"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Glukozamina na stawy – pomaga, czy nie?

Czy zawarta w preparatach na stawy glukozamina przynosi realną poprawę ich kondycji? Sprawdź, czym jest glukozamina, kiedy się ją stosuje, a także jakie są spodziewane efekty suplementacji glukozaminą.

 

Glukozamina na stawy

Glukozamina to pochodna cukru, która zawiera w swoim składzie grupę aminową. Umożliwia syntezę glikozaminoglikanów, którymi są m.in. kwas hialuronowy oraz siarczan chondroityny. Glukozamina to jeden z popularniejszych składników występujących w suplementach diety wzmacniających stawy. W preparatach zawarta jest często w formie chlorowodorku lub siarczanu glukozaminy. Możemy nieraz usłyszeć, że glukozamina polecana jest osobom cierpiącym na choroby zwyrodnieniowe oraz reumatyczne. Niektórzy producenci suplementów diety polecają ją jako substancję profilaktyczną, która ma za zadanie wzmocnić stawy. Należy jednak zadać sobie zasadnicze pytanie: czy jej działanie jest rzeczywiście skuteczne?

 

glukozamina-porownanie.png

Działanie glukozaminy – publikacja British Medical Journal

Prestiżowy magazyn British Medical Journal opublikował na swoich łamach wyniki badań, które obrazują rzeczywistą skuteczność glukozaminy. Badania prowadzone były przez szwajcarskich naukowców z Uniwersytetu w Brnie. W swojej metaanalizie naukowcy ze Szwajcarii skrupulatnie przeanalizowali 10 niezależnych badań prowadzonych na łącznej liczbie 3800 pacjentów.

 

Wyniki badań bardzo jasno pokazują, że samodzielne podawanie glukozaminy lub chondroityny, a także połączenie obu substancji nie wpływa na zmniejszenie bólu w stawach, ani na zwężenie szpary stawowej. Aby możliwe było uzyskanie pozytywnych efektów suplementacji, konieczne jest działanie kwasu hialuronowego, który w tym przypadku zadziałałby jako aktywator. Samodzielne działanie glukozaminy nie pozwala uzyskać lepszego efektu niż placebo.

 

Oznacza to, że przyjmowanie preparatów zawierających nawet bardzo duże stężenie glukozaminy czy chondroityny nie wpłynie realnie na poprawę kondycji stawów, jeżeli działanie tych substancji nie zostanie aktywowane przez kwas hialuronowy dostarczony do organizmu w odpowiednim stężeniu.

 

Pacjenci przyjmujący leki z glukozaminą nie muszą się obawiać niebezpiecznych efektów ubocznych. Z zasady zażywanie typowych dawek glukozaminy nie jest szkodliwe dla organizmu. Do najczęściej występujących skutków ubocznych przyjmowania glukozaminy zalicza się nudności, zaparcia, wzdęcia, biegunki. Symptomy te mają charakter dość ogólny i często ich występowanie może być wynikiem reakcji alergicznych lub nietolerancji pokarmowych. Powstające w wyniku przyjmowania glukozaminy skutki uboczne najczęściej przebiegają w łagodny sposób i stosunkowo szybko ustępują.

 

Naukowcy z British Medical Journey wskazali jednak, że z powodu niskich efektów suplementacji glukozaminą, narodowe systemy opieki nie powinny finansować tych preparatów, albowiem nie przyczyniają się one realnie do poprawy kondycji stawów u pacjentów. Jest to niezwykle ważna uwaga, ponieważ w 2008 r. suplementy glukoaminowe wygenerowały sprzedaż na poziomie 2 mld USD (1,5 mld EUR). W stosunku do danych z 2003 r. był to wzrost obrotów o niemal 60%.

 

Jeśli nie glukozamina, to co?

Niemieccy naukowcy z laboratorium Gramme-Revit połączyli dwie substancje, które tworzą naturalny skład płynu synowialnego – kwas hialuronowy oraz siarczan chondroityny. W wyniku ograniczonych zdolności organizmu do produkcji kwasu hialuronowego jego ilość w organizmie maleje wraz z wiekiem. Efekty niedoborów kwasu hialuronowego widoczne są na zewnątrz w formie m.in. pojawiających się zmarszczek, mniejszej elastyczności i sprężystości skóry. Jednak dużo poważniejsze konsekwencje mają braki kwasu hialuronowego wewnątrz stawu. Niedobory mazi stawowej sprawiają, że zmniejsza się amortyzacja i lepkość wewnątrz stawu, co prowadzi do powstawania uderzeń i otarć w powierzchniach między stawowych. Niewystarczające nawilżenie stawów powoduje ich szybsze zużycie i zdecydowanie częściej dochodzi do kontuzji. U pacjentów w tym stanie może pojawić się objaw trzeszczenia w stawach, ograniczenie ruchomości a nawet ból.

 

W takiej sytuacji lekarze bardzo często zalecają podawanie kwasu hialuronowego w formie zastrzyków, ponieważ w ten sposób kwas hialuronowy stosunkowo szybko może zostać dostarczony do powierzchni stawowych. Niestety jednak iniekcje do konkretnego stawu należy powtarzać seriami (najczęściej 3-5 razy). Zastrzyki są inwazyjnym działaniem i oddziałują miejscowo – tylko w obrębie danego stawu.

 

Dlatego wartą rozważenia alternatywą jest płynny kompleks na stawy będący połączeniem kwasu hialuronowego oraz siarczanu chondroityny. Nie jest to jednak przypadkowe połączenie obu tych składników. Naukowcy z laboratorium Gramme-Revit w Niemczech stworzyli kompleks, który posiada specjalny łańcuch chemiczny, który umożliwia nie tylko szybkie dostarczenie kwasu hialuronowego oraz siarczanu chondroityny do stawów, ale także aktywuje organizm do samodzielnej produkcji mazi stawowej. Dzienna dawka zawiera 450 mg tego kompleksu. Natomiast w jednolitrowej, 30 dniowej porcji znajduje się aż 15 tys. mg wspominanego kompleksu (HCK) czyli kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny. Połączenie obu składników w odpowiednich proporcjach w jeden skoncentrowany płyn, zapewnia nieporównywanie skuteczniejsze efekty niż suplementacja tylko jednego z tych składników. Dlatego też suplement diety na stawy Hyalutidin HC-Aktiv to preparat, który może realnie uzupełnić niedobory występujące w mazi stawowej.

 

Wzmocnij swoje stawy w każdym wieku

 

Jak długo trwa suplementacja?

Jeden cykl suplementacji preparatem na stawy Hyalutidin HC Aktiv trwa 30 dni. W tym czasie zalecane jest przyjęcie 1 litra łącznej dawki suplementu. Pozytywne efekty suplementacji utrzymują się średnio do 12 miesięcy. Aby uzupełnić duże niedobory mazi stawowej można powtórzyć suplementację preparatem Hyalutidin HC-Aktiv. Większe niedobory występują często u osób w podeszłym wieku, wyczynowych sportowców czy osób, które nadwyrężają swoje stawy w związku z wykonywaną pracą zawodową. Należy pamiętać, że kondycja stawów zależy między innymi od stopnia zużycia chrząstki stawowej, natężenia ruchów w obrębie stawów, wieku i masy ciała. Stosuj minimalnie jedno opakowanie w ciągu roku.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Kwas hialuronowy Kwas hialuronowy

Podstawowy kamień budowlany 'mazi' stawowej. Kwas hialuronowy stanowi element budulcowy chrząstki hialitowej. By chrząstka mogła się regenerować i prawidłowo funkcjonować wymaga ciągłego uzupełniania ubytków kwasu hialuronowego, który przeciwdziała jej wysychaniu.

Efekty działania suplementów na stawy Efekty działania suplementów na stawy

Wzmocnienie stawów, ograniczenie dolegliwości bólowych czy też poprawa struktury stawów... pożądanych efektów działania suplementów na stawy jest wiele. Sprawdź czego tak naprawdę możesz oczekiwać od preparatu na stawy...

Jak wybrać dobry preparat na stawy? Jak wybrać dobry preparat na stawy?

Duża liczba łatwo dostępnych preparatów na stawy, wcale nie ułatwia nam podjęcia właściwej decyzji. Jeżeli naprawdę zależy Ci na ograniczeniu dolegliwości bólowych oraz poprawie kondycji stawów, musisz być świadomy, z czego wynikają różnice...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności