"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Pierwsze objawy choroby reumatycznej

Na choroby reumatyczne cierpi prawie co czwarty Polak. Konsekwencją nieleczonych chorób reumatycznych może być trwałe inwalidztwo, a nawet skrócenie życia o 10 lat.* W obliczu tych konsekwencji, bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie choroby. Prezentujemy 4 objawy, które mogą świadczyć o początkach choroby reumatycznej. Sprawdź, czy u Ciebie także występują te dolegliwości.

 

 

4 objawy, których nie możesz lekceważyć

Mając na uwadze bardzo uciążliwe konsekwencje chorób reumatycznych bardzo ważne jest, aby możliwie najwcześniej reagować na pierwsze objawy. Nie czekaj, aż choroba wywróci Twoje życie do góry nogami. Wykrycie choroby w pierwszych dwóch lub trzech miesiącach daje nadzieje na największą skuteczność leczenia. Wczesne przeprowadzenie odpowiednich badań, konsultacje lekarskie oraz zastosowanie rehabilitacji mogą znacząco ograniczyć negatywne konsekwencje choroby.

 

Poniżej prezentujemy najczęściej występujące objawy, które mogą sygnalizować rozwój dolegliwości reumatycznych:

 

  1. Ból stawów - charakterystyczny dla RZS jest ból, który najczęściej występuje w godzinach rannych, a często także w nocy. Poranna sztywność stawów może być bardzo uciążliwa. W zaawansowanym stadium choroby sztywność może utrzymywać się przez bardzo długi czas. Początkowo zażycie odpowiednich leków przeciwzapalnych może ograniczyć sztywność.
  2. Obrzęk w okolicach stawów - wysięk zapalny, a więc nadmierna ilość płynu wytwarzanego w stawie powoduje powstanie obrzęku. Skóra w okolicy stawu może być cieplejsza. W czasie wizyty u reumatologa, lekarz powinien ocenić stopień obrzęku.
  3. Problem z wyprostowaniem stawu - postępujące ograniczenie ruchomości stawu przekłada się na problemy z wykonaniem typowych czynności. Chory może mieć trudność z chwytaniem, przestawianiem rzeczy, przekręcaniem i zamykaniem produktów.
  4. Osłabienie, zmęczenie, stany podgorączkowe - objawy te bardzo często towarzyszą chorobom reumatycznym. Docelowo chory narażony jest na występowanie stanów depresyjnych.

 

W Polsce wiedza na temat chorób reumatycznych jest stosunkowo niewielka. Bardzo powszechne są opinie, iż choroba ta dotyczy tylko osób w podeszłym wieku lub też, że jej objawy nasilają się w następstwie zmian pogodowych. Niestety młode osoby w ogromnym stopniu narażone są na występowanie chorób reumatycznych. Dodatkowo mało aktywny tryb życia w połączeniu z pracą zawodową wymagającą wielogodzinnej pracy przed komputerem mogą drastycznie przyspieszyć wystąpienie choroby reumatycznej.

 

Gdzie szukać wsparcia?

Pamiętaj, że choroba reumatyczna sama nie zniknie. To nie przeziębienie czy katar, z którego możesz się sam wyleczyć. Skrupulatna diagnoza i odpowiednie leczenie prowadzone przez lekarza specjalistę są absolutnie niezbędne w przypadku chorób reumatycznych.

 

1. Lekarz pierwszego kontaktu - jeżeli zaobserwowałeś występowanie u siebie powyższych objawów, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu. Szybka diagnostyka i zastosowanie odpowiedniego leczenia może znacząco ograniczyć dolegliwości. Lekarz pierwszego kontaktu może zlecić wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych w celu rozpoznania choroby reumatycznej. Lekarz rodzinny powinien także skierować nas do reumatologa, który będzie prowadzić pacjenta w przypadku rozpoznania choroby reumatycznej.

 

2. Lekarz reumatolog - w następstwie precyzyjnej diagnozy, reumatolog może zalecić odpowiednie leczenie farmakologiczne oraz rehabilitację. Warto podkreślić, iż nie istnieje taka choroba jak reumatyzm. Nazwę tę stosuje się potocznie na określenie grupy ponad setki schorzeń, które dotyczą całego układu ruchu (nie tylko samych stawów). Do najczęściej występujących chorób zaliczamy: ZZSK, RZS, MIZS, toczeń. W każdym przypadku należy zastosować odpowiednie środki leczenia. Dlatego też tak ważne jest precyzyjne rozpoznanie. Leczenie prowadzone przez reumatologa powinno być interdyscyplinarne. Zalecenia reumatologa mogą dotyczyć włączenia leczenia farmakologicznego, fizjoterapię, a nawet psychoterapię i leczenie ortopedyczne. Sprawdź, jak przygotować się do wizyty u reumatologa.

 

3. Rehabilitant - Odpowiednio dobrana rehabilitacja przedłuża ruchomość stawów. Aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa również na ogólne samopoczucie chorego. Zależnie od stopnia zaawansowania choroby, wieku chorego, miejsca i stopnia uszkodzenia narządu ruchu należy ustalić indywidualny plan rehabilitacji. W chorobach reumatycznych najczęściej zaleca się stosowanie zabiegów kinezyterapii (ćwiczenia z terapeutą, ćwiczenia w odciążeniu w basenie, ćwiczenia przyrządowe), kriokomory, magnetoterapii, elektroterapii. Aby jednak zabiegi przyniosły pożądane efekty, ich zakres należy wcześniej konsultować z reumatologiem oraz rehabilitantem.

 

4. Organizacje pozarządowe - choroby reumatyczne mogą całkowicie odmienić życie osoby. Pociągają za sobą konieczność zmiany stylu życia, pracy zawodowej, a czasem także wymuszają rezygnację z własnych pasji. Dlatego też wsparcie bliskich osób, może bardzo poprawić samopoczucie osoby chorej i pomóc jej przetrwać najtrudniejsze chwile. Warto skorzystać ze wsparcia organizacji pozarządowych, których misją jest pomoc chorym na dolegliwości reumatyczne. Jedną z takich organizacji jest stowarzyszenie "3majmy się razem". Jest to Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej, którego głównym celem jest integracja społeczna osób, u których zdiagnozowano choroby tkanki łącznej. Stowarzyszenie prowadzi działalność edukacyjną, jednocześnie oferuje możliwość darmowych konsultacji.

 

W największym portalu organizacji pozarządowych ngo.pl możesz znaleźć liczne stowarzyszenia i fundacje, które wspierają osoby cierpiące na dolegliwości reumatyczne. Znajdź organizację w swoim otoczeniu i skorzystaj z jej pomocy. Kontakt z osobami, które borykają się z podobną chorobą, może dodać Ci wiele otuchy. Zwiększysz także wiedzę na temat tego jak radzić sobie w życiu.

 

Jak wzmocnić swoje stawy?

Jeżeli czujesz, że na skutek wzmożonej aktywności fizycznej lub innych przeciążeń Twoje stawy utraciły ruchomość, zacznij działać. Nie czekaj, aż stawy całkowicie się zużyją. Suplementacja preparatem Hyalutidin HC Aktiv umożliwi odbudowę zniszczonej struktury chrząstki stawowej. Kompleks kwasu hialuronowego oraz siarczanu chondroityny - dwóch składników, które występują naturalnie w stawie, to najlepsze rozwiązanie dla Twojego stawu. Miesięczna kuracja preparatem może przynieść odczuwalne efekty w postaci zwiększenia ruchomości stawów oraz zmniejszeniu bólu w stawach. Sprawdź opinie o suplemencie diety Hyalutidin i zadbaj o komfort Twoich stawów.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Przyczyny bólu stawów Przyczyny bólu stawów

Przyczyn bólu stawów jest wiele. Mogą być one spowodowane mikrourazami, wadami wrodzonymi, chorobami metabolicznymi i zwyrodnieniowymi. W artykule opisujemy jakie są najczęstsze przyczyny destrukcji chrząstki stawowej, a także w jaki sposób możemy zapobiegać lub minimalizować dolegliwości bólowe związane ze stawami.

RZS - objawy i profilaktyka RZS - objawy i profilaktyka

RZS kiedyś zwany gościec - to przewlekła choroba zapalna, dotyka tkanki łącznej całego ustroju. Najczęściej obejmuje stawy symetrycznie. Choroba występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn niezależnie od wieku...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności