"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

odsłuchaj lektora

Zespół algodystroficzny

Zespół algodystroficzny, zwany także zespołem odruchowej dystrofii współczulnej, lub kompleksowym regionalnym zespołem bólowym (KZBR) zwany wcześniej zespołem Sudecka - od nazwiska niemieckiego chirurga, który jako pierwszy opisał ten zespół - jest grupą objawów chorobowych występujących w obrębie kończyny górnej lub rzadziej w obrębie kończyny dolnej objawiających się przede wszystkim bólem i obrzękiem chorej kończyny. Zespół ten dotyczy głównie ludzi dorosłych, częściej kobiet niż mężczyzn, najczęściej około czwartej dekady życia.

 

Przyczyny

Kompleksowy regionalny zespół bólowy w znacznej większości przypadków jest powikłaniem pourazowym, występującym głównie po złamaniu kości promieniowej, rzadziej po innych złamaniach lub urazach przebiegających z uszkodzeniem nerwów.

 

Ryzyko wystąpienia omawianego zespołu, nawet bez wystąpienia urazu, zwiększa obecność niektórych chorób, np. takich jak:

 • choroba niedokrwienna serca
 • zawał mięśnia sercowego
 • udar mózgu
 • uszkodzenia mózgu i/lub rdzenia kręgowego
 • zespół cieśni nadgarstka

Na powstanie choroby mają wpływ także inne czynników, jak np.:

 • występowanie zakażeń
 • stan po przebytym zabiegu chirurgicznym
 • przyjmowanie leków przeciwgruźliczych
 • zbyt ciasno założony opatrunek gipsowy
 • niewłaściwie unieruchomiona kończyna po urazie
 • palenie papierosów

Zdarza się, iż zespół odruchowej dystrofii współczulnej pojawia się z przyczyn nieznanych.

 

Zespół Sudecka - przebieg

Przebieg zespołu algodystroficznego składa się klinicznie z trzech głównych faz:

 

 1. Faza pierwsza - jest okresem ostrym choroby. Występuje wówczas silny, piekący ból obejmujący obszar znacznie większy niż współwystępujący uraz. Skóra w tym rejonie jest bolesna i wrażliwa. Wykazuje także:
  - zaczerwienienie spowodowane nadmiernym przekrwieniem
  - wzmożoną potliwość
  - podwyższoną temperaturę ciała
  - obrzęk
   
 2. Druga faza - rozpoczyna się około 3 miesiąca od wystąpienia urazu i jest fazą dystrofii. Dolegliwości bólowe w tej fazie ulegają osłabieniu, a skóra w tym rejonie staje się chłodna i połyskliwa na skutek niedokrwienia. W fazie tej występują zaniki mięśniowe. W badaniu radiologicznym pojawia się wspomniane wcześniej plamiste odwapnienie kości prowadzące do osteoporozy.
   
 3. Trzecia faza - atrofia, pogłębiają się wcześniejsze objawy.
  Pojawiają się także:
  - przykurcze stawowe
  - ubytki chrząstki stawowej
  -zwłóknienie torebek i więzadeł stawowych

  Zmiany w tym okresie są już nieodwracalne.

 

Przebieg zespołu odruchowej dystrofii współczulnej może zatrzymać się na każdym etapie jego rozwoju. Jeżeli nastąpi to w pierwszej lub drugiej fazie objawy mogą całkowicie, samoistnie ustąpić. Lepsze rokowanie jest w przypadku wystąpienia zespołu algodystroficznego w obrębie kończyny dolnej niż kończyny górnej.

 

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności