"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów

Sprawdź, na jakie wsparcie może liczyć Twoje dziecko, jeżeli cierpi na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Skorzystaj z dostępnej pomocy i zapewnij swojemu dziecko środki, które pozwolą mu lepiej przejść przez chorobę.

 

MIZS  choroba reumatyczna dzieci

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów pojawia się u dzieci przed 16 rokiem życia. Do najczęstszych objawów zaliczamy ograniczenie funkcji stawów, ból oraz obrzęk powstający w okolicy stawów. Samo zapalenie stawów najczęściej utrzymuje się przez okres minimum 6 tygodni. Sam przebieg choroby może być różny. Bardzo często dochodzi do zniekształceń stawów i ograniczenia ich ruchomości, a także do zaniku mięśni. Chorobie towarzyszy bolesność, która często uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności życiowych.

MIZS zaliczany jest do jednej z najczęściej występujących przewlekłych zapalnych chorób układowych tkanki łącznej. W Polsce na tę chorobę zapada średnio do 2 do 10 dzieci na 100 000.

 

Wsparcie socjalne dla chorych na MIZS

Dzieci chore na MIZS oraz opiekujący się nimi rodzice, mogą otrzymać wsparcie ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pomoc może przybrać różnorodną formę:

 • zaopatrzenia w środki pomocnicze
 • zasiłki z tytułu opieki nad dzieckiem
 • pomoc środowiskowa
 • ulgi podatkowe
 • rehabilitacja

Poniżej przedstawiamy dostępny dla chorych na MIZS zakres wsparcia. W związku z częstą zmianą przepisów, oferowany zakres usług może ulegać modyfikacjom.  Dostęp do poszczególnych typów wsparcia w znacznej mierze jest uzależniony od posiadanego orzeczenia o niepełnosprawności. 

 

Orzeczenie  o niepełnosprawności

Orzecznictwo o niepełnosprawności przybiera inną formą w przypadku osób dorosłych i inną w przypadku dzieci. W grupie osób dorosłych orzeka się o stopniu niepełnosprawności (lekki, umiarkowany, znaczny). Podczas gdy w przypadku dzieci do 16 roku życia orzeka się o samej niepełnosprawności.

W przypadku dziecka wniosek o orzeczenie powinien złożyć jego prawny opiekun. Po złożeniu wniosku w powiatowym lub miejskim zespole do spraw orzekania o niepełnosprawności, dziecko zostanie poproszone o udział w posiedzeniu składu orzekającego.

Na podstawie uzyskanego orzeczenia, dzieci chorujące na MIZS oraz ich opiekunowie mogą starać się m.in. o następujący typ wsparcia:

 • dofinansowania turnusów i sprzętu rehabilitacyjnego
 • dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych i technicznych
 • świadczenia pielęgnacyjne
 • ulgi w podatkach
 • usługi socjalne i opiekuńcze
 • usługi terapeutyczne
 • rehabilitację

Rodzicie dzieci chorych na MIZS nie zawsze występują o przyznanie dziecku orzeczenia o niepełnosprawności. Rodzice mogą uznać, że przywileje wynikające z posiadania orzeczenia nie rekompensują ograniczeń, z którymi dziecko może się zetknąć na dorosłej drodze życia. 

 

Zaopatrzenie w środki pomocnicze

Chorzy na MIZS mogą korzystać z określonej puli środków pomocniczych oraz przedmiotów ortopedycznych, które dostępne są dla nich całkowicie bezpłatnie lub za określoną dopłatą. Aby możliwe było skorzystanie z tej pomocy chorzy na MIZS muszą mieć aktualne ubezpieczenie zdrowotne lub też mogą pozostawać na utrzymaniu osób ubezpieczonych. Aby uzyskać dostęp do bezpłatnych środków pomocniczych należy:

 • odbyć wizytę u lekarza rodzinnego, który skieruje nas do lekarza specjalisty,
 • odbyć wizytę u lekarza specjalisty, który wypisze nam zlecenie na zaopatrzenie w określone środki ortopedyczne,
 • udać się do oddziału NFZ, który to potwierdza przyjęcie zlecenia,
 • wybrać odpowiednie sprzęt ortopedyczny i przekazać sprzedającemu zlecenie od lekarza potwierdzonego przez NFZ. Chory może wybrać sprzęt medyczny do wysokości kwoty określonej przez NFZ. W przypadku gdy wybrany sprzęt będzie przewyższał tę kwotę, wówczas chory musi pokryć różnicę.

 

Ulgi podatkowe dla rodziców

Rodzice dzieci chorujących na MIZS mogą odliczyć niektóre wydatki od dochodu, który podlegają opodatkowaniu. W tym celu należy wypełnić  deklarację PIT/0 oraz udokumentować koszty, które zostały poniesione  w związku z chorobą dzieci. Odliczyć można te koszty, które nie zostały sfinansowane ze środków własnych – nie ma możliwości doliczenia kosztów, które zostały pokryte ze środków PFRON. Przykładem wydatków, które można odliczyć od dochodu są:

 • koszty przystosowania pomieszczeń do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
 • koszty zakupu sprzętu rehabilitacyjnego
 • koszty zakupu leków
 • opłaty za pobyt w sanatorium lub uczestnictwo w turnusie rehabilitacyjnym

 

Zasiłki z tytułu opieki nad dzieckiem

Rodzice dzieci chorych na MIZS mogą ubiegać się o różne typy wsparcia finansowego:

 • zasiłek pielęgnacyjny – przysługuje na dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością do okresu ukończenia przez dziecko 18 roku życia. Zasiłek ten nie jest uzależniony od wysokości dochodów w rodzinie,
 • zasiłek socjalny – może zostać przyznany, jeżeli rodzina spełnia tzw. kryterium dochodowe. Wsparcie to może mieć formę zasiłku celowego lub zasiłku okresowego.

Dodatkowo rodzice mogą ubiegać się o przyznanie świadczenia pielęgnacyjnego, które przysługuje w momencie, gdy rodzic musiał zrezygnować z pracy, aby zająć się opieką nad dzieckiem.

 

Rehabilitacja w MIZS

Dziecko chore na MIZS powinno także korzystać także z rehabilitacji, która może przybrać formę rehabilitacji leczniczej, psychicznej i społecznej. Indywidualny plan terapii powinien być przygotowany z uwzględnieniem stanu zdrowia dziecka oraz przebiegu choroby.  Fizjoterapeuta odpowiada za dobór odpowiednich metod terapii zależnie od umiejscowienia zmian reumatycznych oraz stopnia bolesności objawów. Dzieci, które posiadają orzeczenia o niepełnosprawności mogą korzystać z rehabilitacji finansowanej ze środków NFZ prowadzonej w warunkach ambulatoryjnych. Dzieci z zaawansowaną postacią choroby, które nie mają możliwości samodzielnego poruszania się i dotarcia do placówki rehabilitacyjnej, mogą odbyć rehabilitację w warunkach domowych.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów zwane jest także młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów lub rzadziej młodzieńczym przewlekłym zapaleniem stawów.

10 udogodnień dla osób chorych na RZS 10 udogodnień dla osób chorych na RZS

Gościec stawowy przewlekły to choroba nieuleczalna, która wiąże się z bardzo uciążliwymi dolegliwościami bólowymi. W zaawansowanym stadium, chory może mieć ogromne problemy z wykonywaniem nawet najprostszych czynności życiowych. W artykule  prezentujemy 10 wskazówek, które pomogą Ci lepiej poradzić sobie z ograniczeniami wywołanymi przez chorobę.

Pierwsze objawy choroby reumatycznej Pierwsze objawy choroby reumatycznej

Na choroby reumatyczne cierpi prawie co czwarty Polak. Konsekwencją nieleczonych chorób reumatycznych może być trwałe inwalidztwo, a nawet skrócenie życia o 10 lat.* W obliczu tych konsekwencji, bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie choroby...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności