"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Rehabilitacja w dnie moczanowej

Dna moczanowa jest niezwykle bolesną postacią zapalenia stawów. Najczęściej ból pojawia się w palcach stóp, kostkach, kolanach, łydkach, stopach, nadgarstkach i łokciach. Zwykle wpływa na pojedynczy staw, ale w zaawansowanym stadium może objąć wiele stawów.

 

Przyczyny i objawy dny moczanowej

Dna występuje wtedy, gdy kryształy kwasu moczowego gromadzą się w stawach. Kwas moczowy jest produktem rozkładu puryny znajdującej się w wielu produktach spożywczych.

 

Do podstawowych przyczyn możemy zaliczyć:

 • otyłość,
 • alkohol,
 • wysokie ciśnienie krwi,
 • problem z nerkami lub kamienie nerkowe,
 • zła dieta i brak aktywności fizycznej,
 • cukrzyca,
 • niektóre antybiotyki,
 • choroby serca,
 • reumatoidalne zapalenie stawów,
 • ryzyko zwiększa się o 20%, jeśli chorował na nią inny członek rodziny.

 

Podstawowe objawy

Dna moczanowa (artretyzm) występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet. Ryzyko wzrasta wraz z wiekiem. U kobiet ataki dny pojawiają się zwykle po menopauzie.  Najpierw pojawia się ból w pojedynczym stawie. Może trwać przez kilka tygodni. Później rozprzestrzenia się na inne stawy. Mogą mu towarzyszyć inne objawy, takie jak ciepło, obrzęk, czerwonawe przebarwienia i wyraźna tkliwość. Nawracające ataki dny są nie tylko bolesne i frustrujące, ale mogą też prowadzić do trwałego uszkodzenia chrząstki i kości.

 

Jak może pomóc rehabilitacja?

Po pierwsze, fizjoterapia koncentruje się na zahamowaniu ostrego zapalenie stawów dotkniętych dną. Po drugie, odnosi się do długoterminowego leczenia choroby, by zapobiec kolejnym atakom i zmniejszyć złogi kryształów kwasu moczowego w tkankach.

 

Profesjonalny fizjoterapeuta opracuje dla Ciebie indywidualny plan, biorąc pod uwagę Twoją historię medyczną i stan zdrowia.

 

Pierwsza wizyta

Na początku fizjoterapia dny powinna być zachowawcza. W przeciwnym razie dolegliwości mogą się nasilić. Nacisk zostanie położony na odpoczynek, zmniejszenie stanu zapalnego, ochronie stawu i zwiększeniu przepływu krwi. Po zmniejszeniu stanu zapalnego fizjoterapeuta wprowadzi program obejmujący ćwiczenia rozciągające i wzmacniające. W ten sposób przywraca elastyczność i normalny zakres ruchu.

 

Zabiegi rehabilitacyjne

 • Terapia manualna: masaż tkanek miękkich, rozciąganie i mobilizacja stawu przez fizjoterapeutę. Zwiększa siłę i elastyczność stawów oraz zakres ruchu. Łagodzi również dolegliwości bólowe.
 • Ćwiczenia rozciągające i wzmacniające poprawiają zakres ruchu oraz wzmacniają mięśnie stawu i dotkniętej kończyny. Wspierają, stabilizują i zmniejszają obciążenia chrząstki stawowej. Wskazane mogą być też ćwiczenia wytrzymałościowe i cardio Zwiększają również mobilność. Wszystkie ćwiczenia należy wykonać między zaostrzeniami, a nie w trakcie.
 • Reedukacja nerwowo-mięśniowa: przywraca stabilność. Pacjent przyswaja prawidłowe techniki ruchowe i mechaniki (na przykład biegania, klęczenia, kucania i skakania), by zmniejszyć obciążenie stawów podczas codziennych czynności. Taśmy, pasy i splinty (pneumatyczne usztywnienia) chronią stawy i przyspieszają gojenie.
 • Inne metody: ultradźwięki, stymulacja elektryczna, zimne okłady, krioterapia i laser zmniejszają ból i stan zapalny w stawie.

 

 

 

Leczenie dny moczanowej jest kwestią zarządzania, a nie eliminacji problemu. Dzięki ścisłej współpracy z fizjoterapeutą i innymi pracownikami służby zdrowia możesz skutecznie radzić sobie z chorobą przy jak najmniejszym wpływie na codzienne życie.

 

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Artretyzm - dna moczanowa Artretyzm - dna moczanowa

Dna moczanowa, nazywana także podagrą lub skazą moczanową czy bardziej popularnie - artretyzmem, jest przewlekłą chorobą związaną z zaburzeniami metabolizmu kwasu moczowego i jego nadmiernym stężeniem we krwi. Dna moczanowa spowodowana jest zazwyczaj nadmiernym wytwarzaniem tego związku lub jego niedostatecznym wydalaniem z organizmu.

Dna moczanowa - dieta Dna moczanowa - dieta

Dna moczanowa jest bolesną postacią zapalenia stawów. Atakuje stawy i powoduje ostry ból i obrzęk głównie w dużym palcu u stóp i palcach u dłoni, a czasem w nadgarstkach, łokciach, kolanach i kostkach. Jednak odpowiednio dobrana dieta pozwala zmniejszyć negatywne skutki choroby.

Diagnostyka dny moczanowej Diagnostyka dny moczanowej

Bolą Cię stawy? Ktoś powiedział, że to może być dna moczanowa. Jak jednak sprawdzić, czy rzeczywiście masz taki problem? Dna może być naprawdę trudna do zdiagnozowania. To dlatego, że niektóre objawy są takie same dla różnych chorób.

10 zasad dbania o stawy w czasie treningu 10 zasad dbania o stawy w czasie treningu

Stawy zostały stworzone do ruchu. Trzeba jednak pamiętać, że nadmierne przeciążenie stawów może grozić kontuzjami lub zmianami zwyrodnieniowymi. Sprawdź, jak zadbać o stawy przed, w czasie i po treningu.

Rehabilitacja w RZS Rehabilitacja w RZS

Odpowiednio dobrana rehabilitacja w RZS nie tylko zwiększa siłę mięśni i zapobiega ich zanikom, ale może także łagodzić dolegliwości bólowe. Dowiedz się, jaki jest najczęściej zalecany zakres postępowania rehabilitacyjnego w reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Ćwiczenia i rehabilitacja w artrozie Ćwiczenia i rehabilitacja w artrozie

Artroza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawów jest przewlekłym procesem, w którym dochodzi do uszkodzenia chrząstki stawowej. U pacjentów z artrozą bardzo dużą rolę odgrywa fizjoterapia, która może spowolnić rozwój zmian zwyrodnieniowych.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności