Ból stawu kolanowego podczas treningu

Łukasz Hawełka - fizjoterapeuta

 

W swojej praktyce zawodowej zajmuję się głównie rehabilitacją ortopedyczno-sportową. Z preparatem Hyalutidin zetknąłem się ponad 2 lata temu, kiedy na rehabilitację zgłosił się do mnie pacjent z bólem stawu kolanowego. Ból pojawiał się zwykle w czasie trwania intensywnego wysiłku lub bezpośrednio po nim. Po zakończonym cyklu rehabilitacji uzyskaliśmy znaczną poprawę funkcji stawu. Nie udało się jednak całkowicie wyeliminować bólu doskwierającego od czasu do czasu po intensywnych obciążeniach. Pacjent również zgłaszał nieprzyjemne odczucie tarcia i trzeszczenia stawu w trakcie uprawiania sportu. Zaproponowałem wówczas suplementację kwasem hialuronowym. Spośród wielu preparatów dostępnych obecnie na rynku wybór padł na Hyalutidin.

 

Po 30 dniach od rozpoczęcia suplementacji zaobserwowaliśmy znaczne zmniejszenie nieprzyjemnego tarcia w kolanie. Co więcej pacjent również przestał uskarżać się na bóle kolana. Powyższy przypadek nakłonił mnie do dalszego zalecania Hyalutidinu pacjentom poddawanym rehabilitacji. Po dwóch latach mogę stwierdzić, że Hyalutidin:

 

  • sprzyja szybszemu powrotowi pełnego zakresu ruchu po zabiegach artroskopii,
  • zmniejsza powstawanie odczynów zapalnych (zmniejszenie wysięku stawowego po zabiegach)
  • zmniejsza ryzyko występowania konfliktu rzepkowo-udowego u pacjentów po rekonstrukcji ACL,
  • zapobiega zmianom przeciążeniowym oraz wpływa na przyspieszenie regeneracji stawów u sportowców zawodowych jak i amatorów,
  • wraz z zastosowaniem odpowiednich metod fizjoterapeutycznych pomaga pacjentom bezbólowo dotrwać do zaplanowanego zabiegu endoprotezoplastyki stawów.

 

Jako fizjoterapeuta gorąco Polecam!

 

Autor: Łukasz Hawełka - fizjoterapeuta

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info