"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Endoproteza stawu biodrowego

W przypadku zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego wywołanych koksartrozą mogą powstać konieczność wstawienia endoprotezy. Sprawdź, jakie powikłania mogą wystąpić po operacji wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego.

 

Zwyrodnienia stawu biodrowego - koksartroza

Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego, zwana także koksartrozą jest postępującą chorobą, w której dochodzi do uszkodzenia chrząstki stawowej. Głównym objawem zmian zwyrodnieniowych w stawie biodrowym jest ból, niekoniecznie umiejscowiony w okolicy chorego stawu, często promieniujący wzdłuż kończyny dolnej. Oprócz dolegliwości bólowych dochodzi do ograniczenia ruchomości w stawie, osłabienia siły mięśni, a nawet ich zaniku co znacznie ogranicza funkcjonowanie pacjenta. Jeśli zmiany zwyrodnieniowe są zaawansowane (potwierdzone badaniem radiologicznym), co znacznie utrudnia pacjentowi poruszanie się i codzienne funkcjonowanie należy wziąć pod uwagę operacyjne wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego. Innymi wskazaniami do wstawienia endoprotezy stawu biodrowego są uszkodzenia stawu związane z metabolizmem chrząstki stawowej, występowanie reumatoidalnego zapalenia stawów, nowotwór końca bliższego kości udowej, a także martwica niedokrwienna głowy kości udowej oraz złamanie szyjki kości udowej.

 

endoproteza%281%29.jpg
Endoproteza stawu biodrowego

 

Rodzaje endoprotez

Wśród endoprotez stawu biodrowego wyróżnia się:

 • endoprotezy całościowe, zwane także totalnymi, w których wymienia się zarówno głowę kości udowej, jak i panewkę;
 • endoprotezy częściowe, zwane także połowicznymi, bipolarnymi lub unipolarnymi, w których wymianie podlega tylko głowa kości udowej, natomiast panewka pozostaje.

Ze względu na materiał, z jakiego wykonana jest endoproteza, dzieli się je na:

 • endoprotezy cementowe,
 • endoprotezy bezcementowe,
 • endoprotezy hybrydowe.

 

Powikłania po operacji wszczepienia endoprotezy

Wśród możliwych, choć rzadko występujących powikłań po operacji wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego wymienia się głównie:

 • zakrzepicę żylną, będącą skutkiem uszkodzenia naczyń żylnych w trakcie operacji lub występującą na skutek długotrwałego unieruchomienia kończyny po operacji;
 • uszkodzenie nerwu kulszowego;
 • nierówną długość kończyn dolnych;
 • skostnienie pozaszkieletowe;
 • ograniczenie ruchomości w operowanym stawie;
 • zakażenie.

 

 

Autor

mgr Monika Musialik-Skinderowicz

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierunku Fizjoterapia.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności