"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Kwas hialuronowy w tabletkach, płynie i kremach

Kwas hialuronowy odgrywa kluczową rolę w profilaktyce sprawnych stawów. Jego suplementacja może przybrać różną formę – tabletek, maści, zastrzyków czy płynu do picia. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wyborze kwasu hialuronowego.

 

Kwas hialuronowy - prosto z natury

Kwas hialuronowy to naturalny składnik ciała ludzkiego. W największej ilości kwas występuje w naszej skórze – odpowiada za jej nawilżenie, elastyczność i sprężystość. Dodatkowo kwas występuje także w mazi stawowej, chrząstce stawowej, tkance mięśniowej, ciele szklistym oka, a także w mózgu. Jedną z kluczowych zalet kwasu hialuronowego jest jego higroskopijność, czyli zdolność do wiązania wody. Regularna suplementacja diety kwasem hialuronowym wskazana jest w przypadku występowania niedoborów mazi stawowej. To właśnie niewystarczająca produkcja kwasu hialuronowego w organizmie jest jednym z powodów niewystarczającego odżywienia mazi stawowej.

 

Ilość kwasu w organizmie maleje

Średnio od 25. roku życia ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje. Po czym poznamy, że ilość kwasu hialuronowego maleje w skórze? Utrata sprężystości, suchość, wiotkość skóry – to pierwsze oznaki braku kwasu hialuronowego. Wraz z wiekiem zaczynają powstawać zmarszczki, zmienia się owal twarzy. Po upływie lat jesteśmy w stanie zauważyć niedobory kwasu hialuronowego np. w formie pogłębiających się zmarszczek. Niestety w początkowej fazie niedoboru, brak kwasu jest niezauważalny. W momencie, gdy stawy zaczynają „trzeszczeć” i pojawia się problem z ruchomością stawu, niedobór kwasu hialuronowego jest już najczęściej faktem. Dlatego im wcześniej rozpoczniesz suplementację kwasu hialuronowego, tym lepiej dla Twoich stawów.

 

Wchłanialność kwasu hialuronowego

Sposób i skuteczność działania kwasu hialuronowego uzależnione są w dużej mierze od poziomu wchłanialności kwasu. Poszczególne preparaty różnią się między sobą głównie wielkościami cząsteczek molekularnych, występowaniem wiązań pomiędzy łańcuchami kwasu oraz formą produkcji.

 

Do niedawna doustne podawanie kwasu hialuronowego było ograniczone z kilku powodów:

 

 • bezpieczny
 • biozgodny

 

Musimy jednak pamięć, że nie każdy kwas hialuronowy jest otrzymywany w ten sam sposób. Wcześniej kwas hialuronowy był pozyskiwany m.in. z grzebieni kogutów czy chrząstek rekina. Wraz z rozwojem medycyny opracowano laboratoryjną metodę produkcji kwasu hialuronowego, która polega na fermentacji bakterii Streptococous equi. Powstały dzięki nowoczesnym metodom inżynierii genetycznej kwas hialuronowy, produkowany w  warunkach laboratoryjnych może odznaczać się doskonałymi parametrami.

 

Sam proces produkcji kwasu hialuronowego może mieć różną formę. Bardzo ważnym etapem jest oczyszczenie z pozostałości ścian komórkowych bakterii, które są używane do jego produkcji. Stopień oczyszczenia regulują specjalne normy, jednak należy mieć a uwadze, że nie każdy kwas hialuronowy jest oczyszczony w takim samym stopniu. Dlatego warto sięgać po lepszej jakości kwas.

 

Stężenie kwasu hialuronowego

Możemy mówić o różnych typach kwasu hialuronowego:

 • kwas rzadki, średnio gęsty, gęsty – gęstość kwasu hialuronowego ma duże znaczenia w zabiegach medycyny estetycznej. Gęsty kwas nie przemieszcza się i dłużej utrzymuje. Jednak nie wszędzie jest on zalecany. Przykładowo w zabiegach wypełnienia ust lepiej sprawdza się rzadszy kwas.
 • kwas jednofazowy i dwufazowy – kwasy monofazowe to kwasy usieciowione, z kolei kwasy dwufazowe zawierają w swoim składzie także kwas nieusieciowiony, który wzmacnia efekt nawilżenia.
 • kwas usieciowiony i nieusieciowiony – kwas hialuronowy nieusieciowiony stosuje się w zabiegach mezoterapii. Kwas usieciowiony utrzymuje się dłużej, gdyż usieciowienie chroni kwas przed szybkim rozpadem. Dla zasady im mniej usieciowiony kwas, tym wiąże mniej wody.
 • Kwas wielkocząsteczkowy (HMW), niskocząsteczkowy (LMW), ultra niska masa cząsteczkowa – wielkość cząsteczek decyduje o ich zdolności do wnikania w głąb skóry lub tkanek. Nieodpowiednio dobrany typ kwasu przekłada się na niską wchłanialaność kwasu. W przypadku suplementacji diety kwasem hialuronowym należy mieć świadomość, że nie każdy preparat z kwasem hialuronowym będzie miał równą skuteczność. Suplementy diety z kwasem hialuronowym o nieodpowiedniej masie cząsteczkowej, mogą nie przekładać się na poprawę kondycji stawów.

 

Dostępne formy kwasu hialuronowego

Zależnie od przeznaczenia możemy wyróżnić różne typy preparatów zawierających kwas hialuronowy:

 • kremy z kwasem hialuronowym – bardzo duża część kremów anti-aging jest wzbogacana w kwas hialuronowy, którego zadaniem jest poprawa nawilżenia skóry i nadanie jej elastyczności. Warto jednak pamiętać, że cząsteczki kwasu hialuronowego zawarte w kremie nie są w stanie przeniknąć w głąb skóry tak głęboko, jak w przypadku zabiegów wstrzykiwania kwasu hialuronowego.
 • kwas hialuronowy w żelu  – dostępne na rynku żele mają głównie na celu poprawę jędrności i elastyczności skóry. Żele najczęściej mają przeznaczenie kosmetyczne – nawilżają i zmiękczają skórę. Producenci tego typu wyrobów deklarują działanie przeciwzmarszczkowe oraz antyoksydacyjne.
 • maści z kwasem hialuronowym – kwas hialuronowy dodaje się do maści, które mają na celu poprawę nawilżenia skóry, a także usprawnienie gojenia się ran. W sprzedaży można spotkać także emulsie z kwasem hialuronowym na stawy. Ze względu jednak na budowę kwasu hialuronowego, należy mieć świadomość, iż nie jest on w stanie przeniknąć głęboko z wierzchniej warstwy naskórka aż do wnętrza mazi stawowej.
 • płynny kwas hialuronowy – kwas hialuronowy w płynie dostępny na rynku służy głównie do uzupełniania niedoborów mazi stawowej. Płyn bardzo szybko się wchłania, dzięki czemu może dostać się do wszystkich stawów. Warto jednak pamiętać, że zależnie od stężenia kwasu hialuronowego oraz jego budowy, skuteczność może być bardzo różna. Dlatago wybieraj kwas hialuronowy na stawy najwyższej jakości.
 • zastrzyki (wikosuplementacja) – iniekcje dostawowe zalecane są najczęściej w chorobach zwyrodnieniowych oraz po urazach. Preparat musi być precyzyjnie podany do jamy stawowej. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom potrafi wytworzyć warstwę ochronną i odżywczą dla chrząstki stawowej. Oczywiście należy pamiętać, że efekty zastrzyków z kwasem hialuronowym są czasowe i zabiegi należy co jakiś czas powtarzać. Taka forma podawania kwasu hialuronowego jest inwazyjna i lokalna (tzn. iniekcje są podawane do każdego ze stawów osobno)
 • kwas hialuronowy tabletki – mamy możliwość wyboru bardzo dużej ilości preparatów w postaci tabletek „zawierających” kwas hialuronowy. W związku z tym, że tabletki w pierwszej kolejności trafiają do układu pokarmowego, a dopiero potem przedostają się do układu krwionośnego, iż skuteczność może być różna. Producenci często deklarują, że tabletki „docierają głębiej’ aniżeli kremy czy maści. Jednak poszczególne typy kapsułek mogą zwierać bardzo różną ilość kwasu hialuronowego, a także różny jego typ, a to ma ostateczny wpływ na jego działanie.

 

 

 

Działanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy stosowany jest nie tylko do wzmocnienia stawów i uzupełnienia niedoborów mazi stawowej, ale także w innych dziedzinach medycyny oraz kosmetologii. Znajduje on powszechne zastosowanie w:

 • mezoterapii
 • wypełniania ust
 • zabiegi płytkiego podawania
 • zabiegi głębokiego podawania
 • operacji odklejającej się siatkówki
 • reumatologii
 • ortopedii
 • leczenia ran oparzeniowych
 • zabiegach radioterapii

 

Kwas hialuronowy w Hyalutidin HC Aktiv

Hyalutidin HC Aktiv to suplement diety występujący w formie płynu do picia. Odżywiający stawy kompleks HCK uzyskano z połączenia kwasu hialuronowego oraz siarczanu chondroityny. Takie zestawienie umożliwia dostarczanie składników odżywczych do wszystkich stawów i uzupełnienie naturalnych zasobów mazi stawowej. Dodatkowo występująca w kompleksie witamina E jest przeciwutleniaczem, który chroni komórki przed negatywnymi skutkami stresu oksydacyjnego.

 

Jeżeli chciałbyś odżywić swoje stawy, zastosuj 30-dniową suplementację. Uzyskasz w ten sposób efekt w postaci odżywienia stawów, który będzie się utrzymywał nawet do roku czasu. Uzupełnienie niedoborów mazi stawowej może przełożyć się na lepszą ruchomość wszystkich stawów.

 

Preparat Hyalutidin HC Aktiv został poddany badaniom klinicznym. Testowano go m.in na grupie pacjentów z ograniczeniami funkcji ruchowych (strukturalne uszkodzenie stawu kolanowego / zwyrodnienie II stopnia). Badania prowadzone były m.in. we współpracy z:

 • Szpitalem Specjalistycznym w Vogelsang-Gomern- Niemiecki Ośrodek Transplantacji Chrząstki i Kości/ Odział Ortopedii Klinicznej
 • Uniwersytet Medyczny w Hanoi

 

Pytania o kwas hialuronowy

1. Czy kwas hialuronowy uczula?

Kwas hialuronowy to składnik występujący naturalnie w skórze ludzkiej. Dlatego też, dla zasady nie powinien uczulać. Może się jednak okazać, że produkowany w warunkach laboratoryjnych kwas hialuronowy nie został odpowiednio oczyszczony z bakterii, albowiem nie zostały zachowanie najwyższe standardy bezpieczeństwa. W konsewkencji takiej niskiej jakości kwas może uczulać.

 

2. Czy każda forma kwasu hialuronowego jest równie skuteczna?

O ile sam kwas hialuronowy występujący w skórze jest substancją bardzo pożądaną, o tyle warto wiedzieć, że skuteczność kwasu w dużej mierze zależy od wielkości cząsteczek i zdolności do głębokiego wnikania w głąb tkanek. Co oznacza, że nie każdy preparat z kwasem hialuronowym działa w taki sam sposób.

 

3. Kto może stosować kwas hialuronowy?

Zależnie od jego przeznaczenia, kwas hialuronowy najczęściej dedykowany jest osobom, które mają problemy z ruchomością stawów lub też chciałaby skorzystać z kwasu hialuronowego do poprawy sprężystości jędrności skóry.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności