"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

odsłuchaj lektora

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów zwane jest także młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów lub rzadziej młodzieńczym przewlekłym zapaleniem stawów. Choroba ta, podobnie jak reumatoidalne zapalenie stawów czy zesztywniające zapalenie stawów należy do chorób reumatycznych. Jej przyczyna nie jest znana.

 

Objawy MIZS

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów występuje przed 16 rokiem życia, nieznacznie częściej u dziewczynek niż u chłopców. Jest to najczęstsza spośród zapalnych chorób reumatycznych występujących u dzieci. Początkowe objawy choroby są niespecyficzne.
Należą do nich:

 

 • brak apetytu
 • zmniejszona aktywność

 

Objawy te mogą często być mylone z grypą, gdyż może towarzyszyć im gorączka oraz bóle stawów.
​Wraz z rozwojem choroby objawy rozszerzają się i pogłębiają. Pojawiają się min.:

 

 • trudności z poruszaniem się
 • trudności z wykonywaniem codziennych czynności
 • szybkie męczenie się

 

Jednym z bardzo charakterystycznych objawów jest obrzęk zaatakowanego stawu.

 

Przebieg i rozwój

W przebiegu młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów obserwuje się zmiany dotyczące narządu ruchu, a także innych narządów i całych układów w organizmie. Najczęściej zmiany dotyczą:

 

 • stawów kolanowych
 • stawów skokowych
 • stawów nadgarstkowych
 • stawów małych stawów rąk

 

 1. Obrzęk - jest trwały i czasami trudny do zauważenia, zwłaszcza gdy dotyczy stawów krzyżowo-biodrowych, ramiennych lub skroniowo-żuchwowych.
 2. Ból - pojawia się wraz z obrzękiem w obrębie zaatakowanego stawu
 3. Sztywność poranna - charakterystyczna dla chorób reumatycznych.
 4. Trwałe zniekształcenia - występują w zaawansowanej postaci choroby może dochodzić także do unieruchomienia stawów oraz przykurczów mięśniowych

 

Prócz zmian występujących w stawach proces zapalny dotyczyć może także:

 • oczu
 • serca
 • płuc
 • wątroby
 • nerek

 

W celu postawienia dokładnej diagnozy wykonuje się badanie USG lub rezonans magnetyczny.

 

Młodzieńcze RZS

Młodzieńcze RZS, bo tak też nazywane jest młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów może przebiegać pod jedną z określonych postaci. O określeniu postaci choroby decyduje głównie jej początek, a w mniejszym stopniu także jej dalszy  przebieg.

 

Wyróżnia się następujące postacie omawianej choroby:

 • postać o uogólnionym początku,
 • postać z zajęciem niewielu stawów,
 • postać wielostawową, w której od początku występują zmiany zapalne obejmujące wiele stawów, współwystępuje także ból, obrzęk, ograniczenie ruchomości oraz podwyższona temperatura ciała w okolicy stawów zmienionych chorobowo;
 • postać z zapaleniem przyczepów ścięgnistych pojawia się najczęściej u chłopców po 8 roku życia, jej początek charakteryzuje się zajęciem stawów wraz z przyczepami ścięgnistymi, czasami współtowarzyszy im zapalenie narządu wzroku.

 

Autor

mgr Monika Musialik-Skinderowicz

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierunku Fizjoterapia.

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Badania zalecane w chorobach reumatycznych Badania zalecane w chorobach reumatycznych

Bóle stawów, obrzęki, zaczerwienienia oraz sztywność stawów to objawy, które mogą świadczyć o występowaniu dolegliwości reumatycznych. Rozpoznanie choroby wymaga przeprowadzenia fachowej diagnostyki. Zachęcamy do zapoznania się...

12 mitów na temat chorób reumatycznych 12 mitów na temat chorób reumatycznych

Czy choroby reumatyczne rzeczywiście dotykają tylko osób w podeszłym wieku? Czy każdy ból stawów to objaw choroby reumatycznej? I czy w ogóle istnieje taka choroba jak reumatyzm? Sprawdź 12 najczęściej pojawiających się mitów...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności