Choroby kości

 

Układ kostny nadaje ciału człowieka odpowiedni kształt, a także zapewnia mu podporę. Przenosząc siłę mięśni, układ kostny odgrywa ważną rolę w procesie ruchu. Dodatkowo ochrania ważne narządy takie jak mózg, rdzeń kręgowy oraz serce.

 

Wraz z biegiem lat kości podlegają zniszczeniu i osłabieniu. Zużycie nie jest jedyną przyczyną chorób kości. Poszczególne choroby kości mogą być wypadkową wielu czynników.

 

Wczesna diagnoza chorób kości

Szybkie rozpoznanie choroby w początkowym stadium może być ogromnie pomocne w leczeniu lub hamowaniu rozwoju choroby. Wczesna diagnoza pozwala na podjęcie działań, które zapobiegają powstawaniu deformacjom stawów. W wielu przypadkach możliwe jest także uzyskanie długotrwałej reemisji choroby. Odpowiednio wczesna diagnoza pozwala na zastosowanie terapii oraz rehabilitacji, dzięki którym pacjent może zachować dobrą sprawność.

choroby-kosci.png
Choroby kosci
 

Choroby kości, związane z dolegliwościami reumatycznymi:

Rozmiękanie kości (osteomalacja) Rozmiękanie kości (osteomalacja)

Osteomalacja to choroba rozmiękania kości lub rzadziej krzywicą dorosłych.  Jej powstanie i przebieg wywołane sa niedostateczną mineralizacją kości, zbyt mały odkładaniem się soli wapnia w kościach - to prowadzi do osłabienia ich struktury.

Osteoporoza Osteoporoza

Osteoporoza jest chorobą układu szkieletowego, w przebiegu której występuje niska masa kości oraz zaburzona jest mikroarchitektura tkanki kostnej, co powoduje znaczne zmniejszenie wytrzymałości kości oraz obniżenie progu jej łamliwości...

Jałowa martwica kości Jałowa martwica kości

Jałowa martwica kości jest zwana także aseptyczną martwicą kości lub aseptyczną nekrozą kości. To zespół chorobowy, ktory charakteryzuje się obumieraniem tkanki kostnejco prowadzi do zniekszrałceń i wtórnych zmian zwyrodnieniowych.

Choroba Scheuermanna Choroba Scheuermanna

Choroba Scheuermanna, inaczej kifoza młodzieńcza lub jałowa martwica kręgosłupa to choroba kręgosłupa w wyniku której dochodzi do powolnego wygięcia kręgosłupa w tył w odcinku piersiowym. 

Choroba Pageta Choroba Pageta

Zniekształcające zapalenie kości to choroba w której występują zaburzenia procesu w tworzeniu tkanki kostnej. 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności