"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Staw łokciowy

Staw łokciowy (articulatio cubiti) jest stawem z niezwykle skomplikowaną budową. To staw zawiasowy i składa się z 3 stawów anatomicznie złączonych i objętych wspólną torebką.

 

Należą do nich:

  • staw ramienno-łokciowy
  • staw ramienno-promieniowy
  •  staw promieniowo-łokciowy bliższy

 

Budowa stawu łokciowego w szczegółach

Zacznijmy od najważniejszego, mianowicie - staw łokciowy ma jedną torebkę stawową, w której współdziałają tak naprawdę 3 połączenie stawowe. Zaburzenie któregokolwiek z nich prowadzić może do większych dysfukcnji kończyny górnej, włącznie z ograniczeniem ruchów dłoni. Torebka stawowa stanowi też zabezpieczenie i stabilizuje staw w skrajnych pozycjach części kostnych względem siebie. Głównie jednak to więzadła stanowią o stabilności tego stawu. Obie struktury ze względu na pełnioną funkcję sa narażone na  duże obciążenia i dlatego często ulegają uszkodzeniu podczas urazów.

Więzadła łokcia:

  • więzadło poboczne boczne
  • więzadło poboczne przyśrodkowe 
  • więzadło pierścieniowate


Główką stawu ramienno-promieniowego jest główka kości ramiennej, a panewką - wcięcie bloczkowe kości promieniowej. Staw promieniowo-łokciowy bliższy posiada główkę stawową na obwodzie stawowym głowy kości promieniowej, a panewkę stawową na wcięciu promieniowym kości łokciowej.

 

 

 

 

budowa-stawu-lokciowego.jpg

 

Strukturami odpowiadającymi za ruch w łokciu są mięśnie, które przebiegają wokół stawu. Można je podzielić na grupy:

  • przednią - mięśnie zginające staw łokciowy
  • tylną - mięśnie prostujące staw łokciowy
  • boczną - mięśnie prostujące nadgarstek i palce
  • przyśrodkową - mięśnie zginające nadgarstek i palce

 

W grupie patologii najczęściej możemy wyszczególnić:

Najczęściej rozpoznawaną patologią jest tzw. łokieć tenisisty. Charakterystyczny jest ból po stronie bocznej łokcia podczas zaciskania pięści. Zapalenie nadkłykcia bocznego k. ramiennej spowodowane jest najczęściej przez przeciążenie mm. prostowników nadgarstka i palców. Choroba dotyczy najczęściej mężczyzn. Przeciążenia lub powtarzające się urazy mogą spowodować zwłóknienie i mikronaderwania narażonych na nie tkanek. Ruchem prowokacyjnym dolegliwości jest wyprost nadgarstka z oporem połączony z pronacją przedramienia lub próba podnoszenia krzesła.

 

lokiec-tenisisty.jpg

 

Zapalenie kaletek jest dolegliwością pojawiającą się najczęściej w wyniku przeciążeń (nadmierna kompresja). Kaletka pełni funkcję zmniejszającą tarcie. Kaletki maziowe zmniejszają tarcia, nawilżają staw i ułatwiają ślizgania się mięśni i ścięgien podczas ruchu. Gdy wystąpi zapalenie kaletki maziowej staw staje się obrzęknięty i bolesny. Ból jest dodatkowo nasilany przez ruch.

 

Choroba zwyrodnieniowa może dotyczyć każdego stawu. Są to zmiany degeneracyjne powierzchni stawowych oraz okalających je tkanek, prowadzące do utraty sprawności stawu. Przyczyną dolegliwości jest uszkodzenie chrząstki stawowej (ochronnej warstwy pokrywającej kość w stawach) a następnie leżącej pod chrząstką samej kości. Takie uszkodzenie wywołuje zapalenie okolicznych tkanek.

 

Zwichnięcie to przemieszczenie względem siebie powierzchni stawowych wraz z rozerwaniem torebki stawowej i więzadeł. W przypadku stawu łokciowego zdarza się najczęściej przy upadku na wyprostowaną rękę.

 

Profilaktyka 

Zawsze lepiej jest zapobiegać, drobne wskazówki z dużym efektem:

- pracujesz przed komputerem? Warto zastosować podkładkę, która zapewni swobodne opadanie dłoni na myszkę lub na klawiturę. W ten sposób pracuję tylko palce, a Ty nie odczuwasz ciągłego napięcia w nadgarstkach.

- wzmocnij mięśnie prostujące nadgarstek wkręcając żarówki - to proste ćwiczenie polegające na imitowaniu ruchu wkręcania żarówki przy zgiętym łokciu. Ćwiczenie które jest idealnym treningiem. 

 

Autor: Magda Łazarska, mgr fizjoterapii

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności