"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Urazy i uszkodzenia kości i stawów

SKRĘCENIE jest zamkniętym uszkodzeniem, czyli takim, w wyniku którego nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, polegającym na przekroczeniu fizjologicznego zakresu ruchu w stawie. W wyniku tego urazu dochodzi do uszkodzenia torebki stawowej, więzadeł oraz chrząstki stawowej.

 

Ze względu na stopień uszkodzenia skręcenia dzieli się na cztery stopnie:

  • IO - występuje naciągnięcie więzadeł stawowych oraz torebki stawowej;
  • IIO - następuje naderwanie torebki stawowej;
  • IIIO - następuje rozerwanie torebki stawowej oraz aparatu więzadłowego stawu;
  • IVO - występuje oderwanie więzadła wraz z fragmentem kostnym (tzw. złamanie awulsyjne).

 

Objawami skręcenia stawu są przede wszystkim ból, narastający obrzęk, ucieplenie skóry w okolicy obrzęku oraz ograniczenie ruchomości w danym stawie. Możliwe jest także wystąpienie krwiaka. W przypadku skręcenia wyższego stopnia może dojść do przymusowego ustawienia w stawie zniekształcającego jego obrys.

 

urazowe-zwichniecie-stawow-reki.jpg

Rys. 1 Urazowe zwichnięcie stawów ręki

 

ZWICHNIĘCIE jest uszkodzeniem stawu, w przebiegu którego powierzchnie stawowe danego stawu, chwilowo lub trwale całkowicie utraciły ze sobą kontakt. W wyniku tego uszkodzenia dochodzi do znacznego naciągnięcia torebki stawowej oraz więzadeł okołostawowych.

 

PODWICHNIĘCIE, zwane także nadwichnięciem jest uszkodzeniem stawu, w którym powierzchnie stawowe częściowo utraciły ze sobą kontakt. Utrata kontaktu przez powierzchnie stawowe może być chwilowa lub trwała.

 

Objawami zwichnięcia oraz podwichnięcia są ból, obrzęk, brak możliwości wykonywania ruchów w danym stawie, przymusowe, patologiczne ułożenie stawu oraz zniekształcenie jego obrysów.

 

ZŁAMANIE jest przerwaniem ciągłości tkanki kostnej, występującym na całym jej przekroju.

 

NADŁAMANIE, zwane także pęknięciem jest przerwaniem ciągłości tkanki kostnej obejmującym jedynie część jej przekroju.

 

Do złamania lub nadłamania dochodzi, gdy na kość zadziała czynnik o sile przekraczającej jej wytrzymałość. Istnieje wiele podziałów złamań. Ze względu na kontakt złamanej kości z otoczeniem wyróżnia się złamania otwarte, w których zachowana jest ciągłość skóry, a złamana kość nie ma kontaktu z otoczeniem oraz złamania zamknięte, w których przerwana jest ciągłość skóry, wskutek czego złamana kość ma kontakt z otoczeniem.

 

Pod względem przebiegu szczeliny złamania, dzieli się je na złamania podłużne, poprzeczne, skośne, spiralne, wielofragmentowe (wieloodłamowe). Objawami złamań są przede wszystkim ból, obrzęk, zniekształcenie obrysów okolicy, w której nastąpiło złamanie, nieprawidłowe ustawienie kości, ograniczenie ruchomości lub wręcz przeciwnie, nadmierna lub patologiczna ruchomość występująca w miejscu, gdzie fizjologicznie nie występuje dany ruch. Objawy te są różne w zależności od miejsca złamania, jego typu oraz przyczyny.

 

W przypadku złamania może dojść do przemieszczenia odłamów kostnych. Przemieszczenie to może nastąpić w momencie urazu, zwane jest wówczas przemieszczeniem pierwotnym, lub później, np. podczas udzielania pomocy rannemu, zwane jest wówczas przemieszczeniem wtórnym. Przemieszczenie odłamów kostnych może nastąpić w bok, może spowodować wydłużenie, czyli oddalenie od siebie fragmentów kostnych lub skrócenie, czyli zbliżenie ich do siebie, w wyniku czego będą na siebie nachodzić, może także dojść do zaklinowania fragmentów kostnych.

 

Autor

mgr Monika Leśniowska-Musialik

Certyfikowany Terapeuta metody McKenzie, Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierunku Fizjoterapia.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności