"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Staw barkowy

Staw ramienny łączy kości ramienną z łopatką i ma największy zakres ruchu kończyny górnej. Powierzchnie stawowe utworzone są przez głowę kości ramiennej i panewkę stawową łopatki. Panewka stawowa jest pokryta chrząstką szklistą, na jej brzegu jest nałożony dookoła pierścień włóknisty-obrąbek stawowy, który dodatkowo pogłębia powierzchnie stawową i ułatwia ruchy w stawie.

 

budowa-stawu-barkowego.jpg

 • A - obojczyk
 • B - wyrostek barkowy
 • C - łopatka
 • D - kość ramienna
 • E - torebka stawu

 

Powierzchnia stawowa panewki jest zwiększana dzięki temu występuje duża ruchomość stawu. To sprawia, że torebka stawowa tworzy luźny , obszerny worek. Mięśnie obracające ramię (mm. podłopatkowy, nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy, obły mniejszy) otaczają dookoła torebkę i przyczepiają się do niej, a tym samym ochraniają ją i wzmacniają- stanowią ochronę czynną torebki.

 

Najczęściej to niewłaściwa postawa prowadzi do zmiany prawidłowego ułożenia względem siebie poszczególnych elementów stawów, torebek stawowych, wiązadeł i mięśni.

 

 

Więzadła stawu barkowego

Więzadła biernie wzmacniają torebkę stawową

Więzadło kruczo-ramienne (ligamentum coracohumerale) jest silnym, płaskim więzadłem , przyczepia się do podstawy i brzegu bocznego wyrostka kruczego oraz do guzka większego i mniejszego kości ramiennej. Funkcje:  hamuje ruchy przywodzenia i dźwiga ramię w normalnym , opuszczonym położeniu, przeciwdziałając zsuwaniu się głowy kości ramiennej z panewki. więzadła obrąbkowo-ramienne (ligamenta glenohumeralia), górne, środkowe i dolne- przyczepiają się dokładnie tak jak błona włóknista torebki stawowej.

 

Kaletki maziowe 

W bezpośrednim sąsiedztwie stawu ramiennego znajduje się kilka kaletek maziowych. Wypełnione płynem zbliżonym w składzie i konsystencji do płynu stawowego, zapewniającym gładkie przesuwanie się poszczególnych elementów barku pomiędzy sobą.

 

Kaletki znajdujące się w stawie to:

 • kaletka długiej głowy mięśnia dwugłowego ramienia
 • kaletka podścięgnowa m. podłopatkowego
 • kaletka podbarkowa
 • kaletka m. kruczo-ramiennego

 

Staw ramienny jest stawem kulistym wolnym, umożliwia to wielostronne ruchy w stawie:

 • przywiedzenie i odwodzenie
 • unoszenie ramienia ku przodowi i prostowanie
 • obwodzenie
 • ruchy obrotowe do wewnątrz i na zewnątrz.

 

Chodź zawsze wyprostowany - utrzymanie odpowiedniej postawy ciała jest istotne dla kręgosłupa ale także stawów barkowych. Wymuszona, nienaturalna pozycja utrzymywana przez długi czas prowadzi do wyłączenia z użytku niektórych mięśni, co ma wpływ na stabilność stawu.

 

 

Najczęstsze urazy stawu barkowego:

Konflikt podbarkowy - jest to patologia przeciążeniowa prowadząca do stanu zapalnego kaletki podbarkowej. Pierwszymi objawami jest ból okolicy wyrostka barkowego po wysiłku fizycznym. Problem rozwija się najczęściej z powodu zaburzenia równowagi między działaniem mięśnia naramiennego a mięśniami stożka rotatorów (stabilizatory stawu ramiennego).

 

Uszkodzenie stożka rotatorów - stożek rotatorów jest to miejsce przyczepu mięśni idących od łopatki do kości ramiennej. W wyniku przeciążenia lub sumujących się mikrourazów może dojść osłabienia a nawet przerwania stożka. główne objawy to ból barku, ograniczenie ruchu barku i osłabienie siły ramienia.

 

Niestabilność stawu ramiennego - o niestabilności stawu ramiennego mówimy gdy podczas ruchu występuje nadmierne, bolesne przesunięcie głowy kości ramiennej w panewce. Zdarza się to szczególnie przy ruchach o dużym zasięgu. Oprócz epizodów nawracających zwichnięć lub podwichnięć (-wypadaniebarku) może towarzyszyć uczucie niepewności barku lub nawet ból i ograniczenie ruchu ze względu na obawę ponownego zwichnięcia. Niestabilność jest najczęściej następstwem pierwszego urazowego zwichnięcia barku u osoby młodej.

 

Profilaktyka

Aby uniknąć długiej rehabilitacji i innych problemów wynikających z urazu stawu barkowego powinniśmy zadbać o kilka rzeczy. 

Najbardziej istotnym czynnikiem wpływającym na poprawę i utrzymanie sprawności  stawu barkowego są regularne ćwiczenia wzmacniające mięśnie wokół stawu. Prócz tego ruch powoduje zmiany ciśnienia wewnątrz stawu, dzięki temu maź stawowa może dostarczyć składniki odżywcze chrząstkom stawowym.

W pracy kiedy siedzisz długo przed komputerem zapewnij ramionom odpowiednie ułożenie, które nie wymusza napięcia mięśni nadgarstka a łokcie nie zwisają poza krawędź biurka.

Unikaj noszenia torby na jednym ramieniu, ciężar noszonych przedmiotów powinien być rozłożony równomiernie.

 

Autor: Magda Łazarska, mgr fizjoterapii

 

Aby sprawy pozostały sprawne na dłużej należy uzupełniać główne składniki które je budują, czyli kwas hialuronowy i chondroityna.

 

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności