"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Efekty działania suplementów na stawy

Wzmocnienie stawów, ograniczenie dolegliwości bólowych czy też poprawa struktury stawów... pożądanych efektów działania suplementów na stawy jest wiele. Sprawdź czego tak naprawdę możesz oczekiwać od preparatu na stawy. Zobacz, jaki suplement wybrać, aby osiągnąć pożądany efekt.

Skuteczność suplementów na stawy

Na rynku dostępna jest ogromna liczba suplementów. Możemy wybrać suplementy w formie:

  • tabletek tradycyjnych
  • tabletek musujących
  • kapsułek
  • zastrzyków
  • formie płynnej do picia

Nie każdy z nich działa tak samo. Wszystko uzależnione jest od składu oraz formy stosowania suplementu. Trudno oczekiwać od suplementu, którego główny skład stanowią witaminy oraz zioła, aby działał równie skutecznie jak zastrzyk kwasu hialuronowego implikowany bezpośrednio do stawu. Jeżeli nie wiesz, czym kierować się przy wyborze skutecznego suplementu na stawy, zapoznaj się z artykułem: Jak wybrać dobry preparat na stawy. Istnieje wiele mylnych poglądów na temat skuteczności poszczególnych elementów składowych tego typu preparatów. Dlatego też nie powinniśmy sięgać po przypadkowy suplement kierując się reklamą telewizyjną czy innym niepotwierdzonym przekazem reklamowym.

glukozamina-dziala-jak-efekt-placebo.png

Przykładem jest glukozamina, która wchodzi w skład większości suplementów na stawy. Niestety liczne badania, w tym Long-term Evaluation of Glucosamine Sulphate Study (LEGS) z 2013 r. wskazują na efektywność rezultatów uzyskanych w wyniku stosowania glukozaminy porównywalną z efektywnością placebo. Należy także pamiętać, że glukozamina jako pochodna glukozy nie jest zalecana osobom chorującym na cukrzycę. Z dużą ostrożnością do glukozaminy powinni podchodzić także alergicy, czy osoby z problemami krzepliwości krwi.

Pożądane efekty działania suplementu na stawy

Poniżej zaprezentowaliśmy najbardziej pożądane rezultaty suplementacji. Sprawdź, w jaki sposób dobrać odpowiedni suplement, aby osiągnąć najlepsze efekty i zminimalizować ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Do najbardziej pożądanych rezultatów zaliczamy:

1. Poprawa sprawności i ruchomości stawów

Aby suplement skutecznie poprawił ruchomość stawów, musi zawierać substancje, które stanowią realny skład budulcowy stawów. Kwas hialuronowy jest jednym z najważniejszych związków, który wpływa na prawidłową budowę i integralność chrząstki stawowej. Kwas hialuronowy to także kluczowy składnik płynu maziowego, który bezpośrednio wpływa na właściwości fizyczne (lepkość i gęstość mazi stawowej), a także odpowiada za smarowanie i nawilżanie powierzchni stawowych. Naturalna zdolność stawu do produkcji płynu maziowego przekłada się na zabezpieczenie stawów przed działaniem nagłych sił. Działanie płynu maziowego możemy przyrównać do amortyzatora wstrząsów, który chroni staw przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zadbanie o właściwe odżywienie płynu maziowego ma także pozytywny wpływ na samą strukturę chrząstki. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chrząstka jest odżywiana przez składniki, które początkowo są wydzielane do płynu maziowego. U osób, u których dochodzi do obniżenia stężenia i rozpadu łańcuchów kwasu hialuronowego w płynie maziowym można zaobserwować pierwsze objawy zwyrodnienia stawów.

Jeżeli zatem oczekujemy, że przyjmowany przez nas suplement poprawi sprawność stawów, należy wybrać preparat, który zawiera dużą ilość kwasu hialuronowego. Z pewnością takim preparatem jest Hyalutidin, który zawiera dwa związki naturalnie występujące w stawach, czyli siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy.

2. Ograniczenie dolegliwości bólowych w stawach

Ból pojawiający się w stawach może być związany ze stanem zapalnym lub niezapalnym.

Niezapalny ból w stawach to wszelkie uszkodzenia mechaniczne, które mogły zostać spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizycznym lub urazami mechanicznymi.

Zapalne dolegliwości są wywołane stanem zapalnym stawów i tkanek okołostawowych. Może wówczas występować obrzęk stawu, zaczerwienienie skóry w okolicy stawu. Stan zapalny stawu ogranicza jego ruchomość i może wywołać dokuczliwy ból.

Aby zmniejszyć ból w stawach konieczne jest więc pozbycie się lub przynajmniej złagodzenie przyczyn, które wywołały te dolegliwości. Oznacza to, że nie można ograniczyć bólu nie działając bezpośrednio na przyczynę problemu. To w jednoznaczny sposób podkreśla konieczność zastosowania skoncentrowanej dawki suplementu, który skutecznie odbuduje zniszczoną strukturę stawu.

Ograniczenie bólu w stawach wymaga podjęcia działań, które mają na celu min. uzupełnienie niedoboru siarczanu chondroityny w stawach. Jej niedobór powoduje szybsze zużycie chrząstki stawowej i czyni ją mniej elastyczną. Wraz z wiekiem stawy tracą naturalną zdolność do jej produkcji. Niestety substancja nie występuje w typowych składnikach pożywienia. Jeżeli więc chcemy uzupełnić braki, powinniśmy zastosować odpowiedni suplement na stawy, który zawiera w swoim składzie skoncentrowaną dawkę siarczanu chondroityny.

3. Suplement odbudowujący strukturę i wzmacniający stawy

Uszkodzenie tkanki chrzęstnej może wystąpić nie tylko na skutek gwałtownego urazu mechanicznego. Najczęściej zniszczenie tkanki chrzęstnej wynika z drobnych mikro urazów, które są następstwem przeciążenia stawów. Przedwczesne zużycie stawów może być spowodowane szeregiem różnych czynników m.in.:

  • otyłością,
  • brakiem lub niewłaściwie prowadzoną aktywnością fizyczną,
  • wymuszoną pozycją ciała,
  • wcześniejszymi kontuzjami stawów, które nie zostały właściwie wyleczone,
  • niskim poziomem mazi stawowej, lub jej złą jakością

Jeżeli czujesz, że Twoje stawy utraciły swoją naturalną ruchomość warto zastosować suplement wzmacniający stawy. Pamiętaj, że wraz z wiekiem obniża się ruchomość stawów. Ma to związek min. z ciągłym spadkiem zawartości kwasu hialuronowego w organizmie, który z kolei jest wynikiem naturalnych procesów starzenia się organizmu. Im wcześniej zastosujesz kurację wzmacniającą stawy, tym dłużej będziesz mógł się cieszyć dobrą kondycją fizyczną.

Jeżeli zależy nam na realnej odbudowie struktury stawy, należy zastosować suplementację preparatem, który zawiera skoncentrowaną dawkę składników budujących chrząstkę i maź stawową. Takimi substancjami są niewątpliwie kwas hialuronowy oraz siarczan chondroityny. Jedną z najskuteczniejszych oraz najwygodniejszych form wzmocnienia stawu, jest suplementacja płynnym preparatem na stawy Hyalutidin.

Kiedy należy rozpocząć suplementację stawów?

Powszechnie uważa się, że problem ze stawami dotyczy przede wszystkim osób w podeszłym wieku. Ze względu na wysokie zużycie stawów oraz ograniczoną zdolność organizmu do samodzielnej regeneracji stawów, jest to grupa osób szczególnie narażona na problemy ze stawami. Suplementację powinny rozważyć także osoby uprawiające wzmożoną aktywność fizyczną, która może negatywnie wpływać na kondycję stawów. Wiele stanowisk pracy wymaga wykonywania pracy w pozycji, która mocno przeciąża określone partie organizmu. Taka sytuacja może doprowadzić do bardzo negatywnych zmian w strukturze stawów i w konsekwencji będzie powodować dolegliwości bólowe. Również osoby młode w wieku ok 30 -40 lat powinny zwrócić uwagę na swoje stawy. Dzisiejszy tryb życia pozostawia wiele do życzenia, szybkie jedzenie, szybkie życie, terminy w pracy - to wszystko wpływa na kondycję Twoich stawów.

Czy warto zainwestować w zakup dobrego suplementu na stawy?

W odpowiedzi na to pytanie, warto zastanowić się jak bardzo cenimy nasze zdrowie, kondycję fizyczną oraz dobre samopoczucie. Nie powinniśmy lekceważyć żadnych objawów przeciążenia stawów. Choroby reumatyczne związane są z bardzo uciążliwymi dolegliwościami bólowymi, które często uniemożliwiają wykonywanie pracy zawodowej czy też codziennych czynności. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wybierać suplement diety, który realnie może poprawić kondycję naszych stawów.

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Czy suplementy diety są potrzebne? Czy suplementy diety są potrzebne?

Witaminy i składniki odżywcze powinny być dostarczane do naszego organizmu dzięki przestrzeganiu zbilansowanej diety. Niestety nie w każdym przypadku dieta okazuje się wystarczająca. Sprawdź, w jakich sytuacjach uzasadnione jest przyjmowanie suplementów.

Jak wybrać dobry preparat na stawy? Jak wybrać dobry preparat na stawy?

Duża liczba łatwo dostępnych preparatów na stawy, wcale nie ułatwia nam podjęcia właściwej decyzji. Jeżeli naprawdę zależy Ci na ograniczeniu dolegliwości bólowych oraz poprawie kondycji stawów, musisz być świadomy, z czego wynikają różnice...

Kiedy warto stosować suplement na stawy? Kiedy warto stosować suplement na stawy?

W zależności od przyczyn, które wywołują ból stawu, powinniśmy zastosować odpowiednie środki wzmacniające stawy. Sprawdź w jaki sposób możesz poradzić sobie z dolegliwościami związanymi z chorobami zwyrodnieniowymi, uszkodzeniami...

Suplementy diety - 7 faktów Suplementy diety - 7 faktów

Suplementy diety już na stałe zagościły w naszej codziennej diecie. Ponieważ sprzedaż suplementów diety nie podlega przepisom prawa farmaceutycznego, warto zachować dużą ostrożność przy wyborze odpowiedniego preparatu.

Skład suplementów na stawy Skład suplementów na stawy

Jak wybrać dobry suplement diety na stawy, który realnie wzmocni zniszczone stawy? Skorzystaj z naszego zestawienia, w którym opisujemy jaki skład znajduje się w preparatach na stawy, a także jakie są możliwe skutki wynikające z ich zażywania.

Jak dbać o zdrowe stawy? Jak dbać o zdrowe stawy?

Uporczywe dolegliwości stawów to bardzo powszechny problem współczesnej cywilizacji. Nieaktywny tryb życia, przeciążenia fizyczne oraz niezdrowa dieta to częste przyczyny występowanie dolegliwości stawów. Aby im zapobiec, należy dbać...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności