"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Koksartroza – ćwiczenia i rehabilitacja

Sprawdź, jakiego typu ćwiczenia i rehabilitacja pomogą Ci w regeneracji stawu biodrowego w koksartrozie.

Zwyrodnienie stawu biodrowego

Koksartroza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego dotyczy ponad połowy osób po 60 roku życia. W jej przebiegu dochodzi do uszkodzenia chrząstki stawowej, co daje przede wszystkim objawy bólowe w okolicy chorego biodra, ale także promieniujące wzdłuż kończyny dolnej do kolana. Zmiany wewnątrzstawowe są widoczne na zdjęciu radiologicznym. W początkowym okresie choroby widoczne są wyrośla kostne, tzw. osteofity, natomiast w przypadku zmian zaawansowanych widoczne jest znaczne zniekształcenie głowy kości udowej oraz zwężenie szpary stawowej.

 

koksartroza-aktywnosc-fizyczna.jpg
Koksartroza aktywność fizyczna

 

Jak spowolnić rozwój koksartrozy?

Zmian zwyrodnieniowych nie można cofnąć, jednak poprzez odpowiednio dobraną fizjoterapię można spowolnić dalszy rozwój choroby oraz dłużej zachować ogólna sprawność pacjenta. Największą rolę odgrywa tu aktywność fizyczna. Prowadzenie aktywnego trybu życia pomaga utrzymać ogólną sprawność organizmu, wzmocnić mięśnie oraz utrzymać prawidłowa masę ciała, co jest bardzo ważne u chorych na koksartrozę. Pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi stawu biodrowego powinni unikać nadmiernego obciążania stawów oraz podnoszenia ciężkich przedmiotów, a także długotrwałego stania i chodzenia. W ciągu dnia natomiast powinni znaleźć czas na odpoczynek w pozycji leżącej, zwłaszcza na brzuchu.

Fizjoterapia w koksartrozie

Z zakresu fizjoterapii u pacjentów z koksartrozą stosuje się głównie:

 • kinezyterapię:
  • ćwiczenia ogólnousprawniające,
  • ćwiczenia czynne,
  • ćwiczenia czynne w odciążeniu,
  • ćwiczenia czynno-bierne,
  • ćwiczenia bierne,
  • ćwiczenia wspomagane,
  • ćwiczenia izometryczne,
  • ćwiczenia rozluźniające,
  • ćwiczenia rozciągające,
  • poizometryczną relaksację mięśni,
  • ćwiczenia w środowisku wodnym,
  • ćwiczenia z wykorzystaniem przyborów, przyrządów oraz pomocy ortopedycznych oraz naukę chodu o kulach lub z balkonikiem;
 • fizykoterapię:
  • elektroterapię (elektrostymulację TENS, jonoforezę, prądy diadynamiczne, prądy intererencyjne),
  • magnetoterapię,
  • laseroterapię,
  • sonoterapię,
  • krioterapię,
  • hydroterapię, w tym głównie kąpiele siarkowe (w ramach leczenia uzdrowiskowego);
 • kinesiology taping.

 

Autor

mgr Monika Musialik-Skinderowicz

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierunku Fizjoterapia.

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Koksartroza Koksartroza

Choroba zwyrodnieniowa stawów (arthrosis deformans, osteoarthrosis) znana także jako zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze stawów jest zespołem chorobowym, który polega na zbyt wczesnym zużyciu i zwyrodnieniu tkanek tworzących staw.

Dysplazja stawu biodrowego Dysplazja stawu biodrowego

Dysplazja stawu biodrowego jest wadą wrodzoną lub nabytą w okresie noworodkowym bądź niemowlęcym. Termin ten obejmuje wady dotyczące wszystkich elementów tworzących staw biodrowy, zarówno kostnych...

Endoproteza stawu biodrowego Endoproteza stawu biodrowego

W przypadku zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego wywołanych koksartrozą mogą powstać konieczność wstawienia endoprotezy. Sprawdź, jakie powikłania mogą wystąpić po operacji wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności