"Bóle w stawach biodrowych zmniejszyły się - nie ustały całkowicie ze względu na wysoki poziom degeneracji stawu biodrowego, natomiast bóle stawów kolanowych ustały. Mogę przespać spokojnie całą noc a wcześniej nie było to możliwe. Produkt jest wart swojej ceny. "

Wanda Bąk

"Miałem bóle i strzykanie w stawach. Pierwszy raz Hyalutidin spożyłem w ramach przygotowań do pobicia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów. Hyalutidin jest produktem, którego prewencyjne działanie pomaga stawom przetrwać tak ekstremalne obciążenie… "

Mariusz Szostak

"Wcześniej bezskutecznie zażywałam tabletki. W ciągu zażywania produktu Hyalutidin zauważyłam znaczną poprawa ruchową ramion. Znowu mogę ręce podnosić w górę co wcześniej było nie możliwe, ustąpił tez ból w stawach kolanowych. "

Filomena Piekiełko

"Od jakiegoś czasu zmagałem się z bólami w stawach. Stosowałem wcześniej wiele innych środków, które miały pomóc jednak żaden nie pomógł, aż trafiłem na Hyalutidin, po którym odczułem wyraźną poprawę oraz znaczną redukcję bólu. "

Andrzej K.

Stawy potrzebują wsparcia ZOBACZ W SKLEPIE

 

lub sprawdź listę aptek

12 października – Światowy Dzień Reumatyzmu

Światowy Dzień Reumatyzmu to okazja do rozmów oraz głębszej refleksji na temat chorób reumatycznych. Organizowane w tym dniu inicjatywy mają na celu zwiększenie świadomości społecznej związanej z występowaniem dolegliwości reumatycznych, a także do łamania powszechnie obowiązujących w tej dziedzinie stereotypów.

 

Choroby reumatyczne

W ostatnich latach dokonuje się istotny przełom związany z opracowywaniem nowych terapii związanych z leczeniem chorób reumatycznych. To bardzo ważne informacje dla społeczeństwa europejskiego, dla którego choroby reumatyczne to prawdziwe wyzwanie. Szacuje się, że aż 30-40% populacji europejskiej może cierpieć na reumatyczne dolegliwości narządów ruchu (oświadczenie Parlamentu Europejskiego 2009/C 285 E/11).

 

Niestety w dalszym ciągu ogromna liczba chorób reumatyczny zaliczana jest do grupy chorób nieuleczalnych. W takim przypadku leczenie ma celu przede wszystkim zahamowanie jej rozwoju oraz ograniczenia negatywnych skutków choroby. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka i włączenie właściwego leczenia, by nie dopuścić do niepełnosprawności chorego i ograniczenia jego aktywności życiowej.

 

Zgodnie z podziałem American Rheumatism Association choroby reumatyczne dzielimy na 10 grup:

 

 1. Układowe choroby tkanki łącznej (m.in. RZS, MIZS, twardzinę, toczeń rumieniowaty układowy, martwicze zapalenie naczyń, zespół Sjögrena)
 2. Spondyloartreopatie – zapalenia stawów z towarzyszącym zapaleniem kręgosłupa (m.in. reaktywne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowate zapalenie stawów)
 3. Choroby zwyrodnieniowe stawów
 4. Zapalenia stawów, pochewek ścięgien i kaletek miazgowych
 5. Choroby stawów, które towarzyszą chorobom metabolicznym
 6. Nowotwory (m.in. nowotwory pierwotne stawów, szpiczak, białaczki, chłoniaki)
 7. Zaburzenia nerwowo – naczyniowe (zespół cieśni nadgarstka, zespół kanału łokciowego, odruchowa dystrofia współczulna, stawy Charcota)
 8. Choroby kości  i chrząstek (choroba Pageta, osteoporoza, martwice niedokrwienne kości, osteoliza, zapalenie kości i szpiku)
 9. Zmiany pozastawowe - zmiany zapalne tkanek miękkich (fibromialgia, zapalenie ścięgien, przewlekłe napięcie więzadeł i mięśni, zaburzenia naczynioruchowe)
 10. Inne zaburzenia, którym towarzyszą dolegliwości stawów.

 

Światowy Dzień Reumatyzmu 2019

12 października 2019 obchodzimy Światowy Dzień Reumatyzmu. W Polsce zaplanowano liczne wydarzenia mające na celu zwiększenie świadomości społecznej dot. chorób reumatycznych. Jedno z największych wydarzeń odbędzie się w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie pod hasłem „Zgłoś się, nie zwlekaj, czas ucieka! Czas na pracę". Hasło przewodnie ma celu podkreślenie, iż wczesna diagnostyka umożliwia istotne zahamowanie rozwoju choroby, dzięki czemu nie jest konieczne rezygnowanie z pracy zawodowej, a także z codziennych aktywności życiowych.

 

Warto także podkreślić, że wbrew powszechnie panującym stereotypom, choroby reumatyczne to nie tylko dolegliwości wieku starczego. To ogromna liczba chorób, które dotykają także dzieci, młodzież oraz osoby w wieku produkcyjnym. Brak tej świadomości często sprawia, że odkładamy w czasie wizytę u reumatologa, a zbyt późna diagnoza sprawia, że nie będziemy w stanie zahamować choroby we wczesnym stadium rozwoju.

Największe wyzwania polskiej reumatologii

Ogromna liczba chorych na różnego rodzaju choroby reumatyczne (ponad 10 milionów Polaków), sprawia, że stanowią one prawdziwe wyzwanie XXI w. Dla polskiego systemu zdrowia jest to ogromne obciążenie. Warto jednak podkreślić, że koszty pośrednie związane z zakończeniem aktywności zawodowej oraz wydatkami budżetowymi na różnego rodzaju świadczenia socjalne są nawet kilkukrotnie wyższe niż same koszty leczenia. Sytuacja osób z chorobami reumatycznymi w Polsce niestety jest bardzo trudna. Niewystarczające finansowanie systemowej opieki reumatologicznej w Polsce sprawia, że chorzy muszą bardzo długo czekać na diagnozę oraz leczenie. Taki stan rzeczy nie jest zgodny ze światowymi wytycznymi dot. leczenia RZS, które zakładają szybkie rozpoznanie choroby (do max. 6-9 pierwszych miesięcy) i natychmiastowe włączenie leczenia.

 

 

choroby reumatyczne dotykają osób w każdym wieku

 

W polskim leczeniu reumatologicznym brakuje kompleksowej opieki oraz wytyczenia indywidualnej ścieżki opieki reumatologicznej. Bardzo ważnym aspektem jest także wdrożenie koordynacji opieki nad pacjentem reumatologicznym i zabezpieczenie opieki interdyscyplinarnej. W wielu schorzeniach reumatologicznych mamy do czynienia ze schorzeniami współistniejącymi (np. łuszczycowe zapalenie stawów – wymagane leczenie dermatologiczne; zapalna choroba jelit – leczenie gastrologiczne, toczeń – wymagana opieka nefrologa). Brak kompleksowej opieki nad chorym z zaburzeniami reumatologicznymi  sprawia, że leczenie jest często nieskuteczne, gdyż odbywa się z bardzo dużym opóźnieniem.

Dużym problemem jest także niewystarczająca wiedza na temat swojego stanu zdrowia. Aż 60% pacjentów twierdzi, iż ma dostaje pełnych informacji na temat stanu zdrowia i przebiegu leczenia od swojego lekarza reumatologa (wyniki ogólnopolskiego badania „3majmy się razem”). Przebadani pacjenci wskazywali, iż nie zostali poinformowani o alternatywnych, nowoczesnych metodach leczenia lub nie mieli wiedzy na temat wdrożonego schematu leczenia.

 

Dbaj o siebie!

Nigdy nie lekceważ pierwszych objawów związanych z dolegliwościami reumatologicznymi. Im szybciej zgłosisz się do lekarza specjalisty, tym większa szansa na właściwą diagnozę. Pamiętaj także o przestrzeganiu zasad zdrowego tryby życia:

 • uprawiaj aktywność fizyczną wzmacniającą stawy
 • stosuj zdrową dietę
 • suplementuj organizm w niezbędne składniki odżywcze – pamiętaj, że wraz z wiekiem Twój organizm traci możliwość produkcji odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego, który jest niezbędnym składnikiem mazi stawowej
 • korzystaj z badań diagnostycznych
 • znajdź czas na odpoczynek i relaks
 • dbaj o właściwą postawę wykonując pracę zawodową i codzienne czynności życiowe
 • przyjrzyj się kondycji swoich stawów i  zgłoś się do lekarza, gdy tylko zauważysz pierwsze niepokojące objawy.

 

Treści publikowane w serwisie hyalutidin.pl mają na celu poprawę kontaktu pomiędzy użytkownikami serwisu i lekarzami, a nie zastąpienie tego kontaktu. Serwis ma charakter komercyjny. Jego celem jest sprzedaż suplementu diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo w serwisie publikowane są artykuły o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Zastosowanie porad zamieszczonych w serwisie powinno zostać poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z wykorzystania informacji publikowanych w Serwisie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres

Zdrowe Stawy Sp. z o.o. Grota Roweckiego 10/4 43-100 Tychy

Godziny otwarcia

Biuro: Pon - Pt: 09:00 - 14:00
Sob - Nd: nieczynne

infolinia: Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel.: +48 32 226-65-08
Kom.:
+48 793-196-111
e-mail:
info

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności