Dolegliwości z kręgosłupem lędźwiowym i stawem biodrowo-krzyżowym

Izabela Zatorska

 

Odkąd pamiętam moje życie zawsze związane było z bieganiem i z górami, są to dwie rzeczy bez których nie wyobrażam sobie swojego istnienia.

 

Nigdy podczas swojej długiej kariery sportowej nie doznałam żadnej poważnej kontuzji, która uniemożliwiła  by mi trening. Niestety, w 2006 r. w Nigerii, podczas transportu  na miejsce startu w biegu górskim, uległam wypadkowi samochodowemu. Doznałam bardzo poważnych urazów mi.  złamanie dwóch kręgów piersiowych, złamanie łopatki, złamanie obojczyka, złamanie czterech żeber, odma płuc. Według lekarzy miałam już nie wrócić do biegania. Jednak po półrocznej rehabilitacji z "zaciśniętymi zębami" wróciłam do tego co kocham. Przez 6 lat organizm jakoś sobie radził z urazami , których doznałam podczas wypadku. Jednak w 2013r. " powiedział" dość!

 

Przede wszystkim wróciły dolegliwości związane z kręgosłupem lędźwiowym i stawem biodrowo-krzyżowym. Praktycznie od połowy sezonu w 2013r. nie byłam w stanie swobodnie biegać. Mimo intensywnej rehabilitacji ( masaże, zabiegi, krio-terapia) poprawa była minimalna.

 

Miesiąc temu zaczęłam zażywać preparat o nazwie Hyalutidin HC Activ, oczywiście nie rezygnując z dalszej rehabilitacji. Po tygodniu brania preparatu w formie smacznego płynu, poczułam pierwsze oznaki poprawy ruchomości i elastyczności stawów. Po dwóch tygodniach sztywność i blokada w okolicy biodrowo- krzyżowej wyraźnie się zmniejszyła. Po zakończeniu kuracji( 4 tyg.) moje samopoczucie jest dużo lepsze i czuję znaczną poprawę w funkcjonowaniu mojego kręgosłupa i stawu biodrowo- krzyżowego.

 

Znowu mogę wychodzić  codziennie na trening i czuję, że moje kręgi i stawy dostały jakby nowego " smarowania" i zwiększył się zakres ich ruchomości. Do pełnej sprawności mojego kręgosłupa , jest jeszcze dosyć daleka droga, ale myślę, że dzięki preparatowi Hyalutidon HC Activ rehabilitacja będzie przebiegać dużo szybciej i łatwiej.
Na pewno będę chciała powtórzyć 4tyg. kurację jeszcze przed rozpoczęciem sezonu biegowego.

 

Wszystkim sportowcom borykającym się z kontuzjami układu kostno- stawowego z całą odpowiedzialnością polecam Hyalutidion HC Activ jako preparat chroniący stawy i odbudowujący chrząstki.

 

Maraton- 2.33.46 - Berlin
Półmaraton- 1.11.53- Okayama
10km- 32.19- Chiba
5km- 15.39 - Hanower
3km- 9.14 - Zabrze

 

Biegi Gorskie:

2x Mistrzostwo Europy
1x Wice-Mistrzostwo Świata
3x Brązowy Medal Mistrzostw Świata
4x Zdobycie Pucharu Świata

 

 

Izabela Zatorska

Polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach długodystansowych i biegach górskich.

 

Autor: Izabela Zatorska

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info