"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Uszkodzenia mięśnia dwugłowego ramienia

Do uszkodzenia dochodzi nagle, zwykle podczas aktywności. Miesień ten wykonuje wiele ruchów: zginanie stawu ramiennego, unoszenie ramienia do przodu, zginanie przedramienia. Wszystkie te ruchy mogą odbywać się równocześnie. Głowa długa jest również depresorem i stabilizatorem ramienia.

 

Budowa 

Mięsień dwugłowy ramienia - składa się z dwóch głów:

 • długiej
 • krótkiej
 1. Przyczep początkowy głowy długiej znajduje się na obrąbku stawowym i guzku nadpanewkowym łopatki
 2. Przyczep głowy krótkiej rozpoczyna się na wyrostku kruczym łopatki.
   

 

Mięśień dwugłowy ramienia

Rys. 1 Mięśień dwugłowy ramienia

Ku dołowi obie głowy mięśnia dwugłowego ramienia łączą się we wspólny brzusiec przechodząc niżej w płaskie - rozcięgno mięśnia dwugłowego ramienia przyczepiając się do guzowatości kości promieniowej.

 

Mięśień dwugłowy ramienia 2

Rys. 2 Mięśień dwugłowy ramienia

 

Przyczyny i objawy

Uszkodzenie ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego w wieku średnim i starszym spowodowane jest najczęściej rozwijającymi się zmianami zwyrodnieniowymi i dotyczy głównie mężczyzn. U młodych mężczyzn mamy przeważnie do czynienia z zerwaniem mięśnia dwugłowego ramienia.

 

Czynnikami predysponującymi do takiej kontuzji mogą być:

 

 • brak rozgrzewki przed treningiem
 • używanie środków anabolicznych powodujących znaczny rozrost tkanki mięśniowej
 • liczne mikroprzeciążenia

 

Do przerwania ścięgna dochodzi z reguły w jego części mięśniowo- ścięgnistej. Charakterystycznym objawem jest ból ramienia połączony z jednoczesnym uczuciem "rozdzierania". Rozpoznanie w przypadku przerwania ścięgna jest łatwe ponieważ mięsień się obkurcza i powstaje typowe zgrubienie mięśnia. Najbardziej widoczne jest osłabienie przedramienia. Zgięcie łokcia jest możliwe dzięki działaniu głowy krótkiej mięśnia dwugłowego.

 

Leczenie

Leczenie całkowitego przerwania mięśnia wymaga indywidualnego podejścia. Leczenie jest różne i zależy od wieku chorego, miejsca uszkodzenia, wykonywanego zawodu. U osób w wieku starszym zwykle nie stosuje się leczenia operacyjnego.

 

 1. U osób starszych oraz sportowców możliwe jest stosowanie suplementów diety zawierających kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny. Suplementacja tymi składnikami jest ważna zwłaszcza u starszych ludzi ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów i chorobami zwyrodnieniowymi stawów oraz u osób po urazach i operacjach. Związki te regenerują chrząstkę stawową, poprawiają ruch w stawie i zmniejszają dolegliwości bólowe. Najlepiej przyswajalna forma suplementacji kwasu hialuronowego i chondroityny to płyn do picia. Taka forma wykazuje najwyższą wchłanialność. 
   
 2. W przypadku osób młodych i uprawiających sport leczenie operacyjne jest wskazane ze względów kosmetycznych i z powodu osłabienia siły mięśni zginania i supinacji przedramienia. Proponowanym zabiegiem jest tenodeza mięśnia dwugłowego i artroskopowa dekompresja podbarkowa.

 

 

Rehabilitacja

Plan rehabilitacji po naprawie całkowitego proksymalnego rozerwania ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia obejmuje zastosowanie unieruchomienia za pomocą ortezy przez okres 4 tygodni, ćwiczeń biernych , ostrożnych ćwiczeń czynnych wspomaganych w pełnym zakresie ruchu i ćwiczeń izometrycznych. Dodatkowo można zastosować suplementy diety bogate w kwas hialuronowy i chondroitynę w celu poprawy jakości chrząstki stawowej i przyspieszenia regeneracji uszkodzonych tkanek. Po okresie 4 tygodni można wprowadzać lekkie ćwiczenia oporowe a po 8 tygodniach od zabiegu rozpocząć program ćwiczeń izotonicznych, wyciskania na ławeczce, ćwiczenia z taśmą. W celu ustalenia indywidualnego zestawu ćwiczeń należy zgłosić się do mgr rehabilitacji.

 

Autor: mgr Magda Łazarska

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności