawów, lub zaobserwowania nietypowych dolegliwości.

 

Autor

mgr Monika Musialik-Skinderowicz

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierunku Fizjoterapia.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Przyczyny bólu stawów Przyczyny bólu stawów

Przyczyn bólu stawów jest wiele. Mogą być one spowodowane mikrourazami, wadami wrodzonymi, chorobami metabolicznymi i zwyrodnieniowymi. W artykule opisujemy jakie są najczęstsze przyczyny destrukcji chrząstki stawowej, a także w jaki sposób możemy zapobiegać lub minimalizować dolegliwości bólowe związane ze stawami.

Urazy i uszkodzenia kości i stawów Urazy i uszkodzenia kości i stawów

Skręcenie jest zamkniętym uszkodzeniem, czyli takim, w wyniku którego nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, polegającym na przekroczeniu fizjologicznego zakresu ruchu w stawie.

Jak dbać o zdrowe stawy? Jak dbać o zdrowe stawy?

Uporczywe dolegliwości stawów to bardzo powszechny problem współczesnej cywilizacji. Nieaktywny tryb życia, przeciążenia fizyczne oraz niezdrowa dieta to częste przyczyny występowanie dolegliwości stawów. Aby im zapobiec, należy dbać...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności