"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

Spondyloartropatie - choroby reumatyczne

Spondyloartropatie to ogólna nazwa obejmująca grupę chorób reumatycznych, w przebiegu których dochodzi do zapalenia stawów kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Sprawdź czym się objawiają i jakie są ich przyczyny.

 

Spondyloartropatie – rodzaje, objawy

Spondyloartropatie to ogólna nazwa obejmująca grupę chorób reumatycznych, w przebiegu których dochodzi do zapalenia stawów kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Spondylortropatie to choroby o podłożu autoimmunologiczym, których wspólnymi objawami są ból, obrzęk i zaczerwienienie chorego stawu.

 

Do spondyloartropatii zaliczamy:

 

  • zesztywniające zapalenie stawów,
  • łuszczycowe zapalenie stawów,
  • reaktywne zapalenie stawów,
  • młodzieńcze zapalenie stawów,
  • zapalenie stawów w przebiegu nieswoistego zapalenia jelit.

 

ZZSK

Zesztywniające zapalenie stawów, zwane w skrócie ZZSK jest zapalną spondyloartropatią, która występuje znacznie częściej u mężczyzn niż u kobiet. W przebiegu tej przewlekłej choroby dochodzi do zapalenia stawu krzyżowo-biodrowego oraz drobnych stawów kręgosłupa. Objawami tego jest ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej promieniujący do pachwin, pośladków, a nawet kolan. Objawami towarzyszącymi jest szybkie męczenie się oraz stan podgorączkowy.

 

Łuszczycowe zapalenie stawów

Łuszczycowe zapalenie stawów to zapalna spondyloartropatia występująca często w przebiegu łuszczycy. W jej przebiegu dochodzi do zapalenia stawów obwodowych, najczęściej stawów palców. Rozróżnia się także osiową postać łuszczycowego zapalenia stawów, w przebiegu której dochodzi do zapalenia i usztywnienia stawów kręgosłupa.

 

Reaktywne zapalenie stawów

Reaktywne zapalenie stawów to zapalna spondyloartropatia, w przebiegu której dochodzi do stanu zapalnego jednego lub kilku stawów w obrębie kończyn dolnych.

 

MZS

Młodzieńcze zapalenie stawów, czyli spondyloartropatia młodzieńcza to choroba występująca u osób młodych, poniżej 16 roku życia. Jej objawami są ból, obrzęk i zaczerwienienie chorego stawu prowadzące do ograniczenia ruchomości.

 

Nieswoiste zapalenie jelit

Zapalenie stawów w przebiegu nieswoistego zapalenia jelit występuje u chorych na wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz chorobę Leśniewskiego-Crohna. Przyczyna pojawiania się stanów zapalnych stawów w przebiegu chorób zapalnych jelit nie jest do końca znana, jednak przypuszcza się, że na taki stan mogą wpływać nieprawidłowości ze strony układu immunologicznego. W przebiegu nieswoistego zapalenia jelit może występować zapalenie stawów w postaci obwodowej lub osiowej. Pierwsza z nich dotyczy stawów kończyn górnych i dolnych. Objawia się ona bólem, obrzękiem oraz zaczerwienieniem okolicy chorego stawu, a następnie ograniczeniem ruchomości.

 

Postać osiowa natomiast dotyczy stawów krzyżowo-biodrowych oraz stawów kręgosłupa i objawia się bólem w okolicy kręgosłupa, często promieniującym do pachwin, pośladków lub kolan.

 

 

Autor

mgr Monika Musialik-Skinderowicz

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierunku Fizjoterapia.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

Zobacz również

Spondyloartroza Spondyloartroza

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa polegające na przedwczesnym zużyciu krążków międzykręgowych. 

Spondyloza a spondyloartroza Spondyloza a spondyloartroza

Spondyloza i spondyloartroza to dwa pojęcia określające zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów międzykręgowych. Sprawdź różnice pomiędzy tymi jednostkami chorobowymi.

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

Dyskopatia - czyli zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa to choroba, która rozwija się dość podstępnie, latami niszczy i degeneruje krążki międzykręgowe oraz zakończenia nerwowe. 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności