"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Staw barkowy

Staw ramienny łączy kości ramienną z łopatką i ma największy zakres ruchu kończyny górnej. Powierzchnie stawowe utworzone są przez głowę kości ramiennej i panewkę stawową łopatki. Panewka stawowa jest pokryta chrząstką szklistą, na jej brzegu jest nałożony dookoła pierścień włóknisty-obrąbek stawowy, który dodatkowo pogłębia powierzchnie stawową i ułatwia ruchy w stawie.

 

Budowa stawu barkowego

 • A - obojczyk
 • B - wyrostek barkowy
 • C - łopatka
 • D - kość ramienna
 • E - torebka stawu

 

Powierzchnia stawowa panewki jest zwiększana dzięki temu występuje duża ruchomość stawu. To sprawia, że torebka stawowa tworzy luźny , obszerny worek. Mięśnie obracające ramię (mm. podłopatkowy, nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy, obły mniejszy) otaczają dookoła torebkę i przyczepiają się do niej, a tym samym ochraniają ją i wzmacniają- stanowią ochronę czynną torebki.

 

Najczęściej to niewłaściwa postawa prowadzi do zmiany prawidłowego ułożenia względem siebie poszczególnych elementów stawów, torebek stawowych, wiązadeł i mięśni.

 

 

Więzadła stawu barkowego

Więzadła biernie wzmacniają torebkę stawową

Więzadło kruczo-ramienne (ligamentum coracohumerale) jest silnym, płaskim więzadłem , przyczepia się do podstawy i brzegu bocznego wyrostka kruczego oraz do guzka większego i mniejszego kości ramiennej. Funkcje:  hamuje ruchy przywodzenia i dźwiga ramię w normalnym , opuszczonym położeniu, przeciwdziałając zsuwaniu się głowy kości ramiennej z panewki. więzadła obrąbkowo-ramienne (ligamenta glenohumeralia), górne, środkowe i dolne- przyczepiają się dokładnie tak jak błona włóknista torebki stawowej.

 

Kaletki maziowe 

W bezpośrednim sąsiedztwie stawu ramiennego znajduje się kilka kaletek maziowych. Wypełnione płynem zbliżonym w składzie i konsystencji do płynu stawowego, zapewniającym gładkie przesuwanie się poszczególnych elementów barku pomiędzy sobą.

 

Kaletki znajdujące się w stawie to:

 • kaletka długiej głowy mięśnia dwugłowego ramienia
 • kaletka podścięgnowa m. podłopatkowego
 • kaletka podbarkowa
 • kaletka m. kruczo-ramiennego

 

Staw ramienny jest stawem kulistym wolnym, umożliwia to wielostronne ruchy w stawie:

 • przywiedzenie i odwodzenie
 • unoszenie ramienia ku przodowi i prostowanie
 • obwodzenie
 • ruchy obrotowe do wewnątrz i na zewnątrz.

 

Chodź zawsze wyprostowany - utrzymanie odpowiedniej postawy ciała jest istotne dla kręgosłupa ale także stawów barkowych. Wymuszona, nienaturalna pozycja utrzymywana przez długi czas prowadzi do wyłączenia z użytku niektórych mięśni, co ma wpływ na stabilność stawu.

 

 

Najczęstsze urazy stawu barkowego:

Konflikt podbarkowy - jest to patologia przeciążeniowa prowadząca do stanu zapalnego kaletki podbarkowej. Pierwszymi objawami jest ból okolicy wyrostka barkowego po wysiłku fizycznym. Problem rozwija się najczęściej z powodu zaburzenia równowagi między działaniem mięśnia naramiennego a mięśniami stożka rotatorów (stabilizatory stawu ramiennego).

 

Uszkodzenie stożka rotatorów - stożek rotatorów jest to miejsce przyczepu mięśni idących od łopatki do kości ramiennej. W wyniku przeciążenia lub sumujących się mikrourazów może dojść osłabienia a nawet przerwania stożka. główne objawy to ból barku, ograniczenie ruchu barku i osłabienie siły ramienia.

 

Niestabilność stawu ramiennego - o niestabilności stawu ramiennego mówimy gdy podczas ruchu występuje nadmierne, bolesne przesunięcie głowy kości ramiennej w panewce. Zdarza się to szczególnie przy ruchach o dużym zasięgu. Oprócz epizodów nawracających zwichnięć lub podwichnięć (-wypadaniebarku) może towarzyszyć uczucie niepewności barku lub nawet ból i ograniczenie ruchu ze względu na obawę ponownego zwichnięcia. Niestabilność jest najczęściej następstwem pierwszego urazowego zwichnięcia barku u osoby młodej.

 

Profilaktyka

Aby uniknąć długiej rehabilitacji i innych problemów wynikających z urazu stawu barkowego powinniśmy zadbać o kilka rzeczy. 

Najbardziej istotnym czynnikiem wpływającym na poprawę i utrzymanie sprawności  stawu barkowego są regularne ćwiczenia wzmacniające mięśnie wokół stawu. Prócz tego ruch powoduje zmiany ciśnienia wewnątrz stawu, dzięki temu maź stawowa może dostarczyć składniki odżywcze chrząstkom stawowym.

W pracy kiedy siedzisz długo przed komputerem zapewnij ramionom odpowiednie ułożenie, które nie wymusza napięcia mięśni nadgarstka a łokcie nie zwisają poza krawędź biurka.

Unikaj noszenia torby na jednym ramieniu, ciężar noszonych przedmiotów powinien być rozłożony równomiernie.
 

Aby sprawy pozostały sprawne na dłużej należy uzupełniać główne składniki które je budują, czyli kwas hialuronowy i chondroityna.

 

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności