"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

odsłuchaj lektora

Zespół Volkmanna (przykurcz niedokrwienny)

Zespół Volkmanna, zwany także przykurczem Volkmanna lub przykurczem niedokrwiennym, czyli ischemicznym jest pewnego rodzaju zwyrodnieniem mięśni powstałym na skutek niedokrwienia, któremu towarzyszy także martwica nerwów.

 

Przyczyny

  • Najczęściej stan ten spowodowany jest pourazowym niedokrwieniem kończyny. Są to postępujące zmiany występujące głównie wraz ze złamaniem kości długiej, najczęściej w obrębie kończyny górnej (złamanie nadkłykciowe kości ramiennej w mechanizmie wyprostnym stanowiące około ¾ przypadków, rzadziej złamanie kości przedramienia).
  • Często występuje także na skutek zbyt ciasno założonego opatrunku gipsowego, który uciska naczynia krwionośne oraz nerwy. Jeśli ucisk taki trwa około 5-10 godzin powoduje nieodwracalne zmiany w obrębie mięśni, natomiast już po 3-6 godzinach dochodzi do nieodwracalnych zmian w nerwach.
  • Rzadszą przyczyną powstania zespołu Volkmanna może być zwichnięcia, stłuczenie, uszkodzenie tętnicy powodujące niedokrwienie. Przykurcz Volkmanna rzadziej niż w obrębie kończyny górnej występować może także na kończynie dolnej. Spowodowany jest wówczas najczęściej złamaniem nadkłykciowym kości udowej lub złamaniem kości piszczelowej.

 

Objawy zespołu Volkmanna

  • początkowymi objawami przykurczu niedokrwiennego jest utrzymujący się piekący ból, któremu towarzyszy sine zabarwienie palców oraz ich obrzęk, a także mrowienie i drętwienie
  • ograniczona ruchomość w obrębie palców dłoni oraz zaburzone jest czucie powierzchowne i głębokie w tym obszarze
  • bardzo słabo wyczuwalne jest tętno na tętnicy promieniowej.

 

Wraz z postępowaniem zmian zwyrodnieniowych powstałych w przebiegu zespołu Volkmanna dochodzi do zwłóknienia mięśni objętych niedokrwieniem oraz przykurczów. Palce dłoni ustawiają się w pozycji zgięcia w stawach międzypaliczkowych i przeprostu w stawach śródręczno-paliczkowych, kciuk utrwala się w pozycji zgięcia i przywiedzenia, a nadgarstek w zgięciu dłoniowym. Skóra staje się cienka, kości ulegają odwapnieniu. Zespół ten najczęściej dotyczy dzieci około 5-8 roku życia.

 

Profilaktyka i leczenie

Działanie lecznicze w przypadku wystąpienia zespołu Volkmanna powinno rozpocząć się jak najszybciej i nakierowane powinno być na przywrócenie krążenia krwi oraz poprawę ukrwienia kończyny.

Tak jak w przypadku innych części układu ruchu, istotna rolę odgrywa odpowiednia aktywność fizyczna i oraz odpowiednia dieta.

 

Autor

mgr Monika Musialik-Skinderowicz

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierunku Fizjoterapia.

 

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Staw łokciowy Staw łokciowy

Staw łokciowy (articulatio cubiti) jest stawem złożonym. Składa się z 3 stawów anatomicznie złączonych i objętych wspólną torebką. Należą do nich staw ramienno-łokciowy, staw ramienno-promieniowy oraz staw promieniowo-łokciowy bliższy. Staw łokciowy jest stawem zawiasowym.

Staw barkowy Staw barkowy

Staw ramienny łączy kości ramienną z łopatką. Powierzchnie stawowe utworzone są przez głowę kości ramiennej i panewkę stawową łopatki. Panewka stawowa jest pokryta chrząstką szklistą, na jej brzegu jest nałożony dookoła pierścień włóknisty-obrąbek stawowy, który dodatkowo pogłębia...

Choroba zwyrodnieniowa stawu ramiennego (ramienno-łopatkowego) Choroba zwyrodnieniowa stawu ramiennego (ramienno-łopatkowego)

Choroba zwyrodnieniowa stawu ramienno-łopatkowego, podobnie jak inne osteoartrozy jest postępującym i nieodwracalnym procesem, w przebiegu którego uszkodzeniom ulegają powierzchnie stawowe, a następnie...

Jak dbać o zdrowe stawy? Jak dbać o zdrowe stawy?

Uporczywe dolegliwości stawów to bardzo powszechny problem współczesnej cywilizacji. Nieaktywny tryb życia, przeciążenia fizyczne oraz niezdrowa dieta to częste przyczyny występowanie dolegliwości stawów. Aby im zapobiec, należy dbać...

Uszkodzenia mięśnia dwugłowego ramienia Uszkodzenia mięśnia dwugłowego ramienia

Mięsień dwugłowy ramienia - składa się z dwóch głów: długiej i krótkiej. Początkowy przyczep głowy długiej znajduje się na obrąbku stawowym i guzku nadpanewkowym łopatki , natomiast głowy krótkiej rozpoczyna...

Efekty działania suplementów na stawy Efekty działania suplementów na stawy

Wzmocnienie stawów, ograniczenie dolegliwości bólowych czy też poprawa struktury stawów... pożądanych efektów działania suplementów na stawy jest wiele. Sprawdź czego tak naprawdę możesz oczekiwać od preparatu na stawy...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności