"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Rizartroza – ćwiczenia i rehabilitacja

Zmagasz się ze zmianami zwyrodnieniowymi rąk? Sprawdź przykłady ćwiczeń, które pomogą Ci w zachowaniu sprawności stawów.

 

Zmiany zwyrodnieniowe w rizatrozie

Rizartroza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawów rąk występuje zwykle u osób po 65 roku życia, zwłaszcza u kobiet. Szczególnie narażone są na nią osoby dużo pracujące manualnie rękami. Wśród czynników predysponujących do występowania zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawów rąk wymienia się także czynnik genetyczny, współwystępujące choroby ogólnoustrojowe, wady wrodzone i nabyte, a także przebyte urazy i przeciążenia.

Podstawowym objawem występujących zmian zwyrodnieniowych jest ból, najczęściej określany jako tępy i głęboki, któremu towarzyszy osłabienie siły mięśni, ograniczenie ruchów w stawach, co w konsekwencji prowadzi do osłabienia funkcji rąk. Wraz z rozwojem choroby pojawiają się obrzęki i guzki podskórne. Może także pojawiać się sztywność stawów. Osłabienie chwytu znacznie ogranicza codzienne funkcjonowanie pacjenta zmagającego się z chorobą zwyrodnieniową stawów rąk.

 

Fizjoterapia w riatrozie

Oprócz farmakoterapii w leczeniu zachowawczym chorych na rizartrozę bardzo dużą rolę odgrywa fizjoterapia. Zabiegi z zakresu fizykoterapii, głównie hydroterapia i krioterapia mają przede wszystkim działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Podobnie działają zabiegi z zakresu:

 

  • elektroterapii,
  • laseroterapii,
  • magnetoterapii.

 

Przykładowe ćwiczenia na zmiany zwyrodnieniowe rąk

W celu jak najdłuższego zachowania sprawności i funkcji stawów rąk pacjenci zmagający się ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów rąk powinni wykonywać ćwiczenia indywidualnie dobrane przez fizjoterapeutę. Szczególnie ważne są wykonywane codziennie ćwiczenia w możliwie pełnych zakresach ruchów, np. maksymalne rozszerzanie palców, maksymalne prostowanie palców, ćwiczenia wzmacniające mięśnie, w tym ćwiczenia z wykorzystaniem piłeczek, np. zgniatanie miękkiej piłeczki mieszczącej się w dłoni, toczenie piłeczki od nadgarstka do palców i odwrotnie. Warto również ćwiczyć precyzję ruchów, poprzez wykonywanie czynności dnia codziennego, takich jak sznurowanie butów, przyszywanie guzików, nawlekanie koralików na sznurek.

Bardzo dobre efekty pod względem poprawy ruchomości w stawie przynosi także odpowiednio prowadzona przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę terapia manualna.

 

Autor

mgr Monika Musialik-Skinderowicz

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierunku Fizjoterapia.

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Rizartroza Rizartroza

Rizartoza jest druga w kolejności najczęściej występujących zmian zwyrodnieniowych stawów. Choroba ta występuje zwykle u osób po 65 roku życia i dotyczy około 64-78% mężczyzn i 71-99% kobiet w tym wieku...

Najlepszy preparat na stawy dłoni i palców Najlepszy preparat na stawy dłoni i palców

Nadmierne zgięcie nadgarstka lub nienaturalne wygięcie dłoni spowodowane długą pracą na komputerze może wywołać mocny ból nadgarstka. Jeżeli odczuwają Państwo uciążliwe dolegliwości stawów dłoni oraz palców, należy jak najszybciej...

Stawy dłoni i palców Stawy dłoni i palców

Codziennie ich używasz, codziennie pomagają Ci w każdej czynności. Zbudowane z drobnych stawów, kości i więzadeł razem tworzą dwie pomocne dłonie bez krótych ciężko się obejść. Poznaj ich budowę i funkcje, a także dowiedz się więcej o profilaktyce.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności