"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Dolegliwości powiązane z chorobami reumatycznymi

Choroby reumatyczne mogą nieść ze sobą szereg powiązanych dolegliwości. Sprawdź, w jakim kierunku może rozwijać się choroba i jakim zmianom w organizmie należy się szczególnie przyglądać. Korzystaj z regularnej opieki lekarzy różnych specjalności, nie tylko reumatologii, aby móc odpowiednio wcześnie zareagować.

 

RZS to nie tylko dolegliwości reumatyczne

Jedna z najczęściej występujących dolegliwości reumatycznych – reumatoidalne zapalenie stawów, to choroba immunologiczna, która objawia się występowaniem stanów zapalnych w stawach. Pierwsze objawy RZS to osłabienie, brak apetytu, bóle mięśniowe, gorączka lub spadek wagi. Wraz z postępowaniem choroby, dochodzi do bólu w stawach, sztywności i obrzęku  w obrębie stawów rąk oraz stóp. I chociaż sama choroba jest bardzo uciążliwa i może wymusić na chorym konieczność zmiany stylu życia, to dodatkowo jeszcze, może dojść do uszkodzenia innych narządów.

 

Chory pod stałą kontrolą lekarską

Osoby cierpiące na choroby reumatyczne, powinny być pod stałą opieką lekarza specjalisty – reumatologa. Jednak często okazuje się, że postęp choroby prowadzi także do powstania wielu innych dolegliwości.

 

Dlatego też zaleca się, aby osoby chorujące na dolegliwości reumatyczne, były także pod stałą opieką następujących specjalistów:

 

 • Dietetyk – utrzymanie prawidłowej masy ciała to bardzo ważny element zarówno profilaktyki, jak i postępowania w przypadku stwierdzenia choroby reumatycznej. Warto skonsultować z dietetykiem zakres zalecanych składników spożywczych, aby wykluczyć z diety te, które mogą pogarszać kondycję organizmu.
 • Fizjoterapeuta – rehabilitacja lub fizjoterapia jest zalecana niemal we wszystkich dolegliwościach reumatycznych. Ważne jest jednak, aby regularnie konsultować z rehabilitantem lub fizjoterapeutą zakres ćwiczeń, tak aby były one odpowiednio dobrane do stadium choroby. 
 • Psycholog – z wystąpieniem choroby reumatycznej jednoznacznie wiąże się stres. Wynika on z konieczności zmiany dotychczasowego stylu życia, rezygnacji z pracy zawodowej, trudności radzenia sobie z „prostymi” codziennymi obowiązkami, a często także z uzależnieniem się od pomocy od osób trzecich. Niestety problemy te mogą często być przyczyną powstania depresji. Dlatego bardzo ważne jest, aby od samego początku rozpoznania choroby nie ukrywać swoich emocji i nie bać się prosić o pomoc.
 • Okulista – objawy okulistyczne mogą występować z różną częstotliwością, zależnie od zdiagnozowanej jednostki chorobowej. Im szybciej zostanie zdiagnozowana dolegliwość oka, tym większa szansa na uniknięcie negatywnych konsekwencji (uszkodzenie rogówki, infekcje narządu wzroku, a w konsekwencji przewlekłych dolegliwości także utrata wzroku).
 • Nefrolog – warto wykonywać RTG płuc oraz analizę krwi moczu. Jeżeli mamy problemy z oddawaniem moczu lub pojawiło się krwiomocz, należy niezwłocznie udać się na wizytę do specjalisty.
 • Dermatolog – w przypadku pojawienia się zmian skórnych (łuszczyca, rumienie), złagodzenie powstałych objawów skórnych będzie wymagało pomocy dermatologa.
 • Dentysta – Choroby przyzębia mogą zwiększać ryzyko występowania RZS. Badania naukowców z Uniwersytetu Louisville pokazały występowanie enzymu (deaminaza peptydyloargininowa) w jamie ustnej z chorobą przyzębia. Enzym ten powiązany jest także z RZS. Warto pamiętać, że potwierdzona została korelacja chorób przyzębia z występowaniem większego ryzyka udaru, chorób serca, Alzhaimera oraz innych dolegliwości. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie dbać o higienę jamy ustnej i szybkie leczenie próchnicy, ponieważ nieleczone ubytki mogą mieć poważne konsekwencje. Aby dbać o stawy skroniowo-żuchwiowe nie powinno się także nadużywać gumy do żucia.
 • Gastrolog – skorzystaj z pomocy gastrologa w przypadku uporczywych bóli brzucha lub zgagi.

 

Dolegliwości reumatyczne to nie tylko stawy

Niestety choroby reumatyczne nie tylko pogarszają kondycję stawów, ale mogą także negatywnie wpływać na poszczególne narządy i cały organizm. W RZS mogą pojawić się także następujące dolegliwości:

 • Objawy okulistyczne – wraz z postępem choroby chorzy często skarżą się na pogłębienie wad wzorku. Mogą wystąpić także objawy światłowstrętu, suchości spojówek oczu, zapalenie przedniej błony naczyniowej oka i ogólne upośledzenie widzenia. W przebiegu chorób reumatycznych może pojawić się objaw zapalenia tęczówki lub ciała rzęskowego, obwodowe wrzodziejące zapalenie rogówki oraz zapalenie naczyń siatkówki. 
 • Dolegliwości skórne – dla poszczególnych reumatycznych jednostek chorobowych charakterystyczne są określone dolegliwości np.
  • Toczeń rumieniowaty układowy – rumień na twarzy w kształcie motyla
  • Twardzina – wykwity skórne o zabarwieniu woskowato-żółtawym
  • Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów – rumień powiek i okolicy nosa o zabarwieniu fioletowym
  • Łuszczycowe zapalenie stawów – łuszczyca skórna. Ponadto może występować stwardnienie skóry, rumienie, łysienie, pokrzywka oraz nadwrażliwość na światło.
 • Nerki – u chorych na RZS może pojawić się krwiomocz lub białkomocz
 • Mięśnie - charakterystycznymi objawami chorób reumatycznych jest osłabienie masy mięśniowej. Pojawia się bolesność oraz uczucie zmęczenia.
 • Układ nerwowy – szczególne uciążliwe w codziennym życiu okazują się zaburzenia pamięci i snu. Wraz z postępem choroby może dojść do depresji i udaru.
 • Twarz – zaburzenia ruchomości stawów dotyczą nie tylko stawów rąk, czy nóg, ale także stawu skroniowo-żuchwiowego. Chory może mieć problemy z poprawną mimiką, a później także z mową.
 • Jama ustna – objaw suchości jamy ustnej lub owrzodzenia.


Holistyczna profilaktyka

W przypadku chorób reumatycznych bardzo ważne jest holistyczne podejście do pacjenta. Należy regularnie monitorować kondycję stawów i narządów bezpośrednio zaatakowanych chorobą reumatyczną. Jednocześnie zaleca się wykonywanie regularnych badan ogólnych. W przypadku pojawienia się dolegliwości innych narządów, należy odpowiednio wcześnie skorzystać z konsultacji z lekarzem właściwej specjalizacji. Choroby reumatyczne wpływają na chorego nie tylko w aspekcie biologicznym, ale także zawodowym, społecznym i emocjonalnym. Dlatego tak ważne jest, zrozumienie złożoności chorób reumatycznych.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności