"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Kwas hialuronowy

Podstawowy składnik mazi stawowej. Kwas hialuronowy stanowi element budulcowy chrząstki hialinowej (szklistej). Posiada właściwości higroskopijne - wiąże wodę i tym samym nawilża powierzchnię chrząstki stawowej chroniąc ją przed wysychaniem. jest obecny w każdej tkance organizmu. Jest najbardziej skoncentrowany w mazi stawowej.

 

Chrząstka jest jałowa, czyli nie zawiera naczyń krwionośnych. Maź stawowa to jedyny sposób, w jaki składniki odżywcze mogą być dostarczane do chrząstki i odpady mogą być usunięte. Dlatego maź stawowa jest tak ważna. Z niższą niż odpowiednia ilością kwasu hialuronowego, składniki odżywcze nie mogą być przenoszone do tych komórek i odpady nie mogą być z nich wyeliminowane. By chrząstka mogła się regenerować i prawidłowo funkcjonować wymaga ciągłego uzupełniania ubytków kwasu hialuronowego, który przeciwdziała jej wysychaniu.

 

Obecnie kwas hialuronowy może być przyjmowany w prosty sposób, w formie płynu do picia. HYALUTIDIN HC Aktiv jako jedyny produkt na rynku zapewnia taki spósób uzupełnienia niedoborów kwasu hialuronowego i chondroityny w organizmie.

 

Kwas hialuronowy aplikowany w tej formie, jak również inne składniki odżywcze zawarte w suplemencie, przez układu trawienny, nastepnie krwioobieg zostają dostarczone do wszystkich stawów, oraz do poszczególnych tkanek, takich jak : oczy, zastawki sercowe, skóra, kości, płytki międzystawowe. 

 

Korzyści wynikające z suplementacji kwasu hialuronowego

  • uzupełnienie ubytków mazi stawowej
  • poprawa ruchomości stawów dzięki odpowiedniej ilości płynu smarującego powierzchnie stawowe
  • zwiększenie elastyczności chrząstki stawowej

 

Odżywcza suplementacja kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy zwykle uzyskiwany z grzebieni kogutów ma zbyt duży rozmiar chemiczny dla efektywnej absorpcji przez przewód pokarmowy. Przy bezpośredniej ekstrakcji z grzebieni kogutów masa cząsteczkowa wynosi 1,2 do 1,5 milionów daltonów (Da). Tak więc mogą one być jedynie wstrzykiwane bezpośrednio do stawu. Jednak kwas hialuronowy zawarty w HYALUTIDIN HC Aktiv został opracowany przez zespół naukowców z firmy Gramme-Revit w Niemczech. Opracowali oni specjalną regulację procedury fermentacji, co daje zdecydowanie mniejszą masę cząsteczkową cząsteczki kwasu hialuronowego.Wykorzystanie tych niższych wariantów wagi cząsteczkowej w HYALUTIDIN HC Aktiv umożliwia szybką absorpcję, a tym samym efektywne wykorzystanie w miejscach gdzie występuje niedobór kwasu hialuronowego i chondroityny w organizmie. Pozwala to na podawanie kwasu hialuronowego doustnie.

 

Kwas hialuronowy struktura chemiczna:

Kwas hialuronowy (hialuronian) jest naturalną substancją, która znajduje się we wszystkich żywych organizmach i ma prostą strukturę chemiczną. Jest częścią rodziny glikozaminoglikanów. Hialuronian został opisany pod koniec 1970 jako cząsteczka 'maziowa' (jest to określenie śluzowatej, bezkształtnej masy), wszechobecny polimer węglowodanowy, który jest częścią macierzy zewnątrzkomórkowej. Kwas hialuronowy to polimer dwucukrów, które same składają się z kwasu D-glukuronowego i D-N-acetyloglukozaminy. Polimery mogą wahać się w wielkości od 5000 do 20.000.000 Da in vivo. Średnia masa cząsteczkowa w ludzkim płynie stawowym to 3 - 4 milionów Da, a kwas hialuronowy oczyszczony z ludzkiej pępowiny to 3,14 mln Da.

 

Autor: dr Lydia Dušek

 

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności