"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Dna moczanowa - diagnostyka i badania

Bolą Cię stawy? Ktoś powiedział, że to może być dna moczanowa. Jak jednak sprawdzić, czy rzeczywiście masz taki problem? Dna może być naprawdę trudna do zdiagnozowania. To dlatego, że niektóre objawy są takie same dla różnych chorób. Sprawdź, w jaki sposób przebiega diagnostyka dny moczanowej.

 

Co to jest dna moczanowa?

Dna moczanowa zwana także artretyzmem oraz podgarą jest rodzajem zapalenia stawów. Wynika ze zbyt dużej ilości poziomu kwasu moczowego we krwi. Może tworzyć kryształy, które gromadzą się w stawach. Atak często zaczyna się od bólu w dużym palcu u nogi. Może rozprzestrzeniać się na inne stawy.

 

Znajdujesz się w grupie ryzyka, gdy:

  • masz nadwagę,
  • jesz pokarmy bogate w purynę (sardele, szparagi, suszoną fasolę, wątrobę, sardynki, sos, piwo i podroby),
  • pijesz za dużo alkoholu,
  • bierzesz niektóre leki.

 

Osoby z dną zwykle radzą sobie całkiem dobrze, gdy nauczą się kontrolować objawy i zapobiegać przyszłym atakom. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza. Wtedy możesz się upewnić, że dna jest prawdziwą przyczyną czerwonych, bolesnych i obrzękniętych stawów. Specjalista wybierze odpowiedni sposób leczenia.

Wizyta u lekarza

Aby zdiagnozować dnę, lekarz przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad medyczny. Zbada obolały staw i zleci badanie krwi. Zapyta również o:

  • inne choroby,
  • przyjmowane leki,
  • dieta i aktywność fizyczna,
  • atak dny moczanowej (stopień nasilenia bólu, długość ataku i dotknięte stawy).

 

Lekarz będzie musiał wykluczyć inne potencjalne przyczyny bólu stawów i stanów zapalnych, takich jak infekcja, uraz lub inny rodzaj zapalenia stawów.

 

Co to jest artrocenteza?

Lekarz może również usunąć płyn z dotkniętego stawu. Następnie zbada go pod spolaryzowanym mikroskopem pod kątem kryształów kwasu moczowego. Ich znalezienie jest najpewniejszym sposobem na postawienie właściwej diagnozy. Płyn jest zasysany przez igłę z obszaru objętego stanem zapalnym podczas zabiegu, zwanego artrocentezą. Usunięcie płynu może zmniejszyć ciśnienie w stawie, a tym samym zmniejszyć ból.

 

Brak kryształów niekoniecznie wyklucza dnę moczanową. Czasami nie można ich zaobserwować za pierwszym razem. Lekarz może zobaczyć je później po usunięciu płynu podczas kolejnego ataku.

 

Pozostałe badania w artrozie

Najprawdopodobniej będziesz musiał wykonać badanie na poziom kwasu moczowego i kreatyniny we krwi. Jednak wyniki badań mogą być mylące. Wysoki poziom niekoniecznie oznacza, że masz dnę moczanową. Z drugiej strony prawidłowy wynik wcale jej nie wyklucza. Bardzo ważnym etapem badania jest badanie płynu stawowego pod mikroskopem i ocena występowania w nim kryształów moczanu sodu.

 

Rentgen stawów może być pomocny, aby wykluczyć inne przyczyny zapalenia stawów. Kolejnym ważnym badaniem jest USG. Bezbolesny test wykorzystuje fale dźwiękowe do wykrycia kryształów moczanu w stawie.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Artretyzm - dna moczanowa Artretyzm - dna moczanowa

Dna moczanowa, nazywana także podagrą lub skazą moczanową czy bardziej popularnie - artretyzmem, jest przewlekłą chorobą związaną z zaburzeniami metabolizmu kwasu moczowego i jego nadmiernym stężeniem we krwi. Dna moczanowa spowodowana jest zazwyczaj nadmiernym wytwarzaniem tego związku lub jego niedostatecznym wydalaniem z organizmu.

Dna moczanowa - dieta Dna moczanowa - dieta

Dna moczanowa jest bolesną postacią zapalenia stawów. Atakuje stawy i powoduje ostry ból i obrzęk głównie w dużym palcu u stóp i palcach u dłoni, a czasem w nadgarstkach, łokciach, kolanach i kostkach. Jednak odpowiednio dobrana dieta pozwala zmniejszyć negatywne skutki choroby.

Badania zalecane w chorobach reumatycznych Badania zalecane w chorobach reumatycznych

Bóle stawów, obrzęki, zaczerwienienia oraz sztywność stawów to objawy, które mogą świadczyć o występowaniu dolegliwości reumatycznych. Rozpoznanie choroby wymaga przeprowadzenia fachowej diagnostyki. Zachęcamy do zapoznania się...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności