"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Uszkodzenia mięśnia dwugłowego ramienia

Do uszkodzenia dochodzi nagle, zwykle podczas aktywności. Miesień ten wykonuje wiele ruchów: zginanie stawu ramiennego, unoszenie ramienia do przodu, zginanie przedramienia. Wszystkie te ruchy mogą odbywać się równocześnie. Głowa długa jest również depresorem i stabilizatorem ramienia.

 

Budowa 

Mięsień dwugłowy ramienia - składa się z dwóch głów:

 • długiej
 • krótkiej
 1. Przyczep początkowy głowy długiej znajduje się na obrąbku stawowym i guzku nadpanewkowym łopatki
 2. Przyczep głowy krótkiej rozpoczyna się na wyrostku kruczym łopatki.
   

 

Mięśień dwugłowy ramienia

Rys. 1 Mięśień dwugłowy ramienia

Ku dołowi obie głowy mięśnia dwugłowego ramienia łączą się we wspólny brzusiec przechodząc niżej w płaskie - rozcięgno mięśnia dwugłowego ramienia przyczepiając się do guzowatości kości promieniowej.

 

Mięśień dwugłowy ramienia 2

Rys. 2 Mięśień dwugłowy ramienia

 

Przyczyny i objawy

Uszkodzenie ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego w wieku średnim i starszym spowodowane jest najczęściej rozwijającymi się zmianami zwyrodnieniowymi i dotyczy głównie mężczyzn. U młodych mężczyzn mamy przeważnie do czynienia z zerwaniem mięśnia dwugłowego ramienia.

 

Czynnikami predysponującymi do takiej kontuzji mogą być:

 

 • brak rozgrzewki przed treningiem
 • używanie środków anabolicznych powodujących znaczny rozrost tkanki mięśniowej
 • liczne mikroprzeciążenia

 

Do przerwania ścięgna dochodzi z reguły w jego części mięśniowo- ścięgnistej. Charakterystycznym objawem jest ból ramienia połączony z jednoczesnym uczuciem "rozdzierania". Rozpoznanie w przypadku przerwania ścięgna jest łatwe ponieważ mięsień się obkurcza i powstaje typowe zgrubienie mięśnia. Najbardziej widoczne jest osłabienie przedramienia. Zgięcie łokcia jest możliwe dzięki działaniu głowy krótkiej mięśnia dwugłowego.

 

Leczenie

Leczenie całkowitego przerwania mięśnia wymaga indywidualnego podejścia. Leczenie jest różne i zależy od wieku chorego, miejsca uszkodzenia, wykonywanego zawodu. U osób w wieku starszym zwykle nie stosuje się leczenia operacyjnego.

 

 1. U osób starszych oraz sportowców możliwe jest stosowanie suplementów diety zawierających kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny. Suplementacja tymi składnikami jest ważna zwłaszcza u starszych ludzi ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów i chorobami zwyrodnieniowymi stawów oraz u osób po urazach i operacjach. Związki te regenerują chrząstkę stawową, poprawiają ruch w stawie i zmniejszają dolegliwości bólowe. Najlepiej przyswajalna forma suplementacji kwasu hialuronowego i chondroityny to płyn do picia. Taka forma wykazuje najwyższą wchłanialność. 
   
 2. W przypadku osób młodych i uprawiających sport leczenie operacyjne jest wskazane ze względów kosmetycznych i z powodu osłabienia siły mięśni zginania i supinacji przedramienia. Proponowanym zabiegiem jest tenodeza mięśnia dwugłowego i artroskopowa dekompresja podbarkowa.

 

 

Rehabilitacja

Plan rehabilitacji po naprawie całkowitego proksymalnego rozerwania ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia obejmuje zastosowanie unieruchomienia za pomocą ortezy przez okres 4 tygodni, ćwiczeń biernych , ostrożnych ćwiczeń czynnych wspomaganych w pełnym zakresie ruchu i ćwiczeń izometrycznych. Dodatkowo można zastosować suplementy diety bogate w kwas hialuronowy i chondroitynę w celu poprawy jakości chrząstki stawowej i przyspieszenia regeneracji uszkodzonych tkanek. Po okresie 4 tygodni można wprowadzać lekkie ćwiczenia oporowe a po 8 tygodniach od zabiegu rozpocząć program ćwiczeń izotonicznych, wyciskania na ławeczce, ćwiczenia z taśmą. W celu ustalenia indywidualnego zestawu ćwiczeń należy zgłosić się do mgr rehabilitacji.

 

Autor: mgr Magda Łazarska

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Staw barkowy Staw barkowy

Staw ramienny łączy kości ramienną z łopatką. Powierzchnie stawowe utworzone są przez głowę kości ramiennej i panewkę stawową łopatki. Panewka stawowa jest pokryta chrząstką szklistą, na jej brzegu jest nałożony dookoła pierścień włóknisty-obrąbek stawowy, który dodatkowo pogłębia...

Zespół bolesnego barku Zespół bolesnego barku

Zespół bolesnego barku jest swego rodzaju zmianami zwyrodnieniowymi stawu barkowego, znanym także pod nazwą choroba Duplaya. Zmiany zwyrodnieniowe dotyczą zwykle osób w wieku 45-55 lat.

Ból stawu barkowego Ból stawu barkowego

Ból barku wywołuje chwilowy dyskomfort, a może też całkowicie ograniczyć ruchomość barku i wywoływać wrażenie zesztywnienia. Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny bólu barku, a także w jaki sposób można im zapobiegać.

Zespół Volkmanna Zespół Volkmanna

Przykurcz niedokrwiennny zwany także zespołem Volkmanna. Jest pewnego rodzaju zwyrodnieniem mięśni.

Zespół algodystroficzny Zespół algodystroficzny

Zespół algodystroficzny, zwany także zespołem odruchowej dystrofii współczulnej, kompleksowym regionalnym zespołem bólowym (KZBR) lub zwany wcześniej zespołem Sudecka - od nazwiska niemieckiego chirurga, który jako pierwszy...

Przyczyny bólu stawów Przyczyny bólu stawów

Przyczyn bólu stawów jest wiele. Mogą być one spowodowane mikrourazami, wadami wrodzonymi, chorobami metabolicznymi i zwyrodnieniowymi. W artykule opisujemy jakie są najczęstsze przyczyny destrukcji chrząstki stawowej, a także w jaki sposób możemy zapobiegać lub minimalizować dolegliwości bólowe związane ze stawami.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności