"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

odsłuchaj lektora

Zespół Volkmanna (przykurcz niedokrwienny)

Zespół Volkmanna, zwany także przykurczem Volkmanna lub przykurczem niedokrwiennym, czyli ischemicznym jest pewnego rodzaju zwyrodnieniem mięśni powstałym na skutek niedokrwienia, któremu towarzyszy także martwica nerwów.

 

Przyczyny

  • Najczęściej stan ten spowodowany jest pourazowym niedokrwieniem kończyny. Są to postępujące zmiany występujące głównie wraz ze złamaniem kości długiej, najczęściej w obrębie kończyny górnej (złamanie nadkłykciowe kości ramiennej w mechanizmie wyprostnym stanowiące około ¾ przypadków, rzadziej złamanie kości przedramienia).
  • Często występuje także na skutek zbyt ciasno założonego opatrunku gipsowego, który uciska naczynia krwionośne oraz nerwy. Jeśli ucisk taki trwa około 5-10 godzin powoduje nieodwracalne zmiany w obrębie mięśni, natomiast już po 3-6 godzinach dochodzi do nieodwracalnych zmian w nerwach.
  • Rzadszą przyczyną powstania zespołu Volkmanna może być zwichnięcia, stłuczenie, uszkodzenie tętnicy powodujące niedokrwienie. Przykurcz Volkmanna rzadziej niż w obrębie kończyny górnej występować może także na kończynie dolnej. Spowodowany jest wówczas najczęściej złamaniem nadkłykciowym kości udowej lub złamaniem kości piszczelowej.

 

Objawy 

  • początkowymi objawami przykurczu niedokrwiennego jest utrzymujący się piekący ból, któremu towarzyszy sine zabarwienie palców oraz ich obrzęk, a także mrowienie i drętwienie
  • ograniczona ruchomość w obrębie palców dłoni oraz zaburzone jest czucie powierzchowne i głębokie w tym obszarze
  • bardzo słabo wyczuwalne jest tętno na tętnicy promieniowej.

 

Wraz z postępowaniem zmian zwyrodnieniowych powstałych w przebiegu zespołu Volkmanna dochodzi do zwłóknienia mięśni objętych niedokrwieniem oraz przykurczów. Palce dłoni ustawiają się w pozycji zgięcia w stawach międzypaliczkowych i przeprostu w stawach śródręczno-paliczkowych, kciuk utrwala się w pozycji zgięcia i przywiedzenia, a nadgarstek w zgięciu dłoniowym. Skóra staje się cienka, kości ulegają odwapnieniu. Zespół ten najczęściej dotyczy dzieci około 5-8 roku życia.

 

Profilaktyka i leczenie

Działanie lecznicze w przypadku wystąpienia zespołu Volkmanna powinno rozpocząć się jak najszybciej i nakierowane powinno być na przywrócenie krążenia krwi oraz poprawę ukrwienia kończyny.

Tak jak w przypadku innych części układu ruchu, istotna rolę odgrywa odpowiednia aktywność fizyczna i oraz odpowiednia dieta.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności