"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Spondyloza a spondyloartroza

Spondyloza i spondyloartroza to dwa pojęcia określające zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów międzykręgowych. Jest to choroba niezwykle często występująca, rozpoczyna się już około 30 roku życia i występuje u większości osób po 65 roku życia.

 

Przyczyny zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa

Wśród przyczyn zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa wymienia się:

  • siedzący tryb życia,
  • małą aktywność fizyczną,
  • nieprawidłową dietę,
  • przebyte urazy i choroby w obrębie kręgosłupa,
  • wady wrodzone lub nabyte w obrębie kręgosłupa i miednicy, np. lumbalizacja, skolioza.

 

Objawy spondylozy

Podstawowym objawem spondyloza i spondyloartrozy jest ból. Może to być ból miejscowy, pojawiający się po wysiłku, ale także ból promieniujący (w przypadku zmian zwyrodnieniowych występujących o odcinku lędźwiowym kręgosłupa ból może promieniować do pachwiny, pośladka lub kolana, natomiast jeśli zmiany zwyrodnieniowe dotyczą odcinka szyjnego, ból może promieniować do głowy, barku lub kończyny górnej).

 

spondyloza-spondyloartroza.jpg
Różnica między spondylozą i spondyloartrozą

 

Różnica między spondylozą i spondyloartrozą

Podstawową różnicą między spondylozą a spondyloartrozą jest dokładne miejsce występowania zmian zwyrodnieniowych. W przypadku spondylozy zmiany dotyczą trzonów kręgowych, charakterystyczne jest tu występowanie ostefitów, czyli dziobiastych wyrostków na trzonach kręgowych. Występują one po bokach oraz na powierzchni przedniej i tylnej trzonów kręgów. Pojawianie się osteofitów jest skutkiem procesu kostnienia więzadeł międzykręgowych, co prowadzi do usztywnienia kręgosłupa. Natomiast w przypadku spondyloartrozy zwyrodnienie obejmuje stawy międzykręgowe, obserwuje się tu proces sklerotyzacji podchrzęstnej warstwy kostnej oraz zwężenie szpary stawowej.

 

Autor

mgr Monika Musialik-Skinderowicz

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierunku Fizjoterapia.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Spondyloartroza Spondyloartroza

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa polegające na przedwczesnym zużyciu krążków międzykręgowych. 

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

Dyskopatia - czyli zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa to choroba, która rozwija się dość podstępnie, latami niszczy i degeneruje krążki międzykręgowe oraz zakończenia nerwowe. 

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

ZZSK - Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (spondyloarthritis ankylopoetica) zwane jest także chorobą Bechterewa lub chorobą Pierre-Marie-Strumpla i Lorraina. Jest to postępująca, przewlekła choroba...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności