"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego - objawy i profilaktyka

Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego inaczej nazywana Gonartrozą rozwija się w wyniku zaburzenia jakości i ilości chrząstki stawowej. Następuje przedwczesne zużycie i zwyrodnienie tkanek tworzących staw (chrząstki stawowej, warstwy podchrzęstnej kości, płynu stawowego, torebki stawowej, więzadeł i mięśni). Ponieważ warstwa crząstki nie jest równomierna na całej powierzchni zmieniają się obciążenia struktur stawu i dochodzi do przebudowy kości. Tworzą się wyrośla kostne (tzw. osteofity), które podrażniają sąsiadujące tkanki i wywołują stan zapalny. Skutkiem tego jest zaburzone wydzielenie mazi stawowej, która nawilża powierzchnie stawowe od wewnątrz i zmniejsza tarcie.

 

Co charakteryzuje chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego?

 • Ból zwłaszcza przy wchodzeniu po schodach, wstawaniu z krzesła, dłuższe stanie
 • Bolesność uciskowa w okolicy stawu, zaczerwieniona skóra i wyczuwalnie podniesiona temperatura stawu
 • Zanik mięśnia czworogłowego
 • Sztywność zwłaszcza po zastaniu i rano
 • Ograniczenie ruchomości
 • W RTG widać zwężenie powierzchni stawowych, liczne osteofity, śródstawowe ciała wolne, zniekształcenie osi stawu kolanowego, erozja chrząstki

 

Profilaktyka obejmuje przede wszystkim:

 • Utrzymanie prawidłowej masy ciała,
 • Prawidłowe żywienie i suplementację diety
 • Umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczna
 • Brak nadmiernego obciążania stawów
 • Unikanie niepotrzebnego dźwigania ciężarów
 • Bezzwłoczne usuwanie z organizmu przewlekłych ognisk zakażenia

 

Ćwicz, Ćwicz i jeszcze raz Ćwicz...

Rehabilitacja jest najlepszym sposobem żeby łagodzić dolegliwości bólowe, poprawić komfort funkcjonowania. Mimo bólu zaleca się wykonywanie delikatnych ćwiczeń. Proces powrotu do formy można przyspieszyć zażywając suplementy diety bogate w chondroitynę i kwas hialuronowy. Dzięki mechanicznym właściwościom tej substancji możliwe jest amortyzowanie sił oddziałujących na stawy. Efektem tego jest ułatwione wykonywanie ruchów. Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem mazi stawowej, systematyczne uzupełnianie tego składnika może poprawić komfort i stan zdrowia stawów. Chondroityna w połączeniu z kwasem hialuronowym gwarantuje mniejszą bolesność stawu, zmniejsza tarcie w stawie poprzez odpowiednie nawilżenie. Jednoczesne działanie obu składników gwarantuje uzupełnienie mazi stawowej i zmniejszenie stanu zapalnego.

 

Kompleksowe podejście rehabilitacyjne do choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego decyduje o stopniu odzyskiwanej sprawności i dalszym przebiegu choroby. Istnieje wiele sposobów leczenia rehabilitacyjnego:

 

 1. Nordic Walking - prawidłowy sposób chodzenia i trzymania kijków w znaczny sposób odciąża stawy i angażuje globalnie mięśnie wzmacniając ich strukturę.
 2. Ćwiczenia w basenie z ciepłą wodą wpływają na odciążenie stawów, zmniejszenie dolegliwości bólowych. Woda dodatkowo daje opór co wpływa na wzrost siły mięśni
 3. Ćwiczenia izometryczne mięśnia czworogłowego, ćwiczenia w odciążeniu, ćwiczenia w odciążeniu z oporem
 4. Terapia manualna - mobilizacja zmienionego chorobowo stawu kolanowego może szybciej i efektywniej eliminować ból, a przez to usprawnić funkcję stawu i zapobiec interwencji chirurgicznej
 5. Kinesiotaping - założenie plastra/taśmy, spowoduje odciążenie uszkodzonych tkanek, przez co zmniejszy się opuchlizna, zwiększy przepływ krwi i dostarczenie substancji odżywczych.
 6. Fizykoterpia - pole magnetyczne, laser, ultradźwięki, elektroterapia, krioterapii

 

Stawy kolanowe codziennie narażone są na naciski wielu kilogramów, dlatego też nieleczony stan zapalny tychże stawów może prowadzić do poważnych konsekwencji w przyszłości, odpowiednio wcześnie rozpoznana i leczona choroba daje szansę na całkowite wyleczenie.

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info